Skocz do zawartości

demontaż tapicerki


vfts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że głośnik w drzwiach pasażera zaczyna mówić "dość" chciałbym się zabrać za jego wymianę. I tu pytanie do ekspertów :-) jak zdjąć boczek drzwi aby nic nie ułamać?? :-) Są jakieś knyfy aby to sobie ułatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek schodzi bardzo prosto. Wcześniej musisz tylko odkręcić ten wewnętrzny wklęsły plastik, za który ciągniesz zamykając drzwi, oraz ten mieszczący się pod klamką (on jest wyjmowalny, bez śrub). I to wszycho, o ile mnie pamięć nie myli.

Potem zdecydowanym ruchem odciągasz boczek od drzwi zaczynając od dolnych partii. Jak już Ci zostanie sama góra, to wysuwasz ją w kierunku 'do góry', aby boczek zszedł z takich klamerko-klipsów. Potem tylko odpinasz kostkę od sterowania szybą i finito.

BTW Zatrzaski są na tyle mocne w Subarce, że są praktycznie wielorazowego użytku. Mi mimo kilku takich zabiegów, nie udało się połamać ani jednego zatrzasku. W razie czego na Allegro dostaniesz za ca. 60-80gr takie coś.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ramka naokolo klamki do otwierania drzwi, ma zaczepy od gory i od dolu, wiec najlepiej od dolu podwarz delikatnie srubokretem

Pisałem o niej, ale może niejasno sie wraziłem pisząc, że jest pod klamką, zamiast naokoło :wink:

 

pzdr

Seb@

faktycznie musialem przeoczyc, to najdeliktniejsza rzecz wiec dlatego dopisalem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...