Skocz do zawartości

Szyby do Subaru


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Czy jest jakis znak szczegolny, rozpoznawalany, ktory maja oryginalne szyby w Subaru ?

Niestety, przednia szyba pekla mi od kamienia :twisted: i musialem zmianic szybe czolowa.

Wymiany dokonalem w ASO (szyba z podgrzewaniem wycieraczek), nastepnie przy okazji wizyty w innym serwisie dowiedzialem sie, ze mam nieoryginalna szybe :oops: , poniewaz nie ma ona takiego znaczka: bumerang w koleczku. Inne szyby, rzeczywiscie maja taki znaczek i podobno szyba oryginalna z Japonii musi posiadac taki znaczek, serwis oczywiscie twierdzi, ze jest to oryginal, ktory dostali z magazynu z Niemiec.

 

Pytanie, ktoremu serwisowi wierzyc i czy rzeczywiscie szyba powinna miec ten znaczek :?:

Z drugiej strony, jak sie kiedys dowiadywalem nie ma zamiennikow szyb czolowych z podgrzewaniem.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze oryginalne szyby to NIPPON SAFETY i maja symbol bumerang w kolku takze czolowa

jesli wstawili ci zamiennik to musieli cie ladnie skaleczyc na kase

P.S. masz us czy eu-speca pytam z ciekawosci bo nie wiem czy na rynek europejski i amerykanski montowane byly szyby innych producentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze oryginalne szyby to NIPPON SAFETY i maja symbol bumerang w kolku takze czolowa

No wlasnie tez tak myslalem, tyle ze srwis sie zapiera, iz to 100% oryginal. :evil:

jesli wstawili ci zamiennik to musieli cie ladnie skaleczyc na kase

W sumie nie mnie tylko TU, aczkolwiek szyba kosztowala 2300zl + uszczelka + montaz, tym bardziej jestem wkurzony ,iz mam miec szybe nieoryginalna :oops:

P.S. masz us czy eu-speca pytam z ciekawosci bo nie wiem czy na rynek europejski i amerykanski montowane byly szyby innych producentow

Masz racje, w US byly inne szyby, ja mam wersje EU i reszta szyb ma bumerangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz EU speca i masz bumerangi na szybach to chyba szyby do obu wersji powinny byc tego samego producenta. ja mam us speca i mialem rozwniez bumerangi na wszystkich szybach.

P.S. na pocieszenie powiem ze dzwonilem do pilkingtona i szyba czolowa to mojego subaraka kosztuje 360 PLN podczas gdy serwis zyczyl sobie tez cos chyba pod 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz EU speca i masz bumerangi na szybach to chyba szyby do obu wersji powinny byc tego samego producenta. ja mam us speca i mialem rozwniez bumerangi na wszystkich szybach.

P.S. na pocieszenie powiem ze dzwonilem do pilkingtona i szyba czolowa to mojego subaraka kosztuje 360 PLN podczas gdy serwis zyczyl sobie tez cos chyba pod 2k

Jak m.in tez wszukalem zamiennikow u Pilkingtona, ale dowiedzialem sie ze do wersji z podgrzewaczem wycieraczke nie ma zamiennikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...