Skocz do zawartości

Tempomat


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mój tempomat ma czasem "ciche dni" - raz działa, raz nie działa. Po włączeniu przycisku cruise słychać "pyknięcie" na przekaźniku, ale wajcha od tempomatu przy kierownicy nie reaguje- tempomat nie załącza się. Jakiś czas tak jest a po np. tygodniu znowu działa...Sprawdzone na różnych prędkościach, biegach itp- ale to chyba nie ma znaczenia?

Bezpieczniki sprawdzone.

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jedna - gdzieś gubi kontakt (może na ślizgach pod kierownicą ?). Czy jeżeli przestaje działać (ew. włączasz i nie działa) to kontrolka w wyłączniku przypadkiem nie mruga? Jeżeli tak to pozostaje jedynie odczytać kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odgrzebuje...

Czy jeżeli przestaje działać (ew. włączasz i nie działa) to kontrolka w wyłączniku przypadkiem nie mruga?

nic nie mruga. Włączam przyciskiem przy ręcznym , wciskam manetkę i nic - zazwyczaj pedał gazu opadał trochę i jechało samo. Teraz robie 2kkm tygodniowo w trasie i fajnie by było to mieć.

Trochę się boję wykręcać kierownicę - wolę żeby mi jasiek w twarz nie wybuchł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W sobote tempomat przestal dzialac - tez slysze pykniecie, ale tempomat nie reaguje na sterowanie przy kierownicy. Daj znac, jak uda Ci sie znalezc przyczyne. Cos wydaje sie nie laczyc, tylko jak to namierzyc?

nic nie namierzyłem póki co. Wiem, że tempomat jest podpięty pod czujnik wciśniętego hamulca, który też można jakoś regulować. Może tam coś nie halo...nie wiem. Jeden z moich mechaników nie podjął nawet próby ogarnięcia tematu. Sam nie dam rady chyba tematu ogarnąć :roll: , a do ASO mi się z tym nie spieszy ze względu na $$ :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobic na taki jak ja mam i bedzie po problemie http://www.forum.subaru.pl/vi...hlight=tempomat

no gdyby go nie było, to można by rzeźbić, ale skoro mam tempomat, to fajnie jakby działał...

Wygląda na to , że Gasol, ma ten sam problem co i ja, więc rozwiązanie też musi być ogarnięte już.

 

EDIT: Na necie znalazłem info, że czasem pedał sprzęgła nie odbija do końca i wtedy tempomat nie zaskoczy, bo "myśli" , że jedzie się na luzie. Trzeba odciągnąć trochę nogą do góry podczas jazdy. Ja spróbuje przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata jak i drugiego kumpla tempomat szwankowal poprzez sonde lambda, tyle ze wowczas swiecil sie check engine, po wymianie lambdy check zgasl a tampomat zaczal dzialac jak nalezy. Moze lambda szwankuje ale nie na tyle aby check sie zapalal???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravef, zawsze jak się CEL zapali to tempomat przestaje działać. To nie kwestia sondy tylko CEL'a.

 

Ja nie mam zadnych "check engine'ow".

 

Przy okazji: kiedys szukalem schematu elektryki do Legacy 1997, ale bezskutecznie. Byc moze z jego pomoca udaloby sie ustalic, co sprawdzic i w koncu rozwiazac problem z tempomatem. Moze wiesz, gdzie zdobyc taki schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udalo mi sie rozwiazac problem. Przyczyna byl spalony bezpiecznik swiatel hamulca. Prawde mowiac, to okazalo sie, ze jezdzilem jakis czas bez swiatel stopu, az w koncu ktos mi na to zwrocil uwage. Skojarzylem, ze na schemacie wlacznik swiatel stopu steruje tez tempomatem i jak wymienialem bezpiecznik, to bylem praktycznie pewny, ze tempomat bedzie znowu dzialal. I rzeczywiscie: pomoglo! A bezpiecznik spalil sie najprawdopodobniej przy odpinaniu przyczepki i odlaczaniu jej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Udalo mi sie rozwiazac problem. Przyczyna byl spalony bezpiecznik swiatel hamulca. Prawde mowiac, to okazalo sie, ze jezdzilem jakis czas bez swiatel stopu, az w koncu ktos mi na to zwrocil uwage. Skojarzylem, ze na schemacie wlacznik swiatel stopu steruje tez tempomatem i jak wymienialem bezpiecznik, to bylem praktycznie pewny, ze tempomat bedzie znowu dzialal. I rzeczywiscie: pomoglo! A bezpiecznik spalil sie najprawdopodobniej przy odpinaniu przyczepki i odlaczaniu jej instalacji.

u mnie "niestety" stop działa, więc to nie to. A tempomat nadal nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser napisał/a:

u mnie "niestety" stop działa, więc to nie to. A tempomat nadal nie działa :(

 

U mnie też. :evil:

Wojtek, a sprawdzałeś czy odbija Ci pedał sprzęgła i hamulca (podczas jazdy odciągnij stopą do góry i spróbuj wtedy tempomat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...