Skocz do zawartości

Rajd Magurski 1-2 lutego ... jak się w tym połapać


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

... a gdybym chciał się wybrać na Rajd Magurski w ten weekend ... byłem tylko raz na Karowej - tam sprawa była w miarę prosta.

 

Patrzę sobie na serwis Rajdu i nie wiem jak się w tym połapać :?: Jak to działa :?: :roll:

Co można, jak można, gdzie się stawić, gdzie warto, kiedy, jak, gdzie zostawić auto, jak dojść do miejsc, w których można stać, skąd wiedzieć że gdzieś można stać :?:

 

Tyyyyyle pytan :!: O :!:

 

Na serwisie Rajdu są mapki przejazdów na poszczególnych etapach, o tutaj:

http://www.rajdmagurski.pl/index.php?op ... 4&Itemid=6

 

Jak to działa? Jadę sobie w miejsce, które mi się podoba i staję sobie "gdzieś". Ale gdzie? Skąd mam wiedzieć o której? Z programu rajdu nic nie wynika ...

 

Gdyby się komuś chciało napisać - HELP :?: :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... a gdybym chciał się wybrać na Rajd Magurski w ten weekend ...

Patrzę sobie na serwis Rajdu i nie wiem jak się w tym połapać :?: Jak to działa :?: :roll:

Co można, jak można, gdzie się stawić, gdzie warto, kiedy, jak, gdzie zostawić auto, jak dojść do miejsc, w których można stać, skąd wiedzieć że gdzieś można stać :?:

 

Tyyyyyle pytan :!: O :!:

 

:

 

To proste. Wystarczy.... telefon do.... Rallymena :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukiman, na rajdzie jest tak że nie da się wszystkiego zobaczyć ... niestety. Trzeba umiec wybrać najkorzystniejsze miejsca z których da się wzglednie szybko przedostac na kolejny OS.

W przypadku tegorocznego rajdu Magurskiego mamy do czynienia z układem : 2 pętle przejezdzane w piątek i 2 w sobote.

I tak na stronie masz harmonogram czasowy , tam pisze o ktorej startują poszczególne OS'y wraz z ich nazwami w jakiej pętli , nalezy popatrzec na mapy , wybrac dobre miejsce do ogladania (nie jest to wcale łatwe) zobaczyć głównie czołówkę i długa na następny OS .

Ja tak oglądam od lat rajdy i uważam że jest super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu ja planuję OS-1, następnie OS-3, a później jest dużo czasu to może OS-4 lub OS-5. Co do miejsca na oesie to trzeba znaleźć wedle własnych upodobań, czyli co chcę widzieć. Dużą prędkość czy ciasny zakręt. Najlepiej kilka zakrętów, ale to już trudniejsze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKO RALLY, bardzo dobrze planujesz bo to jest optimum i więcej pewnie nie da się zobaczyć w piątek...

dzisiaj albo jutro bedzie pewnie nowe wrc wiec bedzie troche winkli rozrysowanych ale to co dla jednych interesujące dla drugich może być nudne w oglądaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukiman, jeśli myślisz o sobocie to ja ze znajomymi jadę ca. 7 z Krakowa, możemy się jakoś umówić na miejscu (raczej za leonem nie będzie Ci się chciało turlać ;) ) i dalej na dwa samochody ;) moi znajomi będą pierwszy raz na rajdzie

 

ze względu właśnie na Magurski WRC powinno już być w niektórych kioskach - ja niestety jeszcze nie dorwałem :/ to się zobaczy dokładnie gdzie warto jechać, ale tak jak przedmówcy radzą - na każdej pętli inny odcinek i moim zdaniem najlepiej się co kilka samochodów przemieszczać, żeby nudą nie powiało - i fotki też są wtedy ciekawsze :)

 

Wystarczy.... telefon do.... Rallymena :mrgreen:

trzeba go jeszcze mieć... zaraz będzie PW :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallymen, dzięki serdeczne :!: Jesteś niezawodny ... :)

 

