Skocz do zawartości

pojedziemy ??


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenia ADAC są z reguły fajne. Jak pracowałem w Zuffenhausen w jednej takiej fabryce samochodów :razz: to widziałem co instruktorzy ADAC wyrabiają na torze testowym. Także szkolenie raczej warte uwagi. Pytanie czy instruktorzy są przynajmniej anglojęzyczni bo zrozumieć bełkot Niemców jest strasznie ciężko :wink: . A Hockenheim ring , tor jest kosmos - byłem, nie jeździłem ale robi wrażenie :razz:

 

Przetłumacze tym co chcieliby się dowiedzięć na szybko 'pi razy drzwi' co wchodzi w zakres szkolenia bo cuś tam kumie ... :wink:

 

1. Podstawy podwozi / napędów/ kierowania

2. Granice fizyczne podczas jazdy ?

3. Rozgrzewka autami sportowymi.

4. Techniki kierowania slalom/ zakręty

5. Hamowanie z różnych prędkości i w różnych warunkach.

6. Techniki kierowania niestabilbym pojazdem.

7. Wyłapywanie utraty przyczepności samochodu przy wysokich prędkościach ???

8. Jazda między pachołkami z dynamicznymi elementami ???

 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zdjęcia i rysunki ośrodka ADAC to taki teren do ćwiczeń z polewaniem wodą, ruchomą płytą, różną konfiguracją zakrętów i górek (coś podobnego do podberlińskiego ośrodka pokazywanego na Skoda AutoSzkoła w tvn) - chyba, że się mylę

 

Jeżeli za te pieniądze udostępniają STi 08 na cały dzień na ten ośrodek to i tak uważam, że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekSubru, dokładnie to jest taki ośrodek.

 

herrkam, to zależy jakie są twoje oczekiwania.

 

Ja byłem tam dwa lata temu i organizacja strasznie kulała. Przyjechaliśmy na miejsce to się okazało, że auta są nie zatankowane i trzeba je zatankować. Co chwilę coś nie działało. Były jakieś techniczne usterki dot. obsługi urządzeń, itp. Było więcej stania i czekania niż jeżdżenia.

 

Nie zapominajcie, że jedno auto przypada na dwie osoby, a to jest różnica.

 

Ale to było dwa lata temu. Może się coś zmieniło. Nie chce was zniechęcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedną z tych osób która była z dawidem i carfitem.

 

Ja byłem tam dwa lata temu i organizacja strasznie kulała. Przyjechaliśmy na miejsce to się okazało, że auta są nie zatankowane i trzeba je zatankować. Co chwilę coś nie działało. Były jakieś techniczne usterki dot. obsługi urządzeń, itp. Było więcej stania i czekania niż jeżdżenia.

 

Było dokładnie tak jak pisze dawid, od nie zatankowanych aut, po brak długopisów, problemy z krótkofalówkami, przeciągającym sie lunchem, i problemy z urochomieniem nawadniania czy coś podobnego.

I najważniejsze :!: w naszym STI ( dawida i moim ) nie dział dzwięk z shift lightu , strasznie nas to wku... :evil: :razz:

 

Jest to szkolenie wewnątrz toru, głównie płyty poślizgowe zakręty itd, wygląda to tak jak na filmie, i zdjeciach powyzej.

 

Ale tak jak pisze dawid, może my poprostu mieliśmy pecha i organizacja niemiecka tym razem zawiodła... :???:

 

Jak dobrze pamietam tochyba była opcja z jeżdzeniem po samym torze, ale nie pamietam cen i szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z forumowiczów już tam byli, w tym i ja. Nie łódźcie się że pojeździcie po torze, bo tam was nie wypuszczą. Szkolenie odbywa się w centrum szkoleniowym ADAC, które znajduje się wewnątrz toru.

jak to!?!?!?!?! :evil:

to ja chyba na to nie wydam ponad 1000pln (z jazda i wiktem tak pewnie sie skonczy)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...