Skocz do zawartości

Jak wyjąć radio z Forestera 2,5X 2005r USA


Gość Michal2500x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam forka z USA i niedługo chciałbym wymienić w nim radio na coś co odbiera Europejskie fale i czyta MP3 (lub ma wejście AUX). U mnie radio obecnie zajmuje 2U (nie wiem jak to inaczej nazwać, zajmuje tyle co 2 radia zwykłe. Najchętniej wymieniłbym na jakieś radyjko 1 DIN, jednak nie chcę mieć "dziury" w desce. Czy to radyjko z szufladką które widać na zdjęciach w tym wątku to jest w całości czy może szkielet z szufladą jest oddzielnie i można tam włożyć dowolne radio 1 DIN ze sklepu? Trochę takich "szufladek" jest na allegro, ale wszystkie zawsze z radiem...

Jeśli to jest element "w całości" to czy przerabiał już może ktoś instalację zamiast fabrycznego radia czegoś ze sklepu co zajmuje 2U? Czy pasuje idealnie czy jakieś szpary zostają? Można jakieś ramki kupić? Może znacie jakieś wynalazki co zajmują 2U są w przystępnej cenie? Nie zależy mi na nawigacji, oglądaniu filmów na dvd, dotykowym ekranie itp. Chce tylko posłuchać swoich MP3 i nie mieć dziury w desce.

 

Nadajniki FM do odtwarzaczy przenośnych przerabiałem, jakość dźwięku mnie nie zadowala :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam forka z USA i niedługo chciałbym wymienić w nim radio na coś co odbiera Europejskie fale i czyta MP3 (lub ma wejście AUX).
możesz wymienić na radio z wersji EU, choć ono nie ma AUX
U mnie radio obecnie zajmuje 2U (nie wiem jak to inaczej nazwać, zajmuje tyle co 2 radia zwykłe.
czyli 2 DIN
Czy to radyjko z szufladką które widać na zdjęciach w tym wątku to jest w całości czy może szkielet z szufladą jest oddzielnie i można tam włożyć dowolne radio 1 DIN ze sklepu?
wszystko jest oddzielnie, tzn. radio, mocowania i kieszeń - możesz tam wsadzić dowolne radio 1DIN (lub 2DIN) bez czołowej ramki - warunkiem jest posiadanie kostki ISO do Forka :idea:
Może znacie jakieś wynalazki co zajmują 2U są w przystępnej cenie? Nie zależy mi na nawigacji, oglądaniu filmów na dvd, dotykowym ekranie itp. Chce tylko posłuchać swoich MP3 i nie mieć dziury w desce.
znamy takie wynalazki - poczytaj ten wątek :roll: : viewtopic.php?f=26&t=102183&view=unread#unread
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, dzięki za wyjaśnienie. Dorwałem stare radio 1 DIN razem z szufladką na allegro za 190 zł. Radio z forka zdemontowałem w niecałe 5 min, po wcześniejszym przestudiowaniu tego wątku i filmiku (

)

 

Jedyny problem był z kostką ISO do Forka, w sklepie nie mieli, więc zrobiłem sobie sam przejściówkę: wylutowałem gniazdo wejściowe z radia co kupiłem razem z ramką i do niego bezpośrednio przylutowałem kable które były w komplecie z nowym radiem ze sklepu.

 

Skorzystałem z tego diagramu: http://ae64.com/WRX-pinout.htm (wszystko się zgadza, może komuś się przyda)

 

Wcześniej miałem radio 2 DIN z wbudowaną zmieniarką płyt (Subarowe P130), teraz kupiłem z promocji Sony CDX-GT44U, jakość dźwięku jak dla mnie na +, więcej możliwości regulacji niż w standardowym radiu ( ale bawiłem się w wymianę nie z powodu jakości dźwięku co z chęci odbioru wszystkich polskich stacji radiowych, mp3 'ek i wejścia AUX/USB z przodu). Z czystym sumieniem polecam takiego swapa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, wolę na wszelki wypadek tam nie zaglądać :)

Skończyłem już przystosowywanie autka po przejęciu od poprzedniego właściciela. Była już wymiana rozrządu, oleju w silniku, oleju AT. Był lakiernik i poprawione uszczerbki w nadwoziu, założony spoiler od cart'a, zrobiłem geometrię podwozia + zrobiłem pełną konserwację dołu i nadkoli. Na końcu listy było radio które odtwarzałoby muzykę którą lubię :) Z głośników jestem naprawdę zadowolony (mam wersję LL Bean, podobno są lepszej jakości wstawione niż w serii) i tykać tego nie będę. Teraz w końcu mogę jeździć autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
może to słowo klucz - boczne osłony, bo szukam i szukam klipsów do zwolnienia cięgieł bez rezultat

wiem ze suchar itp, ale można poprosić o dokładniejszy opis co i gdzie zdemonotwać? wyjciągnąlem ramke nawiewów i całość się trzyma na mechanizmach od wentulacji/ogrzewania. pytanie co dokładnie dalej?

Edytowane przez bmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...