Skocz do zawartości

Forester z 2 reki - jaki?


tom piotrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Za Subaru - OBK i FOR - ogladam sie od dawna, ale dopiero ostatnio pojawila sie okazja, by juz sie jedynie nie ogladac, ale moze i pojezdzic.

Wybor kieruje na FORestera, nowy nie wchodzi w gre (too much), wiec moja prosba dotyczy porady w wyborze uzywanego. Jak sobie juz poczytalem, z dyskusji na forum, czesto pojawiaja sie sensowne wnioski. Nie znalazlem jednak podobnego watku.

Dla ulatwienia podaje opcje, ktore rozwazam (zakladam z gory, ze eliminuje auta po przejsciach) na podstawie aktualnych ofert.

1. salonowiec z SIP - wychodzi ok 80K PLN, za 2005, 2,5 XT) z 100.000 na liczniku

2. import USA nowka - ca. 75K, 2007, 2,5X, 4000km - bez gwarancji, ale prawie z salonu...

(co jest na rzeczy, ze sa krytyczne opinie do importu z USA??? poza oczywistym faktem, ze forum jest na stronie Importera, a Dyrekcja czasem zaglada ;-)

3. import europejski - ca 65K za 2006, 2,0 X, 15-23.000km (czyli jeszcze gwarancja)

4. czy tez rowniez salon, 2,0X, 2006, ale juz 200.000km (i choc rocznik pasuje to bez gwarancji - za to 54K, i fra). Fra jest mile widziana bo to zawsze 6K mniej z tyt. VAT do zaplaty.

 

dziekuje z gory za komentarze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na auta z importu z niskimi przebiegami. Aktualnie są tacy co zajmują się "produkcją" książek serwisowych. Auto krajowe zawsze można sprawdzić u dealera czy było serwisowane i jaki ma przebieg (weryfikacja książki). Osobiście wychodzę z założenia, że lepszy trochę większy przebieg w serwisowanym egzemplarzu niż "okazja". Ponadto większość importu to auta raczej po przejściach.

 

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 1:30 am ]

Polecam:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=116009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowalbym zatem moje pytanie.

Czy FOR z salonu 2,0X, 2005, ale MY06, z raczej sporym przebiegiem 200.000 jest dobra opcja?

Powiem szczerze dla mnie 100.000 na rok, to jakis strasznie powazny przelot, nieco mowi o intensywnosci uzytkowania. Gdyby to jeszcze byl egzemplarz z Niemiec, ale na naszych drogach, to jakby w Germanii przejechal 500.000...

Czy tez jak twierdza uzytkownicy Mercedesow, okolo 200.000 dopiero zaczyna sie mlodosc ;-)?

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK i FOR - (too much), wiec moja prosba ca. 75K, 65K 54K, i fra). Fra to zawsze 6K mniej z tyt. VAT.

 

dziekuje z gory za komentarze

 

pozdrawiam

prób. kup. 0,7l. Wyp. cał. Nastemp. prób. pis. czytel. tak żeb mamuś cóś zrozum.

 

pozdraw.

 

mamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK i FOR - (too much), wiec moja prosba ca. 75K, 65K 54K, i fra). Fra to zawsze 6K mniej z tyt. VAT.

 

dziekuje z gory za komentarze

 

pozdrawiam

prób. kup. 0,7l. Wyp. cał. Nastemp. prób. pis. czytel. tak żeb mamuś cóś zrozum.

 

pozdraw.

 

mamu.

 

Notak, to moglo byc nie czytelne. Ale zemsta rownie skuteczna. ;-)

Skrocenie zawodowe ;-) Juz wyjasniam np. "75K, 54K" gdzie "K - kilo" oznacza tysiace - w tym wypadku Zlotych (PLN). Zakresla to tez wielkosc budzetu, w ktorym probuje sie zmiescic. W wypadku zakupu na fakture VAT moge odliczyc od niej 6K (tysiecy) zlotych, wiec taki zakup jest, z oczywistych wzgledow, atrakcyjniejszy (przy porownywalnych ofertach).

 

dziekuje za pierwsze oferty.

Nadal licze na komentarze do moich rozwazan.

pozdrawiam

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor kieruje na FORestera, nowy nie wchodzi w gre (too much), wiec moja prosba dotyczy porady w wyborze uzywanego.

