Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Orear napisał(a):

 

Odpaliło się na dosłownie dwie sekundy i zakończyło komunikatem Dziękujemy za przeprowadzenie aktualizacji itd. 

 

Tam trzeba pobrać "Create Windows 10 installation media" - narzędzie do tworzenia obrazów. Po uruchomieniu zaznacza się "Update this computer", pobiera się cały obraz z aktualizacjami, pod koniec pyta się czy zachować programy i dane (domyślnie zaznaczone i tak zostawiamy), potem jest restart i jest nadpisywany windows.

 

@Orear ale spróbuj najpierw pobrać sterowniki po VID/PID

Edytowane przez LosioDriver
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał(a):

 

Tam trzeba pobrać "Create Windows 10 installation media" - narzędzie do tworzenia obrazów. Po uruchomieniu zaznacza się "Update this computer", pobiera się cały obraz z aktualizacjami, pod koniec pyta się czy zachować programy i dane (domyślnie zaznaczone i tak zostawiamy), potem jest restart i jest nadpisywany windows.

 

@Orear ale spróbuj najpierw pobrać sterowniki po VID/PID

 

Zaktualizowałem co mogłem po VID/PID i nadal Bluetooth leży. 

Robię tę aktualizację Windowsa w takim razie. Mam czas, może akurat się samo poukłada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem numer jeden i dwa załatwiła ta reinstalacja Windowsa. 
Natomiast Bluetooth nadal leży oraz zdechł jeszcze touchpad. Dodatkowo wyzerowały się chyba ustawienia nvidii bo znikła ikona z obszaru powiadomień mimo, że opcja w panelu jest zaznaczona. Brak słów do tego Windowsa. 

Edycja:

Ogólnie wygląda to tak jakby komputer nagle nie widział w ogóle urządzenia. Ale to dziwne bo wydaje mi się, że bluetooth jest obsługiwany przez kartę sieciową, a internet normalnie śmiga więc wykluczam uszkodzone urządzenie. 

image.thumb.png.5449c30d83535d3a09d7480b3632e3f9.png

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orear napisał(a):

Problem numer jeden i dwa załatwiła ta reinstalacja Windowsa. 
Natomiast Bluetooth nadal leży oraz zdechł jeszcze touchpad. Dodatkowo wyzerowały się chyba ustawienia nvidii bo znikła ikona z obszaru powiadomień mimo, że opcja w panelu jest zaznaczona. Brak słów do tego Windowsa. 

Edycja:

Ogólnie wygląda to tak jakby komputer nagle nie widział w ogóle urządzenia. Ale to dziwne bo wydaje mi się, że bluetooth jest obsługiwany przez kartę sieciową, a internet normalnie śmiga więc wykluczam uszkodzone urządzenie. 

image.thumb.png.5449c30d83535d3a09d7480b3632e3f9.png

 

Może spróbuj tym sposobem: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 piętro Windy?... ta, bo musiałem wrócić  i zerknąć...

Jak brak BT, to wskocz w menadżera urządzeń, AKCJA, kliknij nazwę kompa (Acer u Cb), i w akcji skanuj w poszukiwaniu urządzeń... Jak znajdzie cokolwiek nazwą przypominającą bluetooth, to aktualizuj ten ster.

A jeśli nie znajdzie, to wskakuj w AKCJA i Dodaj starszy sprzęt i Zaawansowane... pojawia się lista zamontowanego sprzętu... znów szukaj coś z nazwą BT i klikaj do update..

Może pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał(a):

 

Może spróbuj tym sposobem: LINK

 

1 godzinę temu, konsabiba napisał(a):

10 piętro Windy?... ta, bo musiałem wrócić  i zerknąć...

Jak brak BT, to wskocz w menadżera urządzeń, AKCJA, kliknij nazwę kompa (Acer u Cb), i w akcji skanuj w poszukiwaniu urządzeń... Jak znajdzie cokolwiek nazwą przypominającą bluetooth, to aktualizuj ten ster.

