Skocz do zawartości

Bagnet oleju z czujnikiem temp.


tomtytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj przyszedł do mnie bagnet oleju z czujnikiem temperatury...Jednak zastanawia mnie jedna rzecz: długość bagnetu z czujnikiem to około 3/4 długości oryginalnego bagnetu. Można więc zapomnieć o pomiarze poziomu oleju (nie ma tam nawet żadnych kresek) ale czy takie urządzenie będzie mierzyć temperaturę oleju? Bagnet w oleju przecież nie będzie nawet zanurzony...

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomtytus, czujnik oleju najlepiej spisuje się jak jest wkręcony w blok, bo w misce olejowej temperatura oleju nie jest miarodajna więc bez sensu ją mierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomtytus, trzeba kupić zegar razem z czujnikiem bo jak kupisz osobno różnych firm to może źle wskazywać, poza tym z reguły są sprzedawane w komplecie. Kupisz w różnego rodzaju sklepach tuningowych, lub na stronach producentów. Polecam Defi, Omori, Greddy, Apexi, AutoMeter. Nie polecam AutoGauge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Wawy jest firma, która dorabia takie czujniki. Sam kiedyś pytałem o adres, a teraz nie moge znaleźć swojego wątku w którym chyba Hogi podał namiary Dorabiali mi czujnik do Greddy i takiemu jednemu do Defi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logując się na to forum wkraczam w nowy świat...tak jest z resztą w przypadku każdego forum ;)

Zegarki mam VDO - z takimi kupiliśmy już samochód.

Nie mam pojęcia,czy firma zegarków wystarczy czy potrzebny jest konkretny model, w każdym razie jutro postaram się dowiedzieć czegoś więcej,jeśli zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia,czy firma zegarków wystarczy czy potrzebny jest konkretny model, w każdym razie jutro postaram się dowiedzieć czegoś więcej,jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak są zegary, to i może czujniki się znajdą! Często dochodzi do uszkodzenia kabli pomiędzy nimi. Ja do wspomnianej firmy wyslałem zegary + uszkodzone czujniki. Firma ta (znajdę gdzieś namiary) specjalizuje się w czujnikach i urządzeniach pomiarowych, więc nie miała większego problemu w znalezieniu odpowiednich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś konkretne przeciwwskazania?

Tak, tzn. ogólnie przyjęta przez tunerów opinia o ich niedokładności wskazań. Z drugiej strony się dziwię, bo w firmie stosujemy szereg czujników i wskażników i uważam, że polska technologia potrafi precyzyjniej zmierzyć np. temperaturę niż 1 stopień C....i wcale nie musi to kosztować setek złotych...na wszelki wypadek kupiłem Greddy i jak na Krakusa przystało w okazyjnej cenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_p, gdzieś był wątek na temat wskaźników i m.in. AutoGauge. Podobno ktoś kalibrował te zegary i jako tako chodziły ale ja na Twoim miejscu mając Subaru Imprezę WRX nie bawiłbym się w chłam tylko kupił coś porządnego jak na Imprezowicza przystało :wink: No chyba że zegary mają być dla ozdoby to kup cokolwiek ale jak mają słuzyć do monitorowania pracy silnika to warto dołożyć parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_p, Jak Ci bez różnicy czy pokazuje boost 0,9 bara czy 1,1 to po co Ci takie wskaźniki?

I tak nie będziesz wiedział jakie masz ciśnienie w rzeczywistości.

Chyba, że do lansu to AutoGauge może być. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomtytus, czujnik oleju najlepiej spisuje się jak jest wkręcony w blok, bo w misce olejowej temperatura oleju nie jest miarodajna więc bez sensu ją mierzyć.

wybaczcie za laickie pytanie nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o wskazniki ale czy to oznacza ze nalezy wywiercic otwor pod wskaznik w bloku czy mozna zamontowac wskaznik w jakis inny sposob :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są dwie metody pomiaru: przez bagnet i w bloku...

Nie. Jest tylko jedna metoda pomiaru temp.oleju - w bloku. Mozna jeszcze mierzyć w głowicy - tam też jest otwór pod czujnik. Powtórzę jeszcze raz - pomiar temp.oleju w misce jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...