Z jakiegoś powodu myślałem, że dziś już czwartek, a jest środa - jutro będę jeszcze myślał - ot, taki dzień "gratis" :)

 

charlie, dzięki za deklarację. Jeśli pojedziemy w sobotę, to się na pewno doczepimy :!: ... ale być może skoczymy już w piątek, żeby zobaczyć nocne przejazdy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallymen, dzięki serdeczne :!: Jesteś niezawodny ... :)

 

 

 

 

Ukiman, ale pamiętaj, że rajdy wciągają gorzej, niz narkotyk... Ja w życiu byłem na ponad 100 rajdach, w tym kilkadziesiąt razy za granicą. Jeden wyjazd nawet opisałem. http://www.rajdy.hoga.pl/artykuly/03szwecja.asp?str=1 To tak żeby nie było, że nie ostrzegałem :mrgreen: Jutro jedziemy na objazd trasy, to coś więcej skrobnę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale być może skoczymy już w piątek, żeby zobaczyć nocne przejazdy :cool:

7 rano przeraziła? :mrgreen: też bym się wybrał w piątek na wieczorne odcinki bo klimat jest super, ale zanim byśmy po pracy dojechali to by już po połowie etapu było, więc odpuszczamy

z tego co widziałem prognozy pogody to nie będzie tak jak powinno, więc na wszelki wypadek zaklinajcie deszcz w śnieg od piątku

Rallymen, czekamy na sugestie odnośnie ciekawych miejsc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem skłonny w to uwierzyć to jedna kwestia a druga to oficjalnie zapozanie.

Wczoraj rano rozpoczęło się zapoznanie zawodników z trasą. Problem polega na tym że w Polsce zawodnicy często zapoznają się treningówkami które wcale nie robią dużo mniej hałasu od aut którymi startują bo często są to poprostu ich stare samochody którymi startowali. Tak czy inaczej zmierzam do tego że treningówki nie mają wbudowanych GPS i policja nie jest w stanie względnie dobrze kontrolować zapoznania z trasą. Wiadomo jak wygląda owe zapoznanie. Jeśli dobrze pamietam w PL obowiązuje możliwość 3-krotnego zapozniania z odcinkeim(oficjalnie) Pierwszy przejazd jedzie się spokojnie na opisanie , drugi na korekte opisu, a trzeci to się sprawdza czy owy opis "dobrze działa". No i Ci biedni mieszkańcy mają to co mają zamiast dwudniowej imprezy zawodnicy fundują im jeszcze dodatkowe OS-y gratis. Współczuje mieszkańcom , chociaż jestem sercem za rajdami. Ale naprawde coś z tym powinni zrobić bo problem będzie narastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, to nasza rzeczywistość. Uważam że upalanie jest nie fair. Zapoznanie zapoznaniem, ale od początku tygodnia śmigają tam np. Lancery z ciemnymi szybami i napisami ........... ( nieważne co, zdjęcia nie mam ). Nie sądzę aby się to miało skończyć, ponieważ nic się w tym kierunku nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objeździe 70% trasy Rajdu Magurskiego informuję, że warunki na trasie są bardzo dobre, większość trasy jest zaśnieżona i zalodzona, niektóre partie nawet bardzo. OESy bardzo widowiskowe i trudne technicznie, o czym przekonała sie boleśnie część zapoznających, m. in. Maciek Lubiak wydachował Lancerem... Do zobaczyska! Może później pogłówkuję, jakie miejsca polecić, ale jest tych miejsc tak dużo.... W zasadzie prawie każde miejsce jest godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciliśmy z Rallymen, z objazdu po trasach , dzieki za pilotowanie :lol: , śnieg jest, lód tez, Lubiak juz zdążył dacha jeb.... :twisted:

Jeden odcinek jest taki ( nie wiem który) Rallymen bedzie wiedział, że trzema miec naprawde jaja, żeby tam iść pełną bombą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komuś z Was udało się dorwać nowe WRC? wg info na stronie powinno się pojawić w kioskach 28 stycznia, jest 31 i w krk nie udało mi się go nigdzie znaleźć :/ są jeszcze pojedyncze egzemplarze styczniowego, ale lutowego brak :sad:

 

wg info powinno ukazac sie 01 02 2008, czyli jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a gdybym chciał się wybrać na Rajd Magurski w ten weekend ... byłem tylko raz na Karowej - tam sprawa była w miarę prosta.

