Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, pumex1 napisał(a):

zacząłem dłubać w rejestrze - i gdzieś tu jest pies pogrzebany. Link prowadzi do "msteams" - ustawienie do "ms-teams". Ale nawet po zmianie wygląda, że zmiana w jednym miejscu nie pomoże.  Poszukam tego toola. Dzięki za podpowiedź!

 

Możesz pokazać tego linka? Jakby co, to zgłoszę buga i może świat stanie się odrobinę lepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję tego rozwiązania:   https://theheadlesssourceman.wordpress.com/2021/04/12/microsoft-teams-links-not-working-bug-fixed/

 

A załączyłem miejsce gdzie w ustawieniach pojawia się link + informacja, że aplikacja nie zostaje odnaleziona. Zmiany w typie pliku nie da się zrobić z poziomu ustawień - trzeba iść do rejestru. 

 

Zrzut ekranu 2023-04-26 105128.png

 

 

Zrzut ekranu (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem z BT.

Łączy głośnik zewnętrzny lub słuchawki bezprzewodowe. Ale - głośnik połączony - nie widać go w urządzaniach wyjściowych audio. Na liście urządzeń jest widoczne, ale już w ustawieniach dźwięku - jako "wyszarzone" bez możliwości podłączenia. 

Słuchawki bezprzewodowe łączą się tylko jako zestaw hands-free z niską jakością dźwięku. 

 

Wszystko jak do tej pory przetestowałem i nic. 

Usuwanie i ponowne dodawanie urządzeń. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, wcześniej zrobiłem reinstalację części z nich i nadal nic.  Wszystkie narzędzia "troubleshooting" odpalone. Poczytałem dużo w necie - problem pojawia się w różnych laptopach, wygląda że problem jest gdzieś po stronie BT, ale nigdzie jasnej odpowiedzi nie ma. 

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pumex1 napisał(a):

Problem z BT.

Łączy głośnik zewnętrzny lub słuchawki bezprzewodowe. Ale - głośnik połączony - nie widać go w urządzaniach wyjściowych audio. Na liście urządzeń jest widoczne, ale już w ustawieniach dźwięku - jako "wyszarzone" bez możliwości podłączenia. 

Słuchawki bezprzewodowe łączą się tylko jako zestaw hands-free z niską jakością dźwięku. 

 

Wszystko jak do tej pory przetestowałem i nic. 

Usuwanie i ponowne dodawanie urządzeń. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, wcześniej zrobiłem reinstalację części z nich i nadal nic.  Wszystkie narzędzia "troubleshooting" odpalone. Poczytałem dużo w necie - problem pojawia się w różnych laptopach, wygląda że problem jest gdzieś po stronie BT, ale nigdzie jasnej odpowiedzi nie ma. 

 

Jakieś sugestie?

 

A jak wejdziesz w dźwięk i tam jest lista urządzeń to nie są zwyczajnie wyłączone? 

Ewentualnie, nie trzeba do tego urządzenia jakichś osobnych sterowników w postaci aplikacji do obsługi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyłączone. I nie da się ich włączyć - chyba, że przejdę w ustawieniach i taki glośnik ustawię sobie jako hands-free. Wtedy zadziała - co ciekawe nawet jak nie ma mikrofonu. Tyle, że jakość będzie jak z mp3 na poziomie rippowania 32kb. I tu jest zonk. 

 

image.png

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pumex1 napisał(a):

Są wyłączone. I nie da się ich włączyć - chyba, że przejdę w ustawieniach i taki glośnik ustawię sobie jako hands-free. Wtedy zadziała - co ciekawe nawet jak nie ma mikrofonu. Tyle, że jakość będzie jak z mp3 na poziomie rippowania 32kb. I tu jest zonk. 

 

image.png

 

image.png

 

Trudno mi zlokalizować problem. Bo to ciekawe dość. Ale na moim przykładzie:
Mam połączony głośnik SONY SRS-XB23. 
W ustawieniach Bluetooth wygląda to tak:

image.png.c885d9e2ddbf4f95c4fdf2bbe1b230f3.png

 

Natomiast w urządzeniach dźwiękowych:

image.png.6fc3b8aca40db58d9e64bcea392585b4.png

 

I zakładka nagrywanie:

image.png.a6e772df71a2035dc79f256e335f9527.png

 

MOŻE... Spróbuj wyłączyć to urządzenie w zakładce nagrywanie, ale zostawić w odtwarzaniu jedno i drugie. Generalnie ja swojego głośnika nie używam do rozmów bo ma kiepski mikrofon wbudowany ale jeśli zachodzi potrzeba np. na Discordzie to spokojnie sam się przełącza. I wtedy jakość jest jak mówisz - stare mp3, no ale tak ma być bo to jest jakość do rozmów. 

