Skocz do zawartości

Lotka STI


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile tylna lotka STI to bajer a na ile aerodynamiczna pomoc. Do wyczynu nie będę porównywał bo tam prócz ustawień tylnej lotki , dba się o przepływ pod podłogą jak też rzeźbi przedni spojer.

 

Ponadto jak to schodzi z fabryki ? Czy ktoś to ustawia ? I w kończy czy ktoś czuje ,że tył jest odciążony/dociążony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ponadto jak to schodzi z fabryki ? Czy ktoś to ustawia ? I w kończy czy ktoś czuje ,że tył jest odciążony/dociążony ?

 

Z fabryki schodzi z jednym ustawieniem; nikt tego nie ustawia.

 

Kwestię czucia, czy jest się odciążonym, czy dociążonym raczej trudno ustalić, bo kierowcy STI z miejsca dostają wóz z takim skrzydłem, a więc nie mają porównania.

 

Przechodząc jednak do odpowiedzi na pytanie główne:

 

Na ile tylna lotka STI to bajer a na ile aerodynamiczna pomoc.

 

Odpowiem tak: przejedź się 240 km/h po austradzie; jadąc po prostej zerknij na chwilę w lusterko i zobacz, jak ta lotka pracuje. Będziesz wówczas wiedział, że to żaden "bajer" 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciężko :mrgreen:.

 

A tak na poważniej: ona jest b. sztywna, ale po jej wychyleniach przy szybkiej jeździe widać, że działają na nią spore siły a więc musi działać, a z uwagi na swój kształt działać może tylko w jeden sposób tj. dociskając tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważniej: ona jest b. sztywna, ale po jej wychyleniach przy szybkiej jeździe widać, że działają na nią spore siły a więc musi działać, a z uwagi na swój kształt działać może tylko w jeden sposób tj. dociskając tył.

Chcialbym o cos przy okazji zapytac:

w WRX mialem lotke, ktora miala swiatlo stopu u gory i praktycznie sie nie ruszala. W Sti, to swiatlo jest w dolnej czesci, a czesc gorna (lotka) podczas jazdy bardzo mocno lata/drzy/ugina sie.

Tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile tylna lotka STI to bajer a na ile aerodynamiczna pomoc. Do wyczynu nie będę porównywał bo tam prócz ustawień tylnej lotki , dba się o przepływ pod podłogą jak też rzeźbi przedni spojer.

Ale np taka N-grupa ma seryjne spojlery (czy w przypadku EVO czy STi) i zakladam, ze jezeli mialyby one w takich autach sluzyc wylacznie jako bajer to szybko by sie ich kierowcy pozbyli. Poza tym FHI wypuszczajac STi MY06 postawilo sobie miedzy innymi za zadanie poprawe stabilnosci tylu auta przy predkosciach bliskich predkosci maksymalnej (zrodlo best motoring) poprzez np. dodanie jeszcze jednej lotki na szybie oraz tylnego dyfuzora pod zderzakiem i ponoc zamierzony efekt osiagneli :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w każdym razie jedno: wóz do licznikowych 220-230 km/h jest niezwykle stabilny. Powyżej tych prędkości już tak huczy, szyby wyją, a maska i lotka się ruszają, że nawet, jeśli tył jest dociśnięty, nie czuję się już w pełni komfortowo :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych predkosciach zazwyczaj nie ogladam sie, wiec nie wiem

A ja sie nauczylem, ze przy kazdej predkosci trzeba patrzec w lusterko - nie ogladac sie - bo moze za Toba jedzie np. M3 i chce cie wyprzedzic? :cool:

Mialem tak :neutral: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED napisał/a:

Tak ma byc?

 

Wcale nie musi :cool:

 

Widziałem w necie filmik jak zainstalować wzmocnienia pionowe żeby lotka nie ruszałą się tak bardzo .A przy okazji po modyfikacji wygląda jak w WRC

http://www.hspn.tv/?do=sh...eoid=67&tagid=2

 

Zamontowałem takie coś 2 tygodnie temu i spojler przestał drgać :lol: :cool:

 

[ Dodano: Czw Lut 21, 2008 12:26 am ]

A ja sie nauczylem, ze przy kazdej predkosci trzeba patrzec w lusterko - nie ogladac sie - bo moze za Toba jedzie np. M3 i chce cie wyprzedzic?

 

Raczej trzeba uważać na Mondeo, Passata lu Octawię z kamerą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem takie coś 2 tygodnie temu i spojler przestał drgać

Nie lubie rzezbic. ;)

 

JA ci dam rzeźba - oryginalny Perrin :evil::mrgreen:

 

Raczej trzeba uważać na Mondeo, Passata lu Octawię z kamerą

A na przyklad Audi A6 na gdanskiej obwodnicy, to juz nie?! :razz:

 

POdobno w tych V6 TDI to szybko padają silniki - trochę pojeżdzą i nie wyrobią na naprawy,trzeba ich tylko przegonić 230-250 :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wóz do licznikowych 220-230 km/h jest niezwykle stabilny. Powyżej tych prędkości już tak huczy, szyby wyją, a maska i lotka się ruszają,

 

Zobaczysz za parę sezonów co się dzieje z wlotem powyżej 250 :mrgreen:

 

A spojler jest super na hopach w Finlandii na 4 biegu...

Inaczej to chyba jako modlitewnik na pielgrzymce.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Kiedyś testowaliśmy stabilność STI porównanujac oryginalny (wówczas) "naleśnik" ze stosowanym później wysokim spoilerem.

Różnice dobrze wyczuwalne powyżej ok. 230 km/godz. Z wysokim spoilerem był zdecydowanie bardziej stabilny. Faktycznie z poprzednich STI najlepiej jednak przy wysokich prędkościach spisuje się jednak ostatnia wersja (z dyfuzorem i małym spoilerem kieującym nad tylna szybą).

Praktycznie do prędkości maksymalnej (256 km/godz = odcięcie) bardzo stabilny. Choć przy tych prędkościach istotnie tak maska, jak i spoiler rozwijają znaczne "życie własne" :mrgreen:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem takie coś 2 tygodnie temu i spojler przestał drgać

Nie lubie rzezbic. ;)

Raczej trzeba uważać na Mondeo, Passata lu Octawię z kamerą

A na przyklad Audi A6 na gdanskiej obwodnicy, to juz nie?! :razz:

 

Srebrna A4 kombi JED :mrgreen:

Podobno mają też w trójmiescie nową A8 ale osobiście jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...