Skocz do zawartości

opinia na temat outback 2,5 turbo


Andrzejxx

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne chodzi o problem jaki występował w starszych silnikach z nadwrażliwym czujnikiem spalania stukowego, objawiało się to szarpaniem przy przyspieszaniu. Niemniej wydaje mi się, że to dotyczyło starszych aut a nie nowych (problem był jakoś w okolicach 2000/2002 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukanie przy skrecaniu i sciaganie w prawo

 

można prosić o naświetlenie? Szczególnie chodzi mi o charakterystyczne aspekty pukania?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 2.5T wiec sie nie zaczytywalem ale kolesie pisza mniej wiecej, ze przy przyspieszaniu wystepuje szarpanie, wieksze lub mniejsze, czasami b. duze.

Choruja na to nowe legacy (IV) 2.5T wiec outback pewnie tez.

Problem dotyczy wielu rocznikow, sa rozne teorie, niektore auta to maja niektore nie. Nie wiem czy problem zostal rozwiazany.

2.5T to swietne silnik.... ale przez ten problem... i potencjalna wieksza bezproblemowosc 3.0, wzialbym 3.0.

Mam dosc czesto do czynienia z legacy '05 3.0+automat i to swietne auto.

Jest moc, jest przyspieszenie, automat (wbrew niektorym opiniom) dziala swietnie w trybie sport; 0 szarpniec, jest szybki i plynny i mysli co chcesz zrobic :) Napewno lepszy niz audi, porsche (cayenne 06), volvo... (5EAT to technologia nissana :) )

Moze troche zjechalem na bok z wywodem, ale jak przymierzasz sie do nowego outbacka/legacy to przejedz sie 3.0 + automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak manual ale miałem okazję przejechać się outbackiem 2,5T w automacie no i jeśli chodzi o dynamikę to nie było żadnej rewelacji wręcz zawód, zarówno mój jak i właściciela. Za to skrzynia biegów pracuje na prawdę dobrze i inteligentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można prosić o naświetlenie? Szczególnie chodzi mi o charakterystyczne aspekty pukania?

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114796

 

Mój tata ma Outbacka XT MY07 AT z si-drive

Przy przyspieszaniu nic nie szarpie(nawet jak sie wleje 95 bo na jakies stacji nie bedzie 98 ktora jest zalecana), szarpnie czasem przy zmianie biegu pod górke na opcji sharp.

 

szybszy niż Impreza ?? Na manualu ma około 5.6s do 60Mph(96km/h).

 

Jak by automat był dobry to by nie tracił 1.5s do 100km/h, ale trzeba przyznac ze myśli dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...