Skocz do zawartości

OBUDOWA STOŻKA


kuzi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robił może ktoś obudowę stożkowego filtra powietrza. Potrzegował bym jakieś fotki. Stożek mam przykręcony w miejsce airboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem ze stożkiem, szukałem oryginalnego airboxa. Niestety znalazłem tylko jeden, ale sprzedajacy mocno przesadził z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem ze stożkiem, szukałem oryginalnego airboxa. Niestety znalazłem tylko jeden, ale sprzedajacy mocno przesadził z ceną.

nie mam fiszkologii do starej Imprezy EU, ale mam airbox do MY05-06-07 Imprezy N/A /moze pasuje/. Niestety /dla ceny/ - nowy w pudeleczku :cool: .

Gorna czesc obudowy znalazlaby sie tez uzywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pierwsze by mi pasowało :twisted: Ale mam kawałek (dość spory) aluminiowej blachy ryflowanej i myślałem o zrobieniu czegoś w rodzaju skrzynki zakładanej na stożek. Wlot zimnego pow. wychodzi z błotnika, ale problemem jest umiejscowienie pompy ABS. Jak wróci z pracy moja szanowna małżonka to zrobię zdjęcie komory i wrzucę tutaj.

 

Wygląda to tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pierwsze by mi pasowało :twisted: Ale mam kawałek (dość spory) aluminiowej blachy ryflowanej i myślałem o zrobieniu czegoś w rodzaju skrzynki zakładanej na stożek. Wlot zimnego pow. wychodzi z błotnika, ale problemem jest umiejscowienie pompy ABS. Jak wróci z pracy moja szanowna małżonka to zrobię zdjęcie komory i wrzucę tutaj.

 

Wygląda to tak:

 

ABS mozna wyciagnac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma może ktoś coś na temat tuningu EJ18, chodzi mi o nie wielką poprawe mocy w cenie do 1000zł najlepiej zeby tak urwać 1s do 100km/h.

http://www.tuningbaja.pl/product/2490.html niby sam tłumik daje 9%-10%mocy wiecej, ale jakos w to nie wierze... chyba ze ktos ma taki tłumik i odczuł jakąś róznice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcja jest taka w wolnossaku 5-10ps max ok 1000zl ......ja walne fotki mojego dolotu ladny karbonowy wynalazek koszt ok 500zl up ladnie wyglada pod maska troche lepiej brzmi roznicy w mocy nie widze.....

Najtaniej wychodzi dorwac jakis kompresor IC i zaczac dlobac sporo o tym czytalem i chyba innej opcji nie ma by podniesc w miare tanio moc tego auta...

CO do urwania jednej sek zmien rozmiar opon:PPP i bedzie lepsze przyspieszenie... 1sek to naprawde wiecznosc w motoryzacji i za 1000zl moze byc ciezko !!!

