Skocz do zawartości

Naprawa w ASO a samochód zastępczy


esilon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak sie przedstawia zagadnienie udostepnienia auta zastepczego klientowi który zleca w ASO naprawe samochodu Subaru ( nie chodzi mi o usługe na gwarancji)?

czy jest to widzimisie konkretnego dealera

czy tez np jak koszty wynoszą x to auto przysługuje jak -x to nie,

czy może nie ma takiej opcji w zakresie usług,

 

mówiąc krótko: jak to jest rozwiązane w sieci SIP ?

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon, jeżeli sprawa nie jest gwarancyjna (tu po 14 dniach masz auto zastępcze) to samochód zastępczy możesz wypożyczyć za ustaloną kwotę (zależnie od miasta mogą się różnić). W sposób oczywisty auto zastępcze jest wypożyczane o ile klient tzw. gwarancyjny z niego (nich?) nie korzysta. Obowiązkiem serwisu jest posiadanie przynajmniej 1 szt samochodu zastępczego (zazwyczaj jest nieco więcej ;) ) Warunki skorzystania z niego opisałem powyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta, dzieki za wyjasnienia :wink: i proszę o dodatkowe :razz:

 

a ta "ustalona kwota" to rozumiem, że atrakcyjna w porównaniu do wypożyczalni niezaleznych :?: ,

czy cena jest zalezna od kosztów naprawy?

 

a co jeżeli ASO nie ma zastepczaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta "ustalona kwota" to rozumiem, że atrakcyjna w porównaniu do wypożyczalni niezaleznych

Różnie...Zależy jakim autem dealer dysponuje. Jeśli Justy - to atrakcyjnie ;) jeśli STI to już nie :mrgreen:

czy cena jest zalezna od kosztów naprawy?

Nie.

a co jeżeli ASO nie ma zastepczaka?

Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon napisał/a:

a ta "ustalona kwota" to rozumiem, że atrakcyjna w porównaniu do wypożyczalni niezaleznych

 

Różnie...Zależy jakim autem dealer dysponuje. Jeśli Justy - to atrakcyjnie jeśli STI to już nie

 

czy myle sie, piszac, ze jezeli naprawiasz z czyjegos OC, to mozesz ubiegac sie od firmy ubezpieczeniowej o pokrycie kosztow takiego samochodu zastepczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

ASO musi mieć , ja mam ale często auto jest już wynajęte więc zdarza że klient auta nie dostanie , więc spokojnie z tą informacją....."MUSI mieć dostępny"....Subaryta.... :cool:

AK

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

ASO musi mieć , ja mam ale często auto jest już wynajęte więc zdarza że klient auta nie dostanie , więc spokojnie z tą informacją....."MUSI mieć dostępny"....Subaryta.... :cool:

AK

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja .... :wink:

 

O, akurat w poniedziałek zostawiam u Pana forysia na przegląd, dostanę zastępczego 2.5XT? :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja ....

 

i rzeczywiście wystepuje , troche inna sytuacja ale cóz zrobic , w życiu trzeba miec szczęście :wink: jeżeli chodzi o terminy :razz:

 

[ Dodano: Czw Sty 24, 2008 4:33 pm ]

O, akurat w poniedziałek zostawiam u Pana forysia na przegląd, dostanę zastępczego 2.5XT?

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: zażadaj STI bo jak nie to..... pojedziesz autobusem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon napisał/a:

a ta "ustalona kwota" to rozumiem, że atrakcyjna w porównaniu do wypożyczalni niezaleznych

 

Różnie...Zależy jakim autem dealer dysponuje. Jeśli Justy - to atrakcyjnie jeśli STI to już nie

 

czy myle sie, piszac, ze jezeli naprawiasz z czyjegos OC, to mozesz ubiegac sie od firmy ubezpieczeniowej o pokrycie kosztow takiego samochodu zastepczego?

 

nie mylisz sie, przysługuje Ci samochód zasepczy na technologiczny czas naprawy, ale musisz udowodnić firmie ubezp. iz jest Ci niezbędny, jest z tym niemały problem. Jezeli masz auto na firmę, to bez żadnych kłopotów wynajmujesz samochód i przedstawiasz fakture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

ASO musi mieć , ja mam ale często auto jest już wynajęte więc zdarza że klient auta nie dostanie , więc spokojnie z tą informacją....."MUSI mieć dostępny"....Subaryta.... :cool:

AK

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja .... :wink:

 

O, akurat w poniedziałek zostawiam u Pana forysia na przegląd, dostanę zastępczego 2.5XT? :twisted::twisted::twisted:

Nie wiem czy jakiekolwiek dostaniesz. Jak się chciałem ostatnio umówić na lakierowanie zderzaka, to nie było szans na żadne - wszystko w ruchu. Próbowałem od listopada. W końcu się poddałem i poszedłem tam gdzie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmarski, bo ja np tak mam, że jak ide do sklepu kupic np buty to akurat te jedyne co mi sie spodobaja to akurat w moim rozmiarze wszystkie sprzedane :mrgreen: i ta reguła zadziałała teraz jak mam auto w ASO, myslałem że tak będzie tylko z butami :mrgreen:

 

p.s. u mnie też zderzak ino z AC więc jeszcze łaska ubezpieczyciela z tydzień albo dwa musiała się ukurzyć coby mocy prawnej nabrało :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz auto na firmę, to bez żadnych kłopotów wynajmujesz samochód i przedstawiasz fakture.

