Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

@ipsx82

 

Fajny pakiet biurowy :) 

 

OK,

Zatem...

 

 

 

W dniu 6.04.2023 o 12:47, ipsx82 napisał(a):

Jak kupowałem maca mini to z pakietem 5 programów extra płatnych. Ona są przypisane do urządzenia czy do ID Apple ?

Czy jak kupie iPada to będę mieć do nich dostęp ?

Czy jak będę chciał sprzedać maca mini to mogę te programy przenieść na iPada ?

 

Nie sa przypisane do urzadzenia, jedynie co to w przypadku sprzedazy urzadzenia zgodnie z licencja musisz je odinstalowac

Jak kupisz ipada to nie bedziesz mial do nich dostepu bo to sa aplikacje dzialajace na macu.

Jak bedziesz chcial sprzedac maca mini to nie mozesz ich przeniesc na ipada (patrz wyzej), ale mozesz je zainstalowac na innym macu. (o ile je wczesniej usuniesz z pierwszego - z powodow licencyjnych)

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zmienić tematykę na bardziej rozrywkową.

Dzieć chce zsynchronizować konto Xbox z EA na kompjutrze. Odpala apkę EA, wybiera logowanie przez Xbox i przenosi go na stronę gdzie są dane do weryfikacji ale wpisane "na sztywno". To są dane do jednego z kont ale akurat nie do tego na które chce się zalogować. Próbowałem korzystać z pomocy EA - czat z botem, więc rozmowa ślepego z głuchym o kolorach. Ma może ktoś z Was doświadczenie w tej materii?

Zrzut ekranu 2023-04-08 085523.png

Zrzut ekranu 2023-04-08 085855.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, .Misza. napisał(a):

Pozwolę sobie zmienić tematykę na bardziej rozrywkową.

Dzieć chce zsynchronizować konto Xbox z EA na kompjutrze. Odpala apkę EA, wybiera logowanie przez Xbox i przenosi go na stronę gdzie są dane do weryfikacji ale wpisane "na sztywno". To są dane do jednego z kont ale akurat nie do tego na które chce się zalogować. Próbowałem korzystać z pomocy EA - czat z botem, więc rozmowa ślepego z głuchym o kolorach. Ma może ktoś z Was doświadczenie w tej materii?

Zrzut ekranu 2023-04-08 085523.png

Zrzut ekranu 2023-04-08 085855.png

Zaskoczony jestem, że można zalogować się do EA przez konto Microsoftu. Jeszcze niedawno można było tylko przez konto Origin jeśli ktoś miał. 

Poszukaj czy po zalogowaniu na konto EA można zsynchronizować je z innymi kontami. Wtedy powinno zadziałać. 

Swoją drogą, po co Ci taka synchronizacja? Kiedyś zsynchronizowałem w GoG Galaxy konto Steam i Battle.net i poza tym, że wyświetlały się w bibliotece gry z tych dodatkowych platform nie dawało to zupełnie nic. 

 

Ps. Dane "na sztywno" bierze z Twojego konta Microsoft na które jesteś zalogowany na komputerze, bo jak się domyślam masz system Windows z zalogowanym kontem Microsoft. Możesz spróbować się z niego wylogować (Office365 na tym ucierpi jeżeli masz do niego podpięty czy coś) i wtedy sprawdzić opcję logowania do EA za pomocą konta Xbox, jest cień szansy, że będzie trzeba wpisać dane ręcznie. 

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał(a):

Swoją drogą, po co Ci taka synchronizacja? Kiedyś zsynchronizowałem w GoG Galaxy konto Steam i Battle.net i poza tym, że wyświetlały się w bibliotece gry z tych dodatkowych platform nie dawało to zupełnie nic. 

 

Mi tam do niczego nie jest potrzebna. Dzieć twierdzi, że będzie miał postępy z BF I z konsoli na kompie. Nareszcie stwierdził, że strzelanki na padzie, to nie jest dobry pomysł. Od trzech miesięcy truje mi, żeby zrobić z tym porządek a ja nie umiem... :(

Dzięki za podpowiedzi, spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Misza. napisał(a):

Mi tam do niczego nie jest potrzebna. Dzieć twierdzi, że będzie miał postępy z BF I z konsoli na kompie. Nareszcie stwierdził, że strzelanki na padzie, to nie jest dobry pomysł. Od trzech miesięcy truje mi, żeby zrobić z tym porządek a ja nie umiem... :(

Dzięki za podpowiedzi, spróbuję.

