Jump to content

Kod 24 i spadające obroty


stempel

Recommended Posts

Mój engine ma taką dolegliwość, że czasami jak sie rozgrzeje zapala sie CHECK i świeci sie dopóki nie pozwolę silnikowi ze 2 sekundy popracować na wolnych obrotach. Ale jak wysprzęglę w czasie jazdy obroty są nierówne i czasami nawet motur gaśnie. Zapisał sie błąd 24. Miał ktoś podobne doświadczenia ? Gdzie jest czujnik odpowiadający za ten błąd ?

Link to comment
Share on other sites

czasami nawet motur gaśnie.

:shock:

 

Zapisał sie błąd 24

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106815 - tutaj jest wszystko opisane co błąd oznacza. A tak na gorąco to można spróbować przeczyścić silniczek krokowy, jak przeżyje to jest szansa na poprawę działania, jak nie... to zakup nowego lub używanego. W przypadku używki kupujesz kota w worku, w przypadku nowego rozstajesz się z dużą ilością gotówki. Spróbuj jeszcze przeczyścić czujnik położenia wału: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=103278

U mnie był podobny problem (silnik lubił zgasnąć po długiej jeździe ze stałą prędkością na autostradzie, dodatkowo jak był zimny to miał lekki problem z szybkim ustabilizowaniem wolnych obrotów po zdjęciu nogi z gazu), przeczyszczenie silniczka krokowego pomogło w jakimś stopniu, ale powoli odkładam kasę na nowy.

Link to comment
Share on other sites

stempel, w ASO jak się w zeszłym roku pytałem to około.... 1400 zł

pawka35, Niestety nie mam pojęcia od czego to może być, nie spotkałem się z takim problemem. A sam opis kodu błędu jest ciekawy :)

[EDIT]

Poszperałem trochę i przełącznik znajduje się w skrzyni biegów, być może mu się zmarło lub przestaje kontaktować przy drganiach podczas jazdy, ewentualnie problem z drutami idącymi do niego.

Link to comment
Share on other sites

Oj chyba jest więcej jak trzy ale mam zapasową skrzynię więc sprawdzę i dam Ci znać.Dzięki za pomoc.

 

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2009 9:48 am ]

Postanowiłem odświeżyc wątek ponieważ przez kilka miesięcy walczyłem z błędem 24 i czyszczenie silniczka krokowego niestety nie pomagało,otóż przyczyna wyskakiwania w/w błędu była tak prosta i śmieszna zarazem że warto to opisać.Otóż za wszystkim stał naderwany wężyk podciśnienia z lewej strony kolektora ssącego,uszkodzenie przypominało przecięcie żyletką tak że znalezienie tego było praktycznie niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...