Skocz do zawartości

Skrzypienie na nierównościach w foresterze


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Mi tam bardziej przeszkadza skrzypienie/walenie rolety. Jak złożona to jak w starym gracie, jak naciągnięta to jeszcze jako tako. Ale na polnej drodze bardzo ją słychać.

Chyba znalazłem na to sposób. Przedwczoraj popsikałem (solidnie) końcówki rolety takim silikonowym płynem do uszczelek; szczególnie te małe elementy gumowe (na końcach rolety i w miejscach jej mocowania w bagazniku. Trzeba jeszcze wszystko przetrzeć szmatką, tak aby nic nie ściekało po plastikach ale te gumowe elementy były dobrze nawilżone... Roleta przestała trzeszczeć i skrzypieć. Natomiast tego "walenia", o którym wspominał Bombastic przy złożonej rolecie, chyba całkiem nie da się wyeliminować :cry: Polecam spróbować. Preparat silikonowy przeciw zamarzaniu uszczelek drzwi w spray'u jest dostępny na każdej stacji, ale pewnie można też zastosować coś innego co będzie tolerowała guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim farysiu 2.5xt skrzypiał pozycjoner przednich świateł (podobno jest umieszczony z tyłu i ma za zadanie automatyczne ustawiać pozycję reflektora :?: ) tak mi powiedzieli ASO, nie mniej jednak przeczyścili to ustrojstwo i pomogło jest cichutko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w końcu rozwiązałeś tę kwestię

 

metodą na przeczekanie - temperatura rośnie, skrzypienie znika :cool:

 

przesmarowanie też poprawia sprawę, więc przestałem się przejmować - Twoja sugestia TTTM się potwierdziła :smile:

 

a swoją drogą jak będę jechać na przegląd do ASO, to wezmę ze sobą kartkę z moimi pytaniami i wątpliwościami - A CO! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w końcu rozwiązałeś tę kwestię

 

metodą na przeczekanie - temperatura rośnie, skrzypienie znika :cool:

 

przesmarowanie też poprawia sprawę, więc przestałem się przejmować - Twoja sugestia TTTM się potwierdziła :smile:

 

a swoją drogą jak będę jechać na przegląd do ASO, to wezmę ze sobą kartkę z moimi pytaniami i wątpliwościami - A CO! :twisted:

 

Stabilizator , w dwóch miejscach styku z gumami , można okręcić teflonową taśmą (hydraulik bedzie wiedział jaka to taśma :mrgreen: ) wtedy nie powinno byc reakcji na zmiany temperatury.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że hydraulik nie będzie niezbędny :cool:

 

A czy na tłukącą się roletę jest jakiś magiczny sposób :?:

 

Też "hydraulik" na koncach rolety pomaga :mrgreen: , W40 pomaga ,i konicznie zapieta roleta..

Sprawdz czy to nie klapa :?: ale raczej to pierwsze...Może jeszcze byc " zestaw " w torbie na rzepy i cos przy kole zapasowym....wiecej nie pamietam... :roll:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też "hydraulik" na koncach rolety pomaga , W40 pomaga ,i konicznie zapieta roleta..

Sprawdz czy to nie klapa ale raczej to pierwsze...Może jeszcze byc " zestaw " w torbie na rzepy i cos przy kole zapasowym....wiecej nie pamietam...

AK

 

to na pewno roleta - sprawdziłem. Zastosuję "hydraulika".

Dziękuję :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...