Skocz do zawartości

Toyo R888 w rozmiarze 205/55/16 do GTka


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon letni się zbliża więc myslę o zakupie nowych opon do GTka. Wybór padł (po konsultacji z takim jednym gościem z Sącza ;) ) na Toyo. Niestety jedynym rozmiarem zbliżonym do seryjnych szesnastek jest 205/55/16. Wiem, że nie będą obcierać, bo aktualnie mam zimówki w takich rozmiarze. Wiem, że sam typ opony jest super, ale boję się, że super struktura bieżnika i skład mieszanki straci wiele przez wyższy progil opony (pływanie).

Może ktoś z Was jeździł na właśnie takich oponach i podzieli się spostrzeżeniami.

Rozważam również zakup Toyo T1-R, które występują w rozmiarze 205/50/16 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, ja jeźdilem na "drogowych" oponach 215/40 17, zakupiłem od gościa z Nowego Sącza :wink: R888 w rozmiarze 215/45 17 i nie zauważyłem żadnego pływania ani wogóle róznicy przez wysokość profila. Zauważylem za to mega przyczepność tych opon na suchej nawierzchni, żadna "drogowa" nie jest porównywalna. Oczywiście R888 mają swoje wady, dość szybko się zużywają i nie radzą sobie ze stojąca wodą (kałuże, kolejini). Ogólnie bardzo polecam tą oponę, w zeszłym sezonie zużyłem dwa komplety, i w tym roku mam zamiar kupić od razu kilka kompletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rozmawiałem z Nowym Sączem. Namawia mnie na zmianę na 17ki. które felgi z oferty ATS w rozmiarze nie będą obcierały w GTku (wszystkie chyba mają niestandardowe ET)? Interesuje mnie tylko ATS :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, no to musisz powalczyć na plejadach o kolejny komplet

Walczyć mogę próbować, ale jednak będę musiał wygospodarować środki na nowe opony i felgi :mrgreen:

ALEX, a nie myslisz o Falken FK-452?

Niczego nie wykluczam. Mamy trochę czasu, autko grzecznie stoi i czeka na kolejna pojeżdżawkę. Mam nadzieję, że mnie snieg nie zaskoczy, bo po Monte Calvaria już wcześniej marniuteńkie zimówki mają z 2 mm bieżnika :mrgreen:

Toyo R888 wystepuje jeszcze w rozmiarze 215/50/16...chyba najlepsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rozmawiałem z Nowym Sączem. Namawia mnie na zmianę na 17ki. które felgi z oferty ATS w rozmiarze nie będą obcierały w GTku (wszystkie chyba mają niestandardowe ET)? Interesuje mnie tylko ATS :cool:

 

ALEX ja mam ATS DTM ET45 i nic mi nie obciera, w ATSach chyba dużego wyboru nie ma z takim ET :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ALEX ja mam ATS DTM ET45 i nic mi nie obciera, w ATSach chyba dużego wyboru nie ma z takim ET

Jednak pozostaję na 16kach (budżet :cry: ).

Jutro (o ile będą dostępne) zamawiam Toyo R888 215/50/16 lub będę szukał dalej.

 

ALEX, a nie myslisz o Falken FK-452?

Znalazłem w dobrej cenie...306 PLN/szt (dostawa gratis)

http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&&id=4056

 

a nie lepiej po prostu na pojezdzawki jakies micheliny, czy pirelli rajdowe zakupic

tak na prawde cena jest podobna do toyo (nie ma duzej przepasci cenowej, moze tak)

Też o tym myślałem.Niestety cena jest wyższa. Za slicki Kumho trzeba dać min 700pln/szt. Za Michelin, czy Pirelli jeszcze więcej

http://www.kumhomotorsport.pl/

Cenę jeszcze bym przeżył, bo jak wczoraj rozmawiałem z Carfitem na Miedziance (stosunkowo słaba przyczepność) można na takich oponach kilka pojeżdżawek zaliczyć a to mi wystarcza, bo przy przebiegach mojego GTka takie opony prędzej zestarzeją się, niż zetrą.

Niestety (a może i dobrze :!: ) w imprezach amatorskich lub na Plejadach start na takich oponach może być idealnym pretekstem do wykluczenia załogi :!:

Myslałem również o slickach Markgum, ale nawet na tym forum krytykowano ich pływanie w zakrętach.

Gdybym miał 18tki to na allegro mozna znaleźć wiele ofert na używki. Z 16tkami niestety bieda :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś tez kiedys na RE 070? Możesz porównać?

Tak, ale nie w swoim aucie (też w Tychach). Dla mnie Toyo sa lepsze....Ale może to zludzenie.

duzo szybciej sie zuzywaja

Zgadza się. Widziałem opony RE 070 u Daniela i moje po zakończeniu wyścigu. Moje (szczególnie "przód") były zdecydowanie bardziej poszarpane w stosunku do RE 070.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...