 

a jak jest w przypadku likwidacji z AC :?:

 

a AC niestety nie, chyba że masz wykupiona taka opcję dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, dzieki za tę niedobra wiadomośc,

 

miałem opcję zastepczakak lecz w assistance a nie w AC , na tydzień ,

a tydzień to czekałem na rzeczoznawce, drugi tydzień az opinie wysle ubezpieczyciel do ASO, generalnie to szybko to mozna przelew z opłata za ubezpieczenia załatwić , w druga strone jakos pod górę i dlatego pooowoooli wszystko cholernie idzie.

 

Najgorsze jednak jest to ,że buty sie zużywają i trzeba będzie nowych poszukać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MUSI mieć dostępny"....Subaryta....

Dostępny być MUSI, w jakim czasie - to już inny temat. Oczywiście, jeżeli akurat samochód jest zajęty - sorry, nie można mieć 200 maszyn w parku ;) ale zgodnie z umową każdy z nas ma auto (a) serwisowe i są one dostępne dla klientów.

czy myle sie, piszac, ze jezeli naprawiasz z czyjegos OC

Ale o tu chyba nie chodzi o naprawę lakierniczą a o naprawę w ASO "mechanicznym" - tak zrozumiałem.

pozdrawiam

EDIT: esilon chodzi o naprawę lakierniczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon chodzi o naprawę lakierniczą?

 

chodzi o naprawę z wykorzystaniem autocasco w ASO Subaru lakierniczo mechaniczna :evil: - wymiana przedniego zderzaka na nowy , auta zastepczego nie śmiałem żądać tylko pytałem czy jest . Nie ma.Tudno a pytanie zadałem bo byłem ciekawy jak to jest zorganizowane odgórnie. Fajniej by było jakby było :wink: bo przez formalności (ubezpieczalnia) 30 dni bez auta z czego naprawa a właściwie wymiana zajmie podobno parę godzin :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO na razie nic nie przeciąga, jak zacznie to poskarżę na forum we wszystkich wątkach

 

Forum postrachem ASO :grin:

 

a w temacie to nie ma co się spinać z tymi zastępczymi... inne marki tez nie są chętne do dawania zastępczych i w sumie trudno sie dziwić... ale opcja wypożyczenia po atrakcyjnej cenie - jestem za :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jak już napisano - każde ASO Subaru samochód zastępczy mieć musi (jeden z warunków umowy o autoryzację).

Oczywiście zdarza się, że jest akurat wynajęty ...

Zasadniczo powinien być płatny - w innym przypadku użyczający powinien opodatkować "przychód" :???:

Natomiast w porównaniu do "normalnych" cen wynajmu wartości sugerowane przez SIP są zdecydowanie niższe, niż w wypozyczalniach dla porównywalnych samochodów ("sugerowane", albowiem nie wolno nam takich wartości narzucać).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

ASO musi mieć , ja mam ale często auto jest już wynajęte więc zdarza że klient auta nie dostanie , więc spokojnie z tą informacją....."MUSI mieć dostępny"....Subaryta.... :cool:

AK

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja .... :wink:

 

Zdarza się to prawda. Ja próbowałem pożyczyć nawet odpłatnie na jeden dzień ( miałem mnóstwo spotkań w Wawie ) z wyprzedzeniem tygodniowym ale było bez szans. Nie ma i koniec.

Dodam iż naprawa kilka dni ( wymiana przedniej szyby, lakierowanie tylnego zdzerzaka + maski ) całość z AC ponad 6k pln.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Nie ma takiej opcji, zgodnie z umową APS (Autoryzowany Punkt Serwisowy ;) ) MUSI mieć samochód zastępczy dostępny dla klienta.

ASO musi mieć , ja mam ale często auto jest już wynajęte więc zdarza że klient auta nie dostanie , więc spokojnie z tą informacją....."MUSI mieć dostępny"....Subaryta.... :cool:

AK

ps."dobrze o tym wiedzieć" , że może wystąpić również taka sytuacja .... :wink:

 

Zdarza się to prawda. Ja próbowałem pożyczyć nawet odpłatnie na jeden dzień ( miałem mnóstwo spotkań w Wawie ) z wyprzedzeniem tygodniowym ale było bez szans. Nie ma i koniec.

Dodam iż naprawa kilka dni ( wymiana przedniej szyby, lakierowanie tylnego zdzerzaka + maski ) całość z AC ponad 6k pln.

 

pzdr.

 

To nie jest takie proste...już sama forma wypożyczenia auta zastepczego stwarza pewne problemy prawne. Rozliczenie tego z ubezpieczycielem następne. Zgłosila się kiedys firma , ktora zaproponowała dostarczenie aut "zastepczych" ale umowe chciala ze mną podpisac a nie z poszczególnymi klientami . Z umowy wynikało , ze ja mam za wszystko odpowiadac finansowo a nie klient wiec skończyly sie rozmowy. Kwota naprawy nie ma specjalnego znaczenia . jezeli cos jest do zalatwienia w ciagu dnia w Wa-wie to najtaniej i najwygodniej dla klienta to taxi (rachunek) a nie samochod zastepczy ( chyba , ze gratis )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale wiele serwisów ASO używa aut zastępczych tej samej marki. Osobiście miałem doświadczenia tylko z Audi i nigdy nie było z tym problemów.

Może trzeba się po po prostu przyzwyczaić.

 

PS. A jak jest załatwiana przez inne ASO kwestie użyczenia aut do testów tzw. jazdy testowe. ?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...