Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kokos napisał:

Jeśli nie ma to być Mac to Lenovo X1 lub X280 o ile matryca tej wielkości odpowiada.

absolutnie nie Mac , mówisz o tym ? https://www.komputronik.pl/product/701438/lenovo-thinkpad-x1-carbon-8-20u9004hpb-.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, carfit napisał:

no dobra , tylko co to oznacza fizycznie ? do mnie też Acer wysyła kuriera, i dostarcza za free, tylko mi nie za bardzo o to chodzi. 

Jak nie są w stanie naprawić na miejscu dostajesz sprzęt zastępczy na czas naprawy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kokos napisał:

Wybrałeś maxa.....

Cała seria X warta polecenia.

Potwierdzam. Np. X220 nadal używam jako laptopa serwisowego, nie raz spadł na beton, wymieniałem tylko osłonę matrycy bo przy jednym upadku poszła w drzazgi, poza tym bezawaryjnie. A ThinkPadów różnej generacji używam od jakichś 15lat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, carfit napisał:

grunt że by był ultra lekki, bezawaryjny, i nie był to sprzęt z nadgryzionym  jabłkiem  ;) 

Nie wiem do jakich zastosowań szukasz ale żona potrzebowała do pracy powiedzmy biurowej sprzęt lekki i poręczny na windowsie więc kupiliśmy Surface Pro X Microsofta + dodatkowa klawiatura z piórkiem w komplecie i jest całkiem Ok choć oboje wolimy te zabawki z jabłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

oboje wolimy te zabawki z jabłkiem.

miałem, szanuje, ale ja zwyczajnie nie umiem się z tym sprzętem dogadać, mimo że jestem funboyem Iphone od chyba IP4 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

to proszę doradź coś, przez ostanie 6 miesiecy kupiłem 2 laptopy ACER wydałem prawie 10k, i jeden z nich 2 razy wylądował na gwarancji ( wymiana karty wifi/bt) a teraz drugi chodzi jak ruska lodówka. Pewnie jakiś wentylator. Mam już dość odsyłania, i pieprzenia się z serwisem, czy jest coś teraz godnego uwagi ? Budżet nie ma znaczenia, grunt że by był ultra lekki, bezawaryjny, i nie był to sprzęt z nadgryzionym  jabłkiem  ;) 

 

Ciekawą opcją są Hyperbooki. Polskie laptopy (o ile można teraz mówić, że jakikolwiek sprzęt ma jakąś narodowość), można sobie je konfigurować pod siebie. Do tego mają fajne pakiety gwarancyjne.

 

No i jeszcze w związku z tym, że nie jest to firma która idzie w "masówkę" to potrafią się bardziej przyłożyć do obsługi klienta :)

 

A co do ThinkPadów Carbonów całkowicie podpisuje się pod tym, że to super laptopy.

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Ciekawą opcją są Hyperbooki. Polskie laptopy (o ile można teraz mówić, że jakikolwiek sprzęt ma jakąś narodowość), można sobie je konfigurować pod siebie. Do tego mają fajne pakiety gwarancyjne.

 

No i jeszcze w związku z tym, że nie jest to firma która idzie w "masówkę" to potrafią się bardziej przyłożyć do obsługi klienta :)

 

A co do ThinkPadów Carbonów całkowicie podpisuje się pod tym, że to super laptopy.


Czytałem gdzieś opinię użytkownika. O ile bebechy są bardzo fajne w stosunku do ceny, to obudowa trwałością nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Surface Pro 7 + klawiature - tragedia, mało co sprzedawałem z taką radością. Lista wad jest masakryczna, szczególnie jak chce się używać jako tabletu, ale generalnie - poczynając od grzejącego się od byle gówna cpu (miałem i5) po NĘDZNY czas pracy na baterii, jest to sprzęt za który wołają gdzieś z 2x więcej forsy, niż jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 13:36, rutra80 napisał:

Istnieje do peceta jakaś solidna, przewodowa, niskoprofilowa (płaskie niskie klawisze z małym skokiem) klawa z nietęczowym podświetleniem?

Perixx PERIBOARD-324 Przewodowa Czarna US (11583) w Morele.net

ktoś mi da thanksa bo sam sobie nie moge

Edytowane przez rutra80
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Turbo napisał:

Miałem Surface Pro 7 + klawiature - tragedia, mało co sprzedawałem z taką radością. Lista wad jest masakryczna, szczególnie jak chce się używać jako tabletu, ale generalnie - poczynając od grzejącego się od byle gówna cpu (miałem i5) po NĘDZNY czas pracy na baterii, jest to sprzęt za który wołają gdzieś z 2x więcej forsy, niż jest wart.