Ogólnie rzecz biorąc urządzenia, których domyślna funkcja odtwarzania to urządzenia mobilne czasami źle współpracują z komputerem. Dlatego, że w telefonie kiedy z kimś rozmawiasz nie możesz jednocześnie odtwarzać muzyki, kanał jest zwyczajnie blokowany na rzecz rozmowy, potem się odblokowuje i urządzenia z łatwością się przełączają.

Piję do tego, że - jeżeli masz włączoną jakąś aplikację, która służy do rozmów (nie wiem, Teams, Discord, TeamSpeak, Skype, GaduGadu) to ona może forsować na twoim "mobilnym" urządzeniu wchodzenie w tryb rozmowy bo potrzebuje ciągle gotowego urządzenia do rozmów. Sprawdź co u Ciebie pracuje w tle. Te aplikacje typu Teams bardzo często mają gdzieś upchnięty proces nawet kiedy są wyłączone, żeby były dostępne ad-hoc i przez to mogą powodować problemy z urządzeniami, które służą do odtwarzania muzyki i do rozmawiania. 

Ale się naprodukowałem, mam nadzieję, że zrozumiale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Orear napisał(a):

MOŻE... Spróbuj wyłączyć to urządzenie w zakładce nagrywanie, ale zostawić w odtwarzaniu jedno i drugie.

Kombinowałem już z tym. Wyłączam mikrofon w takim zestawie słuchawkowym i włączam ten w kompie. Ale... jeśli już masz zestaw słuchawkowy, który działa z mikrofonem - to pojawią się dwa zestawy na liście urządzeń. Stereo i HF (hands free). Ponieważ słuchawki Sony mają  procesor dźwięku, który analizuje dźwięk otoczenia - więc używa zapewne mikrofonu, żeby kompensować dźwięki otoczenia. I w sumie było to logiczne, do momentu w którym zdałem sobie sprawę - że w takim razie co z głośnikami, które nie są zestawami głośnomówiącymi? Tym bardziej, że jakiś czas temu to wszystko dobrze działało. Wygląda, że poszła jakaś aktualizacja, która napsuła. Tylko zgadywanka - która? BT? BIOS? Windowsowa? Szukanie po omacku i tak de facto należałoby zrobić reinstal systemu albo punkt przywracania. Tylko który? Napisałem do Microsoftu - zobaczymy czy poza SOA coś odpowiedzą  => https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_11-hardware/bluetooth-paired-sound-devices-are-not-accessible/21cebc6c-4c8d-485e-8cd2-4198d7c22f8f

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał(a):

Kombinowałem już z tym. Wyłączam mikrofon w takim zestawie słuchawkowym i włączam ten w kompie. Ale... jeśli już masz zestaw słuchawkowy, który działa z mikrofonem - to pojawią się dwa zestawy na liście urządzeń. Stereo i HF (hands free). Ponieważ słuchawki Sony mają  procesor dźwięku, który analizuje dźwięk otoczenia - więc używa zapewne mikrofonu, żeby kompensować dźwięki otoczenia. I w sumie było to logiczne, do momentu w którym zdałem sobie sprawę - że w takim razie co z głośnikami, które nie są zestawami głośnomówiącymi? Tym bardziej, że jakiś czas temu to wszystko dobrze działało. Wygląda, że poszła jakaś aktualizacja, która napsuła. Tylko zgadywanka - która? BT? BIOS? Windowsowa? Szukanie po omacku i tak de facto należałoby zrobić reinstal systemu albo punkt przywracania. Tylko który? Napisałem do Microsoftu - zobaczymy czy poza SOA coś odpowiedzą  => https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_11-hardware/bluetooth-paired-sound-devices-are-not-accessible/21cebc6c-4c8d-485e-8cd2-4198d7c22f8f

 

 

 

Możesz przywrócić sterownik bluetooth, to nic nie popsuje raczej, a może naprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał(a):

To jeszcze podpowiedz który? :)

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Z pewnością ten Moherfucker coś sknocił! :biglol:

 

Hm, skoro tego jest tak dużo w zakładce bluetooth to może masz tego po prostu za dużo i mu się pamięć zapchała (nie wiem do końca jak to działa z pamiętaniem urządzeń ale jakiś limit chyba jest) i nie może dodać kolejnego urządzenia.

Próbowałeś usunąć coś czego nie używasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pumex1 napisał(a):

Problem z BT.

Łączy głośnik zewnętrzny lub słuchawki bezprzewodowe. Ale - głośnik połączony - nie widać go w urządzaniach wyjściowych audio. Na liście urządzeń jest widoczne, ale już w ustawieniach dźwięku - jako "wyszarzone" bez możliwości podłączenia. 

Słuchawki bezprzewodowe łączą się tylko jako zestaw hands-free z niską jakością dźwięku. 

 

Wszystko jak do tej pory przetestowałem i nic. 

