Skocz do zawartości

[doładowanie] coś nie równo ładuje...


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, od kilku dni zauważyłem niepokojący objaw.

Kilka dni temu było tak. Jadę sobie w tempie bardzo powolnym, chcę trochę docisnąć i... turbina ładuje tak max 6 psi na 2 biegu...

Mały test za miastem, start, jedynka prawie od odcinki, to samo 2 i 3 i na trójce mam te około 12 psi - czyli tyle ile powinno być...

 

Wczoraj spadł sniego to pojechałem troche poupalać - i widzę dziwne wskazania - zazwyczaj ciśnienie jest odpowiednie, ale czasem jest 8 psi, a czasem wskazówka skacze coś pod 15... (niestety mój wskaźnik nie zapamiętuje ile było w peaku)

 

Zaznaczam że oczywiście wiem że TD05 ma dużą turbodziure i mówię cały czas o sytuacjach kiedy powinienem jechać na pełnym doładowaniu.

Wykluczam też awarię wskaźnika, bo wtedy jak pokazuje mniej to wyraźnie czuć że auto jest zmulone.

 

Auto mam 100% seria, z wyjątkiem dolotu bez tych wszystkich zbędnych puszek i tłumików szmerów, a wydech mam za katalizatorem 2,5 cala przechodzący w 2,25 z przelotowym tłumikiem na końcu.

 

Proszę o wszelkie wskazówki, gdzie mogę szukać przyczyny. Może katalizator się był rozpadł i utrudnia przepływ spalin ? Ale z drugiej strony przez większość czasu silnik pracuje normalnie...

 

Aha, auto to tak jak w podpisie turbodziadek.

 

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...