Skocz do zawartości

Padła klima?


himber

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od tego, że podczas włączania i początkowej pracy klimatyzacji dochodziły niepokojące jęki, czy raczej piski, z okolicy nóg pasażera (tam gdzie jest nagrzewnica). Po dwóch dniach takiej pracy jęki ustały i zauważyłem, że niestety klima nie działa.

Objawy to:

- brak obciążenia silnika podczas włączenia klimatyzacji

- brak chłodzenia

 

Najdziwniejsze jest to, że sprężarka nadal kręci.

 

Co mogło się stać? Jak zdiagnozować usterkę? Pomożecie?

 

Dodam, że auto do Legacy III z klimatronikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO Subaru maja zabezpieczenie przed uruchomieniem sprezarki, jesli nie ma gazu w obiegu...PODOBNO.

Wg mnie, to nie sprezarka "sie kreci", bo chyba kolo pasowe kreci sie caly czas, wiec nie widac, czy sprezarka pracuje. Dopiero po nacisnieciu przycisku, powinno zalaczyc sie sprzeglo i sprezarka zaczyna pompowac.

Mialem dokladnie ten sam problem (bez piskow) - naciskalem przycisk A/C, zapalala sie kontrolka, a silnik nie dostawal obciazenia. Chlodzenia tez nie bylo.

Ktos probowal mi to tlumaczyc zabezpieczeniem temperaturowym (bo za zimno na zewnatrz), ale to raczej nie to, bo bylo +.

To dlaczego w takim razie zapalala sie kontrolka, ze A/C dziala?

PRZYKRO mi bardzo, ze Ci nie pomoge, bo ktoregos razu poczulem, ze jakosc powietrza jest inna, no i okazalo sie, ze wszystko dziala normalnie...Wiec juz nie musialem diagnozowac...

Cuda, Panie!

 

Azrael i jego koledzy, maja taki program, ktory pokazuje LIVE wszystkie parametry pracy auta i klimy tez.

Moze skontaktuj sie z nim?

Albo, chyba najprosciej, podjechac do warsztatu specjalizujacego sie w klimatyzacjach?

Napisz prosze, co bylo, jak sie czegos dowiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...