Usuwanie i ponowne dodawanie urządzeń. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, wcześniej zrobiłem reinstalację części z nich i nadal nic.  Wszystkie narzędzia "troubleshooting" odpalone. Poczytałem dużo w necie - problem pojawia się w różnych laptopach, wygląda że problem jest gdzieś po stronie BT, ale nigdzie jasnej odpowiedzi nie ma. 

 

Jakieś sugestie?

 

nie napisałeś jaki sprzęt, system ale

1. aktualizacja biosu

2. aktualizacja systemu (jeśli system jest w wersji niższej niż 22h2, automatyczne lub ręczne podniesienie go do w/w wersji)

od tego trzeba zacząć miałem wiele akcji z kompami że brak w/w powodował różne problemy

a potem można szukać przyczyn w sterownikach/aplikacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubanow napisał(a):

 

nie napisałeś jaki sprzęt, system ale

1. aktualizacja biosu

2. aktualizacja systemu (jeśli system jest w wersji niższej niż 22h2, automatyczne lub ręczne podniesienie go do w/w wersji)

od tego trzeba zacząć miałem wiele akcji z kompami że brak w/w powodował różne problemy

a potem można szukać przyczyn w sterownikach/aplikacji itp

Wszystko 100% aktualne. 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orear napisał(a):

Z pewnością ten Moherfucker coś sknocił! :biglol:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

9 godzin temu, Orear napisał(a):

Próbowałeś usunąć coś czego nie używasz? 

Duża część instaluje się "w pakiecie" z urządzeniami i nie ma na to wpływu. Nie chcę usuwać, bo szybko stracę myszkę, klawiaturę bezprzewodową albo łącznosć z telefonem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pumex1 napisał(a):

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Duża część instaluje się "w pakiecie" z urządzeniami i nie ma na to wpływu. Nie chcę usuwać, bo szybko stracę myszkę, klawiaturę bezprzewodową albo łącznosć z telefonem. 

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze reset samych głośników. Powinny mieć jakąś procedurę albo przycisk do przywrócenia ustawień fabrycznych i usunięcia z wewnętrznej pamięci zapisanych urządzeń. Będziesz musiał to samo zrobić z tym urządzeniem na komputerze ale może się inaczej połączy wtedy.

Choć to wygląda bardziej na problem z komputerem niż z urządzeniem. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania i proszę mądre głowy o poradę.

 

Odświeżyłem PCeta i kupiłem płytę główną Gigabyte Z690 Gaming X, procesor i5 12400F, 32 RAM Kingstone. Po złożeniu wraz z kartą graficzną GeForce GTX 1060 6GB mam problem z prawidłowym uruchomieniem kompa. Grafika z monitorem podpięta kablem display port i przy uruchamianiu ekran ciemny bez BIOSA, 5 piknięć i z dużym opóźnieniem Windows się uruchamia. Przy połączeniu kablem HDMI wszystko normalnie się uruchamia. Wyczytałem że może być winny kabel a dokładniej 20 pin, który daje zasilanie na kartę, która ma swoje zasilanie. Kupiłem kabel Unitek z odłączonym 20 pinem, ale nic to nie dało.

 

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kriskristoffers napisał(a):

Młody podłączał pod 500W. Komp odpala normalnie, ale z przygodami

To nie ma nic do rzeczy, że 500W. Może mieć i 1000W. Pytanie w jakiej jest kondycji. Jak zmieniałem graty u siebie, to za Chiny Ludowe nie mogłem postawić Windowsa na nVME. Z trzy godziny wojowałem wieczorem i następnego dnia od rana. Aż przyszło mi do głowy, żeby zasilacz podmienić. I to był strzał w 10! Wszystko ruszyło od ręki.

Też miałem 500W i konfiguracja jeszcze mniej wymagająca od Twojej. Ale to był stary piecyk.

Pożycz od kogoś zasilacz, bo to może być pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kriskristoffers napisał(a):

Się kupi zasilacz :D

Dziękuję koledze :thumbup:

Teraz jak budowałem to kupiłem ten i w zasadzie nie narzekam LINK wczoraj odpalałem Dead Space na Ultra i nic złego się podczas gry nie działo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kriskristoffers napisał(a):

Młody podłączał pod 500W. Komp odpala normalnie, ale z przygodami

Miałem taki cyrk na innym zasilaczu. Wymiana załatwiła sprawę. Napięcia miał wszystkie ok. Z tym że mam kombinowane, bo jadę na dwóch. Ale to ze względu na to że mam płytę z Lenovo i ona na standby potrzebuje 12V a nie 5. Drugi zasilacz obsługuje tylko w zasadzie kartę graficzną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał(a):

Teraz jak budowałem to kupiłem ten i w zasadzie nie narzekam LINK wczoraj odpalałem Dead Space na Ultra i nic złego się podczas gry nie działo ;) 

Ja jestem lojalny marce Chiftec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...