 

Patrzę sobie na serwis Rajdu i nie wiem jak się w tym połapać :?: Jak to działa :?: :roll:

Co można, jak można, gdzie się stawić, gdzie warto, kiedy, jak, gdzie zostawić auto, jak dojść do miejsc, w których można stać, skąd wiedzieć że gdzieś można stać :?:

 

Tyyyyyle pytan :!: O :!:

 

Na serwisie Rajdu są mapki przejazdów na poszczególnych etapach, o tutaj:

http://www.rajdmagurski.pl/index.php?op ... 4&Itemid=6

 

Jak to działa? Jadę sobie w miejsce, które mi się podoba i staję sobie "gdzieś". Ale gdzie? Skąd mam wiedzieć o której? Z programu rajdu nic nie wynika ...

 

Gdyby się komuś chciało napisać - HELP :?: :roll: :oops:

 

Ja unikam miejsc polecanych przez " lub czasopisma". Nie wybieram się również tam, gdzie na mapce jest hak, nawrót i zbyt łatwy dojazd dla "kibiców miejscowych" - zawsze oglądam jakiś szybki zakręt, szybką partię lub wybieram miejsce, gdzie można grillek postawić, gdzie safeciarze nie popisują się syndromem pomarańczowej kamizelki. Dla mnie najistotnieszy jest klimat rajdu, a nie oglądanie kilkudziesięciu rajdówek, które przy 20 km/h zawracają i tyle je widziano... Ale każdy robi to co lubi... Jeżeli mi się polepszy ze zdrowiem to będę w Gorlicach, a jak ktoś ma ochotę to nr telefonu na PW i zorganizujemy ciekawą brygadę :twisted: (patrz moje www) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciliśmy z Rallymen, z objazdu po trasach , dzieki za pilotowanie :lol: , śnieg jest, lód tez, Lubiak juz zdążył dacha jeb.... :twisted:

Jeden odcinek jest taki ( nie wiem który) Rallymen bedzie wiedział, że trzema miec naprawde jaja, żeby tam iść pełną bombą :twisted:

 

Tam trza mieć jaja ze stali, aby... gdziekolwiek iść pełną bombą... Ale szczególnie trudna jest 2 część oesu 8, 11- ROPA (ta w okolicach Ropy) oraz... hardcorowy cały oes 7, 10 - LACKOWA (OES im. Lubiaka:-)))); najwięcej śniegu jest na końcówce OESu 1, 4 - MAZIARSKI SZLAK (klasyk), w pobliżu przełęczy Małastowskiej. Nie objechaliśmy jedynie OESu 2, 5 - ŁEMKOWSKA WATRA, ale w okolicy było dużo śniegu, więc z pewnością też OES jest zaśnieżony. Ogólnie bardzo ślisko, wygrać może każdy z pierwszej dziesiątki. Naprawdę może byc superciekawie. Zapraszam na Rajd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim numerze było info, że następny numer w kioskach będzie 1 lutego. Gdzie na stronie jest informacja o tym, że ma być 28 stycznia ?

zdecydowanie nie służy mi wstawanie o 5 rano :mrgreen: faktycznie nie było - tam jest 29 lutego o kolejnym już numrze, ale ja jak to widziałem to byłem przekonany, że mapki są w styczniowym numerze i że to ten właśnie numer jest z Loebem na okładce :mrgreen: delikatnie mówiąc wtopa za wtopą :oops:

 

howard7, możliwe, że chodzi o to, że czasami safeciarze mają mniejsze pojęcie o zagrożeniach i bezpieczeństwie niż kibice, a próbują "władzą" nadrabiać te braki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie safeciarze nie popisują się syndromem pomarańczowej kamizelki.

sory za OT ale czy moglbys mi wyjasnic co masz na mysli piszac o tym syndromie ???

