Skocz do zawartości

Kupno samochodu z ksiazka serwisowa


Abraham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzis odstawilem swoja subarynke na rozrzad. W sumie od kupna przejechalem 30 tys. Wedlug ksiazki i napisu na silniku przed samym zakupem rozrzad byl wymieniany. (aktulanie "licznikowo" jest 170 tys km przejachane)

Dzis w poludnie zadzownilem do mechanika zapytac w jakim stanie jest rozrzad..i uslyszalem

- caly do wymiany i w dodatku jakies sruby od napinaczy co sa w bloku maja urwany gwint...

(nie wiem jak to mozliwe, ale chyba mialem duzo szczescia (legacy 2.0 99' 125 km) bo dalsza jazda mogla zakonczyc sie wiadomo czym..

Pisze o tym ku przestrodze aby nikt nie byl tak naiwny ja Ja ze ksiazka i zapewnienia sprzedajacego (auto sprowadzone z Wloch) to nic nie znaczace argumenty.

 

Pozdrawiam

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sprowadzone z Wloch

Abraham, akurat auta sprowadzane z Wloch ciesza sie nienajlepsza slawa. Wielokrotnie od znajomych ogladajacych takie egzemplarze slyszalem dosc niepochlebne opinie. Moze to wina handlarzy sciagajacych najgorszy szrot, a moze i dosc luzackie podejscie poludniowcow do spraw zwiazanych z pilnowaniem tzw/ "due dates" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poludniowcy maja faktycznie dziwnie podejscie ale bardziej podejrzewam handlowca....

Mechanik mowi ze pompa wodna jest w bardzo dobrym stanie i nie trzeba wymieniac co nie za bardzo mi sie podoba....

Nie znam sie i nie wiem czy pompe dobra nalezy wymieniac bo sie rozrzad robi???

Jak to jest z ta pompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie i nie wiem czy pompe dobra nalezy wymieniac bo sie rozrzad robi???

Wymienia się przy każdej zmianie rozrządu. Pompa nie kosztuje majątku.

 

poludniowcy maja faktycznie dziwnie podejscie ale bardziej podejrzewam handlowca....

dobrze podejrzewasz... prywaciarze praktycznie nigdy nie bawią sie w takie bzdury ... w Niemczech podrabianie ksiązek przez handlujących turków to absolutna norma ... auto z rąk prywatynych jest o wiele pewniejsze.

 

A tak wogóle to książka serwisowa moim zdaniem ma się bardzo często nijak do stanu samochodu, liczba właścicieli też nie sugeruje jego stanu...

sorki troche za OT :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys znalazlem we Wloszech bardzo fajne GT Star25. Ogloszenie po oczywiscie po wlosku (czesc Tyrolu - wiec tez popularny jest niemiecki) - ale udalo sie przetlumaczyc. Samochod oczywiscie igla, na chodzie, nie bity, ksiazka serwisowa, cena jak na ten rocznik miescila sie w ramach przyzwoitosci.

Poprosilem znajoma, ktora po wlosku 'perfecto', zeby zadzwonila i sie dopytala. Ale, ze kobieta - to poprosila swoich znajomych z Wloch o wybadanie tematu. Zadzwonil Wloch i zaczal sie dopytywac. Sprzedajacy nieco zaczal sie gubic. Najpierw, ze jakis tam element jest przemalowany. Pozniej, ze w sumie to nawet 3 elementy. Na propozycje przyjazdu z fachowcem okazalo sie, ze samochod w sumie to nie pali, bo cos z silnikiem sie stalo. Pozniej okazalo sie, ze w sumie to najprawdopodobniej byl wiekszy dzwon kiedys i silnik to od tego czasu "nieco niedomaga"...

Na szczescie udalo sie telefonicznie ustalic, bo jakbym tam pojechal, to bym chyba Wlocha zatlukl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz nie mowic.. bo to fourm technicze ale...

Wlochy polnocne a poludniowe to przepasc.. jak juz kupowac samochod z wloch to tylko z polnocy mimo ze gory to jednak duzo bogatsze i czystsze i bardziej pracowite.

To sprawdzone.

Auto z poludnia brudne, zajezdzone i zaniedbane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja kupując niby to po znajomości (taniej) foresterka w Austrii miało być niby wszysko gutttt.Autko z książką serwisową :twisted: i serwis dzień przed odbiorem miał zrobić przegląd po 150tys.czyli wymiane wszelkich olei i filtrów ,co mechaniory Made in Austria zrobili wymienili tylko w silniku olej a z oszczędności filtra już nie-bo po co .Filtra pow. i paliwa nie ruszali oleju w skrzyni również .Oni są lepsi od serwisów zwanych POLMOZBYTEM .A i pieczątke ,że przegłąd zrobiony dali :razz: A to i tak nie było jedyne niedociągnięcie ,póżniej wyszły inne problemy 4-ry amorki do wymiany :evil::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...