Skocz do zawartości

Outback 97 pracuje na 2 cylindry


Opel

Rekomendowane odpowiedzi

Mój autobus po dynamicznej jeździe dostaje dychawicy. Dojeżdżając do skrzyżowania spadają mu obroty poniżej 450 (skrzynia automatyczna), zapala się check a silnik zaczyna pracować na 2 cylindry. Wszystko wraca do normy po zgaszeniu silnika i powtórnym zapaleniu. Lampa check gaśnie sama po około 5 uruchomieniach ( o co nietrudno w mieście ale kłopotliwe na trasie).

W czasie pracy na 2 cylindrach iskra dociera do 4 świec. Podłączając silnik do testera wyskakuję problem z wolnymi obrotami. Czyszczono przepustnicę, czyszczono silnik krokowy, wymieniono świece, kable, wymieniono cewkę zapłonową, knock sensor i nic. Elektonikowi udało się ustalić brak sygnału na wtryskiwaczach podczas pracy na 2 cylindrach.

Problem pojawił mi się po błotnisto mokrej jeździe po lesie i trwa już 6 miesięcy.

Czy ktoś ma pomysł na tą zagadkę.

Jeśli jezdżę delikatnie problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli elektronik zdiagnozował że nie ma sygnału na wtryskiwaczach to nic prostrzego , tylko trzeba zrobić prowizoryczna nową wiązkę od wtryskiwaczy do ECU ( cztery przewody), i sprawdzać jeżeli problem ustąpi do wiadomo zę wiązka, jeżeli nie wszystko wskazuje na uszkodzenie ECU (zimny lut, przerwa na ścieżce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz w dobrą stronę, ale po co robić nowe wiązki do wtryskiwaczy skoro zawsze w czasie awarii nie pracują zawsze dwa przednie cylindry.Czyli mało prawdopodobne aby przerwa w dostawie prądu pojawiała się jednocześnie na 2 cylindrach. Dla mnie po twojej sugestii pojawia się problem w ECU. Nadmienię że problem zaczął się od zgaśnięcia autka w czasie jazdy tak jakbyś wyłączył zapłon (dotoczyłem się do bezpicznej zatoczki). Przez długi czas silnik nie reagował na zapłon (brak reakcji zmiany napięcia na kontolkach tak jakby sygnał ze stacyjki nie docierał do rozrusznika). Naprawiłem to ( w trasie) polewając wodą gazowaną wszystkie przewody masowe pod maską, po czym po przejechaniu następnych 100 km pojawiły się niepalące cylindry. I tak do dzisiaj przy dynamicznej jeździe tzn. częste redukcje i wysokie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

HURRRRRRRRA !!!

Naprawiłem moje cudo.

Poświęciłem na to 2 godziny.

Poodkręcałem, wyczyściłem, posmarowałem wszystkie śrubki masowe i prądowe pod maską włącznie z rozrusznikiem.

Wypiąłem i wpiąłem także ecu pod nogami pasażera.

Wszystko działa już od 2 tygodni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRRRRRRRA !!!

Naprawiłem moje cudo.

Poświęciłem na to 2 godziny.

Poodkręcałem, wyczyściłem, posmarowałem wszystkie śrubki masowe i prądowe pod maską włącznie z rozrusznikiem.

Wypiąłem i wpiąłem także ecu pod nogami pasażera.

Wszystko działa już od 2 tygodni.

Pozdrawiam

 

Za późno dotarłem do tego wątku, ale pracując na dwóch cylindrach Twój OBK był przełączony w tryb awaryjny. Komp odłączał zasilanie benzyną w przednich cylindrach... Częstą przyczyną jest np. utrata masy w wiązce silnika... Tak było ostatnio w zaprzyjaźnionym warsztacie. I tam też problem dotknął legacka z 97 roku ;)

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Forumowiczów

Mam pytanko - jak najłatwiej się zorientować że samochód pali tylko na 2 cylindry- bo o to podejżewam mojego Outbacka- wolne obroty spadają mu

jak w samochodzie kolegi Opla poniżej 450 i wtedy samochodzikiem nieco trzęsie.na wysokich obrotach i w czasie jazdy wszytko jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRRRRRRRA !!!

Naprawiłem moje cudo.

Poświęciłem na to 2 godziny.

Poodkręcałem, wyczyściłem, posmarowałem wszystkie śrubki masowe i prądowe pod maską włącznie z rozrusznikiem.

Wypiąłem i wpiąłem także ecu pod nogami pasażera.

Wszystko działa już od 2 tygodni.

Pozdrawiam

 

Za późno dotarłem do tego wątku, ale pracując na dwóch cylindrach Twój OBK był przełączony w tryb awaryjny. Komp odłączał zasilanie benzyną w przednich cylindrach... Częstą przyczyną jest np. utrata masy w wiązce silnika... Tak było ostatnio w zaprzyjaźnionym warsztacie. I tam też problem dotknął legacka z 97 roku ;)

 

Pozdrawiam!!

 

 

Skad masz takie informacje, ze w trybie awaryjnym silnik chodzi na dwa cylindry ? Subaru twierdzi ze to nie jest prawda, czy wiesz to lepiej od nich ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem co twierdzi sip, ale w tym przypadku właśnie tak było a sprawdzałem to zdejmując kolejno kable z cewki zapłonowej. Zawsze przy zapalonym check'u nie pracowały tylne cylindry (brak zmiany pracy silnika, przy zdjęciu kabla z przednich od razu gasł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...