Jump to content

przyspieszenie


rafter

Recommended Posts

2,5 zawsze kojarzy mi się z europejską wersją z turbo, ale wiem, że w US są też nie-turbo, stąd było pytanie. Dopiero potem doczytałem te 173KM i wszystko stało się jasne 8)

 

A przy okazji odpowiedź - przy założeniu rocznika 2006/2007: 10.8 sekundy.

Link to comment
Share on other sites

2,5 bez turbo automat z ameryki kupilem mojej ukochanej bo paskudnie zlamala lewa noge i dziewczyna boi sie nim jezdzic bo mowi ,ze gna jak szalony .wlasnie wrocila z rehabilitacji i auto spowodowalo zamieszanie wsrod terapeutow, mowi ze chodzili dookola ,cmokali i wypytywali sie o dane ,ale tego przyspieszenia nie moge nigdzie znalezc.

Link to comment
Share on other sites

-Bo automat wyraźnie utrudnia dynamiczny start "z pod świateł". W okolicach 2-3biegu te 173 kucy i dodatkowe pół litra pojemności dają o sobie już znać, zapewniając lepsze wrażenia niż europejskie 2.0X w manualu. Amerykanie nie podają wskaźnika 0-100km/h, bo dranie mierzą wszystko w milach :wink:

Link to comment
Share on other sites

Amerykanie nie podają wskaźnika 0-100km/h, bo dranie mierzą wszystko w milach

 

Nie do końca. Oni przyspieszenia dla Forestera (i wielu innych) nie podają W OGÓLE. Poszukaj na edmunds.com, yahoo.com, msn.com - nie znajdziesz tych danych NIGDZIE. Oczywiście na subaru.com tym bardziej.

 

A jak już przy tym jesteśmy - zauważyłem pewną ciekawostkę:

- Amerykanie podają przyspieszenie jako 0-60 mph

- Anglicy 0-62 mph (=100 km/h)

- Europejczycy - wiadomo

 

wrazenia sa duzo lepsze niz to co na papierze

 

Pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy - im miękkszy samochód i przód bardziej unosi się przy starcie, tym mocniejsze wrażenia wciskania w fotel. Dlatego czasem jadąc wolniejszym wozem niż mój STI mam wrażenie, że rewelacyjnie przyspiesza (ostatnio: nowe A6 3.0 diesel, czy 3.2 - nie wiem), a to jest po prostu efekt kaczuszkowatego zawieszenia :twisted:.

Link to comment
Share on other sites

To prawda, że sam dość długo szukałem tych danych o przyśpieszeniu wersji amerykańskich. Ciekawe, czy w stanach kompletnie nie obchodzi to potencjalnych nabywców Subaru? Patrzą tylko na ilość hp, moment, spalanie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...