Nie kombinuj, zaczekaj miesiąc i weź mojego :smile:

Forester 2,0 XG WIN manual, 2006r., będzie miał 17 kkm. Polska, salon (A.Koper), bezwypadkowy, garażowany, stan idealny. Kolor: popielaty metalic (średni srebrny). Specyfikacja taka, jak aktualnie XA WIN (bez elektrycznego składania lusterek), plus alufelgi, opony zimowe, czujniki parkowania (tył), alarm. Cena: 75 tys. (nie do negocjacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq.

Ten z Twojej oferty nie ma okna panoramicznego a we Forku to WIELKA wada. Mój, sorry mojej Żony, ma i czujniki parkowania rownież. o podgrzewanych fotelach nie bedę się rozpisywal. No i jest w jedynym slusznym kolorze. Czarnym. :mrgreen:

Acha zapomnialem. Xenony ma także i zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Ja bardzo prosze. Wszelkie oferty mile widziane, moga byc na PW. Lecz nie o licytacje na watku mi chodzilo :roll:

Chetnie sie zapoznam z rozmymi opiniami, nie tylko osob, ktore maja w planach wymiane samochodow.

czy moze ktos jest zadowolonym uzytkownikiem made in USA?

a moze jednak gwarancja jest wazna nade wszystko?

Czy 200.000km to duzo na Forestera, choc ma 2 lata (wiem ze duzo, ale jak to sie ma do stanu auta)?

I o takie rozne wypowiedzi tez bym prosil i byl zobowiazany.

pozdrawiam

 

tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie trzech miesięcy "ujeżdżam" Forestera 2.5X premium 2006r rodem z USA. Nawet miałem zamiar upublicznić swój zachwyt autem na Forum, ale doszedłem do wniosku, że ze względu na jego niskie i nieprawomyślne, bo hamerykańskie pochodzenie, będzie to lekkim nietaktem w stosunku do SIP :roll: Auto było przywiezione przez sprzedawcę jako mienie przesiedleńcze, sprawdzałem je u Frey'a w Krakowie. I myślę, że solidne sprawdzenie auta przed zakupem oszczędzi Ci wielu niespodzianek. Porównywałem z Foresterem 2.0 znajomej, te dodatkowe 0.5 litra pojemności naprawdę robi różnicę. Zresztą jak masz jakieś pytania, pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż przebieg 50 tys. rocznie minimum w forku z importu. W kraju 40 tys. km. Niezależnie od tego, co pokazuje licznik.

200 tys. km z tego rocznika to trochę duuużo. Takie autko powinno kosztować jak czteroletnie, jednak - zgodnie z zasadą pi razy oko jak wyżej.

Powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak gwarancja jest wazna nade wszystko?

 

1.Jedyna słuszna marka nigdy sie nie psuje :)

2.A jeśli sie jednak zepsuje to patrz pkt 1 (ew TTTM - ten typ tak ma)

 

:mrgreen:

 

Moja sie własnie dzisiaj popsuła :( Do tego stopnia, że sznurek był potrzebny. Pocieszeniem jest to, że ciągnęło auto także made in japan - honda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę załamka, bo jestem w tej sytuacji co "tom piotrowski" i liczyłem że jakieś konkrety tu znajdę a tu lipa. Nie macie za bardzo czasu czy za dobrych opinii na ten temat. Jaki to problem napisać jeżdżę takim a takim Foresterem, i to jest ok a to nie, lub kupujac doradzono mi to a odradzono to. Myśle że wiele osób stoi przed dylematem jakiego Forka kupić a info na PW kolego "yossarian" pomoże tylko jednej osobie a nie ogółowi a czy nie do tego jest to forum. Proszę Was zatem o porady dołączając się do prośby "tom piotrowski"

pozdrawiam Wasz nowy kolega

morgan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nikt Wam tu nic tak naprawdę ni doradzi. Jak zwykle są dwie szkoły: falenicka i otwocka - każdy musi sobie sam wybrać jedną z nich. W tym zakresie cenowym trzeba się zdecydować - albo kupujesz taniej i nie masz gwarancji (oszacować ryzyka niestety się nie da) albo płacisz więcej i masz pełną gwarancję SIP i święty spokój jeszcze przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...