A jeśli nie znajdzie, to wskakuj w AKCJA i Dodaj starszy sprzęt i Zaawansowane... pojawia się lista zamontowanego sprzętu... znów szukaj coś z nazwą BT i klikaj do update..

Może pomoże ;)

 

Spróbuję i dam znać co wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamul @LosioDriver @konsabiba

 

Stało się to czego bardzo nie lubię. Czyli wszystko działa ale nie mam pojęcia dlaczego. Po prostu w akcie rozpaczy setny raz z kolei nacisnąłem odinstaluj urządzenie, a później skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu i moim oczom ukazał się i BT i Touchpad. 

Powiem szczerze, że nienawidzę takich sytuacji ale domyślam się, że winowajcą może być po prostu delikatnie zużyty (choć działający naprawdę szybko i sprawnie) ponad 8 letni laptop. 

Najgorzej, że wczorajszy dzień został zmarnowany na bezsensownym pobieraniu dziesiątek wersji sterowników i przeinstalowaniu systemu (choć to akurat można uznać za sukces bo wróciła ikona Defendera i programy w zakładce Urządzenia). 

Widoczenie mojego laptopa dopadła już choroba na którą remedium jest stare jak świat "przeinstaluj Windowsa". 

Idę pograć w WOWa. 

Dzięki za pomoc! 

Na koniec wrzucam screen pokazujący, że wszystko działa. :) 

image.png.9ace6b85824665d66e2b29d4e18308b3.png

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj sprzętem, bo to "polityka" firm tworzących SO i oprogramowanie...

Oprócz nowych, mam 2 stacjo i 1 lapka z zeszłego wieku, takie same problemy. Instaluję Win98, a dopiero potem 7, inaczej SO nie widzi, czy bardziej nie zna osprzętu.

Wczoraj jeszcze kupiłem 13 latka ThnikPad X201 ze stacją dokującą, myszką, switchem i routerem do Neostardy za 200pln w super kondycji (nawet bateria trzyma ponad 1h).

3m się bez zawiasów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest tu ktoś kto doradzi jaki router kupić do małej firmy?

Mam światłowód UPC 600/60 i publiczny IP, postawię też VPNa (nie na routerze a na wewnętrznym NAS, chyba że lepiej kupić lepszy router i na nim stawiać VPN?)

Obsługiwałby:
-sieć LAN wewnętrzną (10 komputerów, 2 drukarki, 2 plotery)
-monitoring 8 kamer

Switche już mam (DLINK), patch panele też, dokupić muszę tylko małą szafę rack i położyć trochę kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nosek kreseczka napisał(a):

Czy jest tu ktoś kto doradzi jaki router kupić do małej firmy?

Mam światłowód UPC 600/60 i publiczny IP, postawię też VPNa (nie na routerze a na wewnętrznym NAS, chyba że lepiej kupić lepszy router i na nim stawiać VPN?)

Obsługiwałby:
-sieć LAN wewnętrzną (10 komputerów, 2 drukarki, 2 plotery)
-monitoring 8 kamer

Switche już mam (DLINK), patch panele też, dokupić muszę tylko małą szafę rack i położyć trochę kabli.

 

ja mam łącze 1Gb od orange zrobione na mikrotiku 5009 + wifi na AP netgear WAX620

ale to trzeba w miarę ogarniać sieci, przy czym możliwości konfiguracyjne są ogromne

vpn mam zrobionego na wireguard - bardzo prosta konfiguracja klienta i przede wszystkim bardzo szybki vpn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pacjent PC z Linuxem Xubuntu. Zniknęła na ekranie treść pulpitu. Jest pasek menu ale reszta ekranu jest szara, nie ma ani obrazu tła, ani ikon. W systemie plików jest katalog "Pulpit" i ma całą zawartość. Pracować mogę, ale chciałbym to naprawić, tylko nie wiem jak. Próbowałem, szukałem po różnych forach, ale bezskutecznie. Tak to wygląda:

 

wygldpulpitu.thumb.png.4bfac792e9547d5e1d6bdfdd7ae0c858.png

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sposobu na utrzymywanie sesji internetowej w bankach. Zwyczajowo jak nic się nie robi - 5 minut i wywala. A mój zespół śledzi tematy w 10 bankach i ciągłe powtórne logowanie męczy. 