Aaa, osiągnięcia i postępy rzeczywiście mogą się wtedy schynchronizować. 

Ale to prawda... strzelanki na padzie to średni pomysł. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomislaw538158391 napisał(a):

udalo sie przeszczepic wyzszej jakosci touchpad z fizycznymi przyciskami do mojego leciwego thinkpada. mimo innej budowy nie trzeba bylo nawet zmieniac tasmy. ThinkPad-X130e-touchpad.jpg 

Ja mam leciwego T61 i zastanawiam się czy zmienić na T480 , czy X270.

Raczej bliższy jestem T480, ale jeszcze muszę gdzieć na żywca wziąć oba do ręki i wtedy będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

Ja mam leciwego T61 i zastanawiam się czy zmienić na T480 , czy X270.

Raczej bliższy jestem T480, ale jeszcze muszę gdzieć na żywca wziąć oba do ręki i wtedy będę wiedział.

t480 jest swietny. uzywalem go przez rok. dwie kosci ram sa wymienialne, opcjonalny ekran dotykowy, niska waga i przyjemne materialy w dotyku. moj ulubiony ficzer to podlaczanie usb-c do monitora jak do stacji roboczej: 1) ladowanie b) przesylanie obrazu c)usb hub (jesli do monitora jest podlaczona klawiatura i mysz)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał(a):

Ja mam leciwego T61 i zastanawiam się czy zmienić na T480 , czy X270.

Raczej bliższy jestem T480, ale jeszcze muszę gdzieć na żywca wziąć oba do ręki i wtedy będę wiedział.

 

2 godziny temu, tomislaw538158391 napisał(a):

t480 jest swietny. uzywalem go przez rok. dwie kosci ram sa wymienialne, opcjonalny ekran dotykowy, niska waga i przyjemne materialy w dotyku. moj ulubiony ficzer to podlaczanie usb-c do monitora jak do stacji roboczej: 1) ladowanie b) przesylanie obrazu c)usb hub (jesli do monitora jest podlaczona klawiatura i mysz)

Nabyłem niedawno używany t480. Jeszcze na nim niewiele robiłem ale znam go z pracy zawodowej i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 22:02, piwozniak napisał(a):

@ipsx82

 

Fajny pakiet biurowy :) 

 

OK,

Zatem...

 

 

 

 

Nie sa przypisane do urzadzenia, jedynie co to w przypadku sprzedazy urzadzenia zgodnie z licencja musisz je odinstalowac

Jak kupisz ipada to nie bedziesz mial do nich dostepu bo to sa aplikacje dzialajace na macu.

Jak bedziesz chcial sprzedac maca mini to nie mozesz ich przeniesc na ipada (patrz wyzej), ale mozesz je zainstalowac na innym macu. (o ile je wczesniej usuniesz z pierwszego - z powodow licencyjnych)

 

 

Nie są aby przypadkiem przypisane do AppleID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca nie jestem przekonany że programy do ID Apple bo jak kupowałem maca mini z wgranym pakietem edukacyjnym to jeszcze ID nie posiadałem a programy po uruchomieniu maca były już.

A na fakturze jest wyszczególnienie:

Warunki dostawy / Incoterms [moderator czuwa] - przewóz i ubezpieczenie opłacone
000010 Z12N000L8 MAC MINI/8C CPU/8C GPU

PROCESSOR APPLE M1 CHIP WITH 8-CORE
CPU
MEMORY 16GB UNIFIED MEMORY
HARD DRIVE/SOLID STATE DRIVE 256GB
SSD STORAGE
GRAPHICS 8-CORE GPU
ETHERNET ADAPTER 1GB ETHERNET PORT
PRO APPS PRO APPS BUNDLE FOR
EDUCATION
SW LOGIC PRO X NONE
COUNTRY KIT COUNTRY KIT-ZEE
Kraj pochodzenia: CN

1 4.317,00 4.317,00 23,00

Promotion Savings 649,59-

 

faktura z 7 września a data utworzenia konta Apple ID 16 września

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jak sprzęt kupiony z oprogramowaniem to przy pierwszym logowaniu programy zostają przypisane do konta. Jak wyżej Turbo pisze, infolinia i czy zarezerwować sobie na stronie rozmowę i wszystko powinni wyjaśnić, bo faktycznie infolinia Apple jest na super poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 19:42, vip napisał(a):

 

"...

