Jump to content

Klapka wlewu paliwa Forester


Recommended Posts

Nie mogę otworzyć klapki wlewu paliwa w Foresterze MY 2003. Wszystkie drzwi+klapa bagaznika otwierają się i zamykają za pomoca kluczyka lub pilota alarmu a klapka wlewu paliwa po podniesieniu dźwigni w podłodze przy fotelu kierowcy ani drgnie. Dźwignia sprężynuje normalnie więc nie wiem co robić. Help. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to banalne ale -> może gdzieś dostała się woda i zmarzło ?? Ew. poprość kogoś, żeby trzymał dźwignię podciągniętą a samo spróbuj delikatnie poruszać klapką i zobaczyć czy opór występuje tylko w jednym miejscu (zatrzask).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Własnie wyjaśniłem, że przyczyną był demontaż sprężynki przy zawiasie klapki ale mam pytanie czy jest jakas możliwość otworzenia klapki od wewnątrz (jakiś tryb awaryjny) np. z bagaznika? :?:

Link to comment
Share on other sites

mozna to otworzyc w dwie osoby, jedna musi trzymac dźwignie przy fotelu w pozycji otwartej, druga musi delikatnie czyms podwazyc klapke (tak jak bys chial ja zlapac od wewn czyms)

 

jak juz otworzysz to mozesz na szybko przykrecic sobie sprezynke (jaka kolwiek mala) do ktorejs ze srubek ktore przytrzymuja plastikowa obudowe wlewu

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Trzeba delikatnie wygiąć blaszkę aby zwiększyć jej siłę sprężynowania. Robiłem to osobiście. Można ewentualnie spróbować zastosować jakąś podkładkę pod śrubę przykręcającą blaszkę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...