Skocz do zawartości

Skrzypienie na nierównościach w foresterze


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie - czy jest się czym przejmować?

 

Im zimniej, tym bardziej słychać skrzypienie z przodu podczas jazdy na nierównościach. Amortyzatory, albo coś w ich okolicach? Ten typ tak ma, czy trzeba jechać do ASO (samochód na gwarancji, przejechane 9000km)? Można z tym zrobić coś samemu?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki stabilizatorów. Masz gwarancję, jeźdz do ASO.

 

Jeśli skrzypienie jest "niewielkie", może wystarczyć przesmarowanie elementów gumowych zawieszenia; jeśli jest takie bardzo ewidentne to tak jak mówi mati - łączniki. Przy tak niedużym przebiegu, jak ma Twój samochód, obstawiałbym jednak przesmarowanie elementów gumoych. Jak masz daleko do ASO, na Twoim miejscu darowałbym sobie jechanie tam (czas + koszt paliwa itp.) tylko przesmarował te gumy u jakiegoś magika lokalnie i dopiero, jak objaw nie zniknie, pojechał do ASO.

 

Do naprawy/wymiany na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy jest się czym przejmować?

 

Im zimniej, tym bardziej słychać skrzypienie z przodu podczas jazdy na nierównościach. Amortyzatory, albo coś w ich okolicach? Ten typ tak ma, czy trzeba jechać do ASO (samochód na gwarancji, przejechane 9000km)? Można z tym zrobić coś samemu?

Też tak miałem po ostatniej zimie. Coś tam wyczyścili/przesmarowali (chyba przy mocowaniu łączników) i przez rok był spokój.

Teraz znowu się odezwało. Wybieram się więc z tym do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz daleko do ASO, na Twoim miejscu darowałbym sobie jechanie tam (czas + koszt paliwa itp.) tylko przesmarował te gumy u jakiegoś magika lokalnie i dopiero, jak objaw nie zniknie, pojechał do ASO.

 

Przemeq - jesteś wielki :smile: Zacznę od magika. Bo już mi się normalnie smutno zaczęło robić... Najeździłem sie do ASO z BMW - wystarczy mi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od magika.

 

Pamiętaj tylko, że ze względu na konstrukcję tych elementów, dźwięk ma dużą szansę powracać - to tego typu naprawa (jak gwiżdżące uszczelki w drzwiach bez ramek), którą trzeba robić regularnie, albo nie robić w ogóle i przyjąć postawę "TTTM" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że ze względu na konstrukcję tych elementów, dźwięk ma dużą szansę powracać - to tego typu naprawa (jak gwiżdżące uszczelki w drzwiach bez ramek), którą trzeba robić regularnie, albo nie robić w ogóle i przyjąć postawę "TTTM" :).

 

 

Ja mam 15kkm i to samo w Imprezie. W serwisie usłyszałem właśnie to co piszesz - gumowe łączniki stabilizatora i TTTM. Mi samo skrzypienie jakoś nie przeszkadza, chociaż pasażerowie czasem różnie reagują :roll:

 

Ale pytanie czy poza tym, że skrzypi to coś się psuje, szybciej zużywa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co może skzypiec w okolicy tylnej klapy?? moze wystarcze gdzies prysnac WD40 ??

 

W okolicy tylnej klapy moze skrzypiec... tylna klapa ;-) Na przyklad na polaczeniu uszczelki z nadwoziem albo

uszczelki i klapy. W obu przypadkach pomaga przesmarowanie smarem silikonowym (przynajmniej u mnie ;-) )

Zdarza sie, ze trzeszczy mi z tylu skorzana tapicerka (czesciowo skoropodobna). Znaczy, ze

czas na srodek pielegnujacy.

 

Leszek

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie powiedzieli że gdy jest zimno, twardnieją jakieś gumowe elementy zawieszenia i skrzypią, nasmarowali jakimś wynalazkiem i już nie skrzypi :razz:

 

jednak za rok znów będzie skrzypieć i znów będzie trzeba jechać do ASO :mrgreen:

 

TTTM :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy tylnej klapy moze skrzypiec... tylna klapa ;-) Na przyklad na polaczeniu uszczelki z nadwoziem albo

uszczelki i klapy. W obu przypadkach pomaga przesmarowanie smarem silikonowym (przynajmniej u mnie ;-) )

Zdarza sie, ze trzeszczy mi z tylu skorzana tapicerka (czesciowo skoropodobna). Znaczy, ze

czas na srodek pielegnujacy.

 

Leszek

 

Dzisiaj jeździłem po lesie mocno zniszczoną drogą i klapa ewidentnie stukała. Niestety, chyba trzeba przyjąc założenie, że Forester terenówką nie jest i buda nie jest tak sztywna jak rama i ruszać się musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy tylnej klapy moze skrzypiec... tylna klapa ;-) Na przyklad na polaczeniu uszczelki z nadwoziem albo

uszczelki i klapy. W obu przypadkach pomaga przesmarowanie smarem silikonowym (przynajmniej u mnie ;-) )

Zdarza sie, ze trzeszczy mi z tylu skorzana tapicerka (czesciowo skoropodobna). Znaczy, ze

czas na srodek pielegnujacy.

 

Leszek

 

Dzisiaj jeździłem po lesie mocno zniszczoną drogą i klapa ewidentnie stukała. Niestety, chyba trzeba przyjąc założenie, że Forester terenówką nie jest i buda nie jest tak sztywna jak rama i ruszać się musi.

 

Nawiń kilka razy taśmę izolacyjną na rygiel klapy bagażnika i przejdzie jak ręką odjął... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeździłem po lesie mocno zniszczoną drogą i klapa ewidentnie stukała. Niestety, chyba trzeba przyjąc założenie, że Forester terenówką nie jest i buda nie jest tak sztywna jak rama i ruszać się musi.

 

Co do stukania, to powodem moga byc takie "sprezynujace suwako-plastiki" ;-) po bokach

otworu bagaznika i wspolpracujace z nimi blaszki przyspawane do klapy. Przesmarowac/podgiac.

Mi juz w kazdym razie nie stuka. Znaczy... W BMW 750iL jest ciszej, ale kiedys mi stukalo/trzeszczalo

jak w duzym fiacie i to, co uzyskalem mnie satysfakcjonuje :-)

 

PS. Teraz czasem slysze laczniki przedniego stabilizatora ;-)

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiń kilka razy taśmę izolacyjną na rygiel klapy bagażnika i przejdzie jak ręką odjął...

Ten sam efekt (tylko trochę bardziej profesjonalnie) można uzyskac regulując zaczep zamka tylnej klapy, tak aby mocniej przylegała ona do uszczelki w otworze nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co może skzypiec w okolicy tylnej klapy?? moze wystarcze gdzies prysnac WD40 ??

 

Teściowa, zaproś ją na prawy :mrgreen:

 

 

Hogi, tesiowa to w bagazniku piszczy a nie skrzypi. :mrgreen:

 

A co do tylnej klapy to polecam przesmarowac zwyklym najzwyklejszym talkiem. Przechodzi od razu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...