Twoja domena xxxxx.xx została zarejestrowana za pośrednictwem rejestratora: Consulting Service Sp. z o.o. - działającej pod marką HRD.

Rejestrator ten obecnie wymaga przesłania pocztą tradycyjną oryginału wniosku (papierowego) podpisanego przez uprawnione osoby. Wniosek znajdziesz klikając przycisk “Pobierz wniosek PDF”. Należy go podpisać i listownie (w formie papierowej) - wysłać pocztą tradycyjną na adres:

xxxxx

W ciągu kilku dni na adres e-mail wskazany przy domenie rejestrator wyśle do Ciebie Kod AuthInfo

..."

załatwiłem to przez autenti. wniosek, oczywiście podpisany odręcznie, zeskanowany, wpis do ceidg też(bo to na firmę było), ale wysyłać musiałem kilka razy - ciągle im coś nie pasowało. i domeny rejestrują za pośrednictwem kilku firm chyba, bo jak poprosiłem o wniosek o wydanie authinfo to najpierw musieli wiedzieć która domeny, żeby wiedzieć który wniosek mi dać. to plus ceny i stwierdzam, że więcej tam nic nie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę ostatnie odkrycie, bo może się komuś przyda - ja nie znałem tego tricku i już prawie kupowałem nowe Omrony :biglol:

 

Moja G604 od jakiegoś czasu robiła 2-klik (zamiast pojedynczego) na LPM.

Pomyślałem, że ją rozkręcę i wymienię przełączniki, ale jak znalazłem filmik to okazało się, że wystarczyła odrobina WD-40 :idea:

Od "naprawy" minął ponad tydzień i problem nie wrócił :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z programem Teams na prywantnym kompie. Windows 11 Pro. 

W czasie rozmowy pokazuje mnie na ekranie - czyli kamerka działa - natomiast nie widzę rozmówców. Ostatnio kiedy rozmawiałem z jedną osobą - po pomniejszeniu okna do minimum widziałem rozmówcę. Kiedy było 2 - to już nie działało. Widzę, że miałem 2 instalacje - jedną wyglądającą na "korporacyjną" (w opisie było "work & school)- drugą bardziej przypominającą messengera czy WhatsApp. Po odinstalowaniu tej "korporacyjnej" - linki nie otwierają tej drugiej wersji. Jakiś pomysł, co może blokować kamery rozmówców? Mogę zainstalować jeszcze raz, ale nie wiem, czy to pomoże w rozmowie z Teams używanej w firmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz jakiegoś DELLa przypadkiem? 

ostatnio u chłopa u mnie w zespole zoom nie widział mikrofonu ani słuchawek. Okazało się że zwykły windows update nie pomagał, trzeba było przez jakiś dellowy software update cośtam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Luku napisał(a):

nie masz jakiegoś DELLa przypadkiem? 

Bingo. 

 

Asusa chciałem kupić, ale jak znalazłem z odpowiednim prockiem, to matryca błyszcząca. Jak matryca normalna, to grafa nie ta. No i podszedł mi Dell z tym co chciałem i klasycznym stonowanym designem. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pumex1 napisał(a):

Bingo. 

 

Asusa chciałem kupić, ale jak znalazłem z odpowiednim prockiem, to matryca błyszcząca. Jak matryca normalna, to grafa nie ta. No i podszedł mi Dell z tym co chciałem i klasycznym stonowanym designem. 

Teraz właśnie jadę na starym Dell'u i choć dellowy program diagnostyczny zamula PC to go od czasu do czasu instaluję i pozwalam na przetrzepanie PCta. Potem odinstalowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Luku napisał(a):

nie masz jakiegoś DELLa przypadkiem? 

Ja złego słowa nie powiem. Mam swojego już ponad pięć lat, używam na nim Linuksa (Fedora Workstation) i wczoraj wyskoczyła mi kolejna aktualizacja BIOS do pobrania :) Teams działa normalnie - używam wersji przeglądarkowej, bo aplikacja mnie denerwowała i nie umiała udostępnić ekranu/okna/zakładki. No ale to nie Windows. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...