Słabo ogarniam sprzęty inne niż Apple i uważam Surface Pro X za urządzenie gorsze od produktów z jabłkiem ale akurat mój model (inny niż Twój ;)) tam gdzie wymieniłeś wady naprawdę trzyma sensowny poziom. 

Nie grzeje się wcale (ale nigdy nie odpaliłem na nim gry więc może dlatego), ma długi czas pracy na baterii i szybkie lądowanie oraz w miarę atrakcyjną cenę jak na lekki, mobilny sprzęt z modemem.

Z wad na pewno denerwuje mnie słaba reakcja na dotyk ekranu, bez klawiatury i piórka nie da się normalnie pracować oraz najważniejsza to sam system operacyjny, który mnie dobija swoim działaniem ale do pewnych zastosowań potrzebowałem konkretnie Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być niezawodnie to topowego modelu bym nie brał tylko średniaka. 2.5XT jest topowe, wicie rozumicie...

A Surface to taki Mac wśród Windowsów - to bardziej biżuteria niż coś do roboty.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał W. Zabawne bo ja teraz na co dzień używam MBP z cpu M1, czyli jakby Applowy odpowiednik SPX. Tylko że Windows na ARM wypada chyba dość słabo pod kątem dostępnego oprogramowania (a także wydajności tego cpu SQ1), gdzie ja nie mam w tym absolutnie problemu (jedynie wirtualizacja np przez Parallels Desktop jest dopiero w fazie rozwojowej, aczkolwiek zupełnie używalnej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał:

A co byście poradzili kupić do podglądania zdjęć foto  na żywo w rozmiarze max do 11 cali aby kolory były odwzorowywane poprawnie ?

W sensie podgląd na żywo z aparatu (przez WiFi i dedykowaną aplikację)?

Taki Microsoft Surface Go 2 ma ekran 10,5, który pokrywa 99% przestrzeni kolorów sRGB. Do przeglądania zdjęć powinien dać radę.

Można też spróbować z iPadem Air, który niestety jest wyraźnie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał:

Przez WiFi lub usb-c  i jak wspomniałeś aby ekran miał sRGB na bardzo wysokim poziomie. Oraz sporadyczne możliwości poprawiania zdjęć na nim na biegu.

Mam iPada Air 2020, ale żadnego aparatu z WiFi, więc nie jestem w stanie sprawdzić jak takie połączenie się sprawdza. Pod względem wydajności na pewno iPad bije na głowę Surface Go, więc tutaj jest duuuży plus. No i na iPada jest dostępny Adobe Photoshop oraz Affinity Photo, więc jedyna niewiadoma to połączenie z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kytutr napisał:

Mam iPada Air 2020, ale żadnego aparatu z WiFi, więc nie jestem w stanie sprawdzić jak takie połączenie się sprawdza. Pod względem wydajności na pewno iPad bije na głowę Surface Go, więc tutaj jest duuuży plus. No i na iPada jest dostępny Adobe Photoshop oraz Affinity Photo, więc jedyna niewiadoma to połączenie z aparatem.

Już wiem jak fachowo się to nazywa - tethering

https://tomaszpluszczyk.pl/tethering-podglad-zdjec-na-monitorze-lub-tablecie/

i dokładnie o to mi chodzi teraz tylko muszę potestować podane aplikacje w tym artykule z systemem sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was polecić jakiś program do zdalnego pulpitu ? Korzystam od lat oczywiście z TeamViewer ale od tygodnia oczywiście nie mogę korzystać dłużej jak minutę i rozłącza się i pisze jak zwykle kup wersje profi bla bla bla. Kupiłbym gdyby nie odjechane ceny moim zdaniem, a łącze się tylko i wyłącznie z 1 komputerem w firmie. Nie potrzebuję żadnych telekonferencji, wystarczy mi zwykły zdalny, szybki, dostęp do komputera w pracy i nic więcej. Net mam wzorowy po obydwu stronach, światłowód. 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, carfit napisał:

Może ktoś z Was polecić jakiś program do zdalnego pulpitu ? Korzystam od lat oczywiście z TeamViewer ale od tygodnia oczywiście nie mogę korzystać dłużej jak minutę i rozłącza się i pisze jak zwykle kup wersje profi bla bla bla. Kupiłbym gdyby nie odjechane ceny moim zdaniem, a łącze się tylko i wyłącznie z 1 komputerem w firmie. Nie potrzebuję żadnych telekonferencji, wystarczy mi zwykły zdalny, szybki, dostęp do komputera w pracy i nic więcej. Net mam wzorowy po obydwu stronach, światłowód. 

Dzięki. 

przetestuj VNC Viewer i Server

Edytowane przez _akir_
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...