Skocz do zawartości

Mycie silnika????


Tomasz Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

SebastianZ1, polecam Ci wizytę w jakiejś profesjonalnej kompetentnej firmie która myje nadwozia, podwozia, silniki itd. - oni mają super preparaty które nie są dostępne w handlu detalicznym i dają całkowitą pewność że nie uszkodzą Ci gumy i tworzyw sztucznych. Możesz też poszukać w necie takich firm, zadzwonić i zapytać o szczegóły, cenę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1, super, tylko wyobraź sobie że warsztat np. po remoncie silnika albo jakiejś innej dużej operacji miałby poświęcic np. 2rbh na mycie silnila ;) Koszt dla klienta byłby zabójczy, to dość szybka i bezbolesna operacja.

Mycie silnika z konserwacji w moim służbowym Subaraku zajęło ze 25 minut i to tylo dlatego że to zielone draństwo nie chciało schodzić bo już się przypaliło wcześniej w trasie od dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, nie interesują mnie wizyty w "profesjonalnych kompetentnych firmach", których nota bene pewnie nawet w Trójmieście nie uświadczysz, o Słupsku-gdzie sobie takie operacje przeprowadzam-nie wspominając. Mycie silnika nie jest jakimś skomplikowanym zabiegiem, a ja na szczęście nie mam dwóch lewych rąk, żeby korzystać z takich usług. Zwracam tylko uwagę na to, że działając z ogólnodostepnymi środkami na rynku, nie możesz sobie pozwolić na taką beztroskę, jak Twój znajomy, bo później niemiło możesz się zdziwić.

 

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 12:38 pm ]

Azrael masz rację tak długo, jak długo rozmawiamy o świeżym oleju/smarach rozlanych na silniku "przed chwilą" w czasie naprawy. Spróbuj sobie w 25min wyczyścić 10 letniego GTka, który nigdy wcześniej nie miał czyszczonej komory, a dodatkowo ten zielony wosk-konserwacja przysmażył się na nim na amen łapiąc w sobie dodatkową warstwę kurzu, pyłu, oleju i innych badziewii. Powodzenia.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1, no jak tam wolisz. Ja nie mam cierpliwości to machania pędzelkiem i szmatką przez 2 dni - wolę zapłacić 50zł i mieć sprawę załatwioną, a zaoszczędzony czas poświęcić na upalanie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, można i tak, ale to już szersza dyskusja na inny temat :wink: Ja tylko opisałem moje doświadczenia w tej materii poparte 'jakąś tam' wiedzą i praktyką :cool:

PS. Jakbyś kiedyś wygrzebał jakiś bezkompromisowy środek do mycia, tudzież polecanych ekspertów od czyszczenia komory silnika z 3Miasta - zapodaj na forum.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kiedyś wygrzebał jakiś bezkompromisowy środek do mycia, tudzież polecanych ekspertów od czyszczenia komory silnika z 3Miasta - zapodaj na forum.
Kiedyś byłem w takie firmie i pytałem co to za cudowny środek i czy mogą trochę odsprzedać to powiedzieli że to tajemnica firmy i nie znają nawet jego nazwy i jest tylko do użytku w firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kiedyś wygrzebał jakiś bezkompromisowy środek do mycia, tudzież polecanych ekspertów od czyszczenia komory silnika z 3Miasta - zapodaj na forum.

 

Srodki srodkami ja poprosze w takim razie namiar na taka firme w krakowie co bezpiecznie wykona takie czyszczenie bo tez jakos nie widze sie z pedzelkiem przez dwa dni i dwie noce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o namiar na firmę, do której mogę się wybrać na mycie silnika w Gdańsku, ew. innej części Trójmiasta :cool:

Sama nie będę się "grzebać pod maską", bo ani mi się niechce, ani nie mam gdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku również przy ul.Kołobrzeskiej koło stacji Lotos jest taki kompleks gdzie myją wszystko nadwozie, podwozie, tapicerki i m.in. silniki - zakład już dość długo funkcjonuje i sprawia wrażenie solidnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moj silniczek pucuje od nowosci regularnie. Zadne karchery, ani nic. Po prostu szmateczka nawilzona z dodatkiem plynu - jakiegokolwiek.

 

Dokladnie, ja tez polecam ta metode, precyzyjnie, choc czasochlonnie, ale ile sie czlowiek moze dowiedziec od tym co ma pod maska... :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w KrK jest jakas na prawde dobra myjnia? Moze u takiego kogos bym dal umyc silnik. Choc do tej pory nie spotkalem sie z taka myjnia, ktora by umyla samochod rownie dokladnie, jak ja sam (mowie o nadwoziu i wnetrzu) ;)

 

PS do tapicerki skorzanej polecam specjalny wosk do skorzanych mebli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS do tapicerki skorzanej polecam specjalny wosk do skorzanych mebli

a jakieś konkrety :?: od niedawna mam skórzaną tapicerkę i nie bardzo wiem czym ją potraktować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po myciu warto w elektrykę trochę wypieracza wilgoci (MERCHSWECK - czy jakoś tak) prysnąć i nie powinno być problemów. Ja myję pianą i karcherem - wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie namiar na taka firme w krakowie co bezpiecznie wykona takie czyszczenie bo tez jakos nie widze sie z pedzelkiem przez dwa dni i dwie noce

Przy Klimeckiego na terenie targów jest mała myjnia... tam myłem swój silnik dość dawno temu, ale działał :) Zasłonili folią elektrykę, spryskali jakąś chemią, potem spłukali, przedmuchali sprężonym powietrzem i wyglądał jak nowy. Działa do dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1, mój kolega jest specem od czystości. Jednak nie sądzę żeby podjął sie innego auta niż swoje. Moge sie wypytac jakie srodki poleca (pewnie Meguiar's). To jego foty spod maski (integra 99r):

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

:shock: :shock:

Proszę, zapytaj koniecznie jaki środek do czyszczenia używa, no i czym... pędzelkiem? :mrgreen: . Ludzieee..., co ja mam pod maską :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1, mój kolega jest specem od czystości. Jednak nie sądzę żeby podjął sie innego auta niż swoje. Moge sie wypytac jakie srodki poleca (pewnie Meguiar's). To jego foty spod maski (integra 99r):

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Hihi...widzę że w końcu zdjęcia komory silnika Ciamacha trafiły do galerii czystości :mrgreen: - się chłopak dorobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w ASO można czyścić silniki ;)

kupując moją Imprezę strasznie się obawiałem czystego silnika, bo wydawał mi się wręcz zbyt czysty :) Tylko delikatny kurz był na nim, jak sie człowiek przyjrzał. Zadzwoniłem do Subaru w Niemczech i powiedzieli, że tam prawie co każdy przegląd czyszczą silniki. Na życzenie klienta oczywiście, ale takich co tego chcą jest ponad 90% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...