Co do wydechu tlumik nic nie zmieni napewno nie 10% bo to odgroma przyrostu mocy, tyle moze dac ci zrobienie kompletnego wydechu , ale to ok 3 tys zl up:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę wywalić kolegę ze stoperem(75KG). Ale nie oto mi chodzi, odchudzać samochodu nie chce bo to nie ma być samochód Torowy czy Dragowy ewentualnie moge wyjąć koło zapasowe(ale ile zmieni to 10KG??), a widok gołych blach nie jest zbyt przyjemny. Węższe opony lepsze przyspieszenie kosztem drogi hamowania i trzymania bocznego to nie idzie w parze z bezpieczeństwem. Najbardziej by mi zależało poprawienie dolnego zakresu obrotów nie tracąc mocy w górnym zakresie, a najlepiej tam też ją zyskać:) dlaczego akurat na dolnym zakresie mi zależy, ponieważ pomoże mi to miedzy innymi w właczaniu sie do ruchu bo czasem mam z tym problem, a reduktor nie wiele pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielsDS, zmień auto :) Silnika wolnossącego nie da się tanio poprawić, przynajmniej nie te silniki. Chcesz mieć lepszy dół to musisz poprawić zarówno dolot jak i wylot - z czego wylot będzie nawet istotniejszy. Całkowicie zmieniony kolektor wydechowy, być może wywalone katalizatory, przerobiona reszta wydechu pod kątem nowego kolektora, dolot o mniejszych oporach, wypolerowany kolektor dolotowy... to wszystko to duży nakład pracy i mały efekt. By silnik ciągnął z dołu - zwiększ jego pojemność, chcesz by miał moc - musisz ciągnąć obroty w górę, żadnej z wyżej wymienionych rzeczy nie zrobisz raczej za 1000 zł. Zresztą naprawdę nie warto. Jeżeli poprawa na reduktorze Cię nie zadowala w zakresie dołu (a daje to jakieś 20% więcej) to nie licz że te modyfikacje Cię zadowolą. Kupiłeś złe auto do tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanielsDS, no muł, ale jak potrzebuję szybko ruszyć to startuję z 3-4 tys obrotów na reduktorze, kręcę do 6,5 tys (bo zdaje się to są okolice odcięcia), zmieniam bieg na następny, znowu do 6,5 tys, trójka znowu pod 6 tys. - patrzę czy nikt mi w tyłku nie chce zaparkować i wtedy wypinam reduktor potem w miarę potrzeby zapinam 4 albo 5 i toczę się na tych 2 tys obrotów do celu. Zazwyczaj te proste zabiegi wystarczają do bycia pierwszym w 99% przypadków, pozostały 1% to tzw. trafiła kosa na kamień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak robie, ale startowanie z 3500 nie jest chyba zdrowe:) jak robiłem czas do 100 to startowałem z okolo 5500 na reduktorze 1reduktro 2reduktor 2bez 3 i 100km/h w 11.7s, ale ostatnio nie mogłem zejsc ponizej 12s to spróbowałem wystartowac z okolo 6200obr nie ruszyłem po chwili zapach sprzegła. A jak takie starty wpływają na skrzynie i napedy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startowałem z okolo 5500 na reduktorze

Maksymalny moment obrotowy masz przy 4400 obortów, raczej z tego pułapu bym ruszał.

 

1reduktro 2reduktor 2bez 3 i 100km/h

Po co wyłączasz reduktor jak mierzysz czas do setki? I tak musisz zmienić bieg na 3. Każda zmiana biegu kosztuje Cię około sekundy.

 

A jak takie starty wpływają na skrzynie i napedy??

Niszcząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyłączasz reduktor jak mierzysz czas do setki? I tak musisz zmienić bieg na 3. Każda zmiana biegu kosztuje Cię około sekundy.

 

Robiłem dużo prób i tak mi wychodzi najlepszy czas.

 

Niszcząco.

 

Dlatego przydało by sie więcej mocy w dole....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dużo prób i tak mi wychodzi najlepszy czas.

To jakieś kiepskie te próby były, powiedz mi jak dodatkowa zmiana biegu (nic nie dająca) może poprawić czas przejazdu?

 

Dlatego przydało by sie więcej mocy w dole....

Do ruszenia to w sumie moment obrotowy się przydaje, jaka różnica czy będziesz miał go z dołu czy z na górze, skoro będzie działał z tą samą (niszczącą) siłą? Auto ulega sukcesywnemu niszczeniu od wyjechania z fabryki. A pierwszy element jaki załatwisz w swoim aucie to będzie prawdopodobnie sprzęgło, następny obstawiałbym synchronizatory w skrzyni, przy tak słabym silniku zębatek samym pedałem gazu raczej nie ogolisz (no chyba, że lewarkiem od skrzyni sobie pomożesz). Jeżeli masz leciwy silnik to jeszcze on może po jakimś czasie odmówić ochoty do dalszej współpracy - w końcu kręcenie prawie do odcięcia też nie jest bez wpływu na żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ABS włożyłem do podłokietnika :wink: tzn. tam trzymam bezpiecznik :lol:

 

Ja też nie mam ABSu, jak wywalę pompę to wystarczy, że skręcę przewody złączkami czy jest to temat bardziej skomplikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...