 

Syndrom pomarańczowej kamizelki nie dotyczy profesjonalistów, dla których pełen szacun za dobrą robotę - jest ich niestety niewielu... Natomiast kolesie z łapanki stawiani na zabezpieczenie odcinka zrobią wszystko, żeby Ci życie utrudnić. Oni zawsze wiedzą najlepiej, gdzie jest bezpiecznie bo dali im pomarańczową kamizelkę i kazali przeganiać wszystkich gdzie pieprz rośnie... a ich znajomośc zagadnień z budowy, parametrów itp. rajdówki oraz sposobie nią kierowania...normalnie Julian Obrocki i Sobiesław Zasada się chowają :lol: oczywiście wiedzą tą dzielą się tylko z kolegami, ale robią to - przez przypadek niby - tak głośno, że słyszy ich najbliższe trzysta osób... A z prawdą mijają sięęęęęęęęęęę, oj mijają. ale oni wiedzą najlepiej - przecież mają pomarańczową kamizelkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie safeciarze nie popisują się syndromem pomarańczowej kamizelki.

sory za OT ale czy moglbys mi wyjasnic co masz na mysli piszac o tym syndromie ???

 

Syndrom pomarańczowej kamizelki nie dotyczy profesjonalistów, dla których pełen szacun za dobrą robotę - jest ich niestety niewielu... Natomiast kolesie z łapanki stawiani na zabezpieczenie odcinka zrobią wszystko, żeby Ci życie utrudnić. Oni zawsze wiedzą najlepiej, gdzie jest bezpiecznie bo dali im pomarańczową kamizelkę i kazali przeganiać wszystkich gdzie pieprz rośnie... a ich znajomośc zagadnień z budowy, parametrów itp. rajdówki oraz sposobie nią kierowania...normalnie Julian Obrocki i Sobiesław Zasada się chowają :lol: oczywiście wiedzą tą dzielą się tylko z kolegami, ale robią to - przez przypadek niby - tak głośno, że słyszy ich najbliższe trzysta osób... A z prawdą mijają sięęęęęęęęęęę, oj mijają. ale oni wiedzą najlepiej - przecież mają pomarańczową kamizelkę!!!

 

Zapomniałes dodac że po skończonym rajdzie , ów safeciarz , jest królem disco w remizie , i wszyscy mu stawiaja browara, a on to opawiada jak to się witał z Kuzajem , Fryczem ,Kucharem itd

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie safeciarze nie popisują się syndromem pomarańczowej kamizelki.

sory za OT ale czy moglbys mi wyjasnic co masz na mysli piszac o tym syndromie ???

 

Syndrom pomarańczowej kamizelki nie dotyczy profesjonalistów, dla których pełen szacun za dobrą robotę - jest ich niestety niewielu... Natomiast kolesie z łapanki stawiani na zabezpieczenie odcinka zrobią wszystko, żeby Ci życie utrudnić. Oni zawsze wiedzą najlepiej, gdzie jest bezpiecznie bo dali im pomarańczową kamizelkę i kazali przeganiać wszystkich gdzie pieprz rośnie... a ich znajomośc zagadnień z budowy, parametrów itp. rajdówki oraz sposobie nią kierowania...normalnie Julian Obrocki i Sobiesław Zasada się chowają :lol: oczywiście wiedzą tą dzielą się tylko z kolegami, ale robią to - przez przypadek niby - tak głośno, że słyszy ich najbliższe trzysta osób... A z prawdą mijają sięęęęęęęęęęę, oj mijają. ale oni wiedzą najlepiej - przecież mają pomarańczową kamizelkę!!!

 

Zapomniałes dodac że po skończonym rajdzie , ów safeciarz , jest królem disco w remizie , i wszyscy mu stawiaja browara, a on to opawiada jak to się witał z Kuzajem , Fryczem ,Kucharem itd

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Masz rację - a bywa i lepiej - opowiada, że Oni wszyscy to jego starzy kumple... hahahahaha

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...