Tzw. "klikacze" - symulujące klikanie przycisku myszki - nie rozwiązuje problemu. 

 

Any idea? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pumex1 napisał(a):

Szukam sposobu na utrzymywanie sesji internetowej w bankach. Zwyczajowo jak nic się nie robi - 5 minut i wywala. A mój zespół śledzi tematy w 10 bankach i ciągłe powtórne logowanie męczy. 

Tzw. "klikacze" - symulujące klikanie przycisku myszki - nie rozwiązuje problemu. 

 

Any idea? 

 

Dlaczego klikacze nie rozwiązują problemu? Klikają byle gdzie? Bo już odświeżenie strony utrzyma sesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pumex1 napisał(a):

Szukam sposobu na utrzymywanie sesji internetowej w bankach. Zwyczajowo jak nic się nie robi - 5 minut i wywala. A mój zespół śledzi tematy w 10 bankach i ciągłe powtórne logowanie męczy. 

Tzw. "klikacze" - symulujące klikanie przycisku myszki - nie rozwiązuje problemu. 

 

Any idea? 

A moze jakis skrypt ktory po API banku bierze to co potrzebujesz ? Ale to pewnie trzeba by już z bankami rozmawiać nad integracją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radekk napisał(a):

chyba nie, przynajmniej patrzę w PKO BP i ING, odświeżenie strony wylogowuje z banku, więc pewnie tak większość ma.

 

Ale można przeskakiwać między dwoma zakładkami. Czasem odświeżenie kasuje token który jest przypisany tylko do obecnego stanu strony internetowej, klikanie na różne zakładki nie jest przeładowaniem tylko wczytaniem danych na tym tokenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał(a):

Dlaczego klikacze nie rozwiązują problemu? Klikają byle gdzie? Bo już odświeżenie strony utrzyma sesję.

Wiesz - mają też inne zajęcia, niż tylko odklikiwanie po zakładkach co 4 minuty i 59 sekund ;) Chodzi o szybkie realizowanie transakcji i rozliczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej w tych 2 bankach musi być ruch na stronie, znaczy muszę coś robić w znaczeniu coś przełączyć i wówczas resetuje się czas do wylogowania. Sam fakt że jestem na stronie i coś tam przeglądam powiedzmy wejdę w historię transakcji i będę przewijał i przeglądał po pewnym czasie jest komunikat że za chwilę nastąpi wylogowanie i muszę kliknąć i przedłużyć sesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pumex1 napisał(a):

Wiesz - mają też inne zajęcia, niż tylko odklikiwanie po zakładkach co 4 minuty i 59 sekund ;) Chodzi o szybkie realizowanie transakcji i rozliczenie. 

 

A co z narzędziami takimi jak PowerAutomate? Dobrze skonfigurowane mogą naprawdę wiele zrobić udając przy tym aktywność człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w sumie nie ogarnąłem, ale faktycznie mój bank tez wyrzuca po odświeżeniu, może AHK? :D

https://www.autohotkey.com/

 

prosty stosunkowo skrypt który potrafi klikać "w tle" w różne rzeczy, możesz mu nawet po koordynatach dać kliknij tu i tu i faktycznie klikać w te i na zad po historii i czymś tam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pomysł że teraz w wielu bankach jest możliwość podpięcia konta z innego banku. Nie wiem jak to do końca działa, ale może jakoś to pomoże, bo wówczas robiąc coś na którymś koncie sesja jest utrzymywana i tylko przełączanie na inne konto już bez konieczności logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...