Skocz do zawartości

dziwne drgania z tylu


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od paru dni cos dziwnie drga i popiskuje (im szybciej sie jedzie tym mocniej i naprawde cala buda drzy!!) tyd temu latalem opone i panowie niedokecili kola i droche na luznym pojezdzile.......(otwory na sroby troszku sie wyrobily!!!)

Ale kolo dawno dokrecone i cos piska strasznie (po nacisnieciu hamulca cichnie!!) i beben (bo to GL:PP) strasznie goracy

Pare dni temu auto dostalo w pupcie troche i zagotowalem hamulce(poraz kolejny...) czy to mozlowe zeby te drgania pochodzily od zapieczonej szczeki?? Czy felga sie wyrobila i nie ma idealnie srodka????

Luzu na kole nie ma wiec to chyba nie lorzysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorzysko

 

łożysko.. :twisted:

 

A wracając do tematu, jak koło jest dobrze dokręcone i ma oryginalne wymiary dla danego pojazdu to powinno opierać się nie na śrubach a na otworze centrującym. Poza tym nakrętki / śruby mają stożkowe zakończenia, które mają za zadanie nie tylko zapobiegać odkręcaniu, ale również i centrowaniu śruby w otworze felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga to zlote speedline chyba orginaly... byly opilki metalu i nakretki glebiej wszedly niz normalnie

Martwi mnie ten goracy beben ale nie chce mi sie wierzyc zeby zapieczony hamulec takie drgania powodowal (aha na feldze jest kurz z wytartych klockow droga strona jest czysta!!)

Co musze sie zaopatrzyc i gdzie to moge dostac w uk bo do polski za 2 tyg jade.(chodzi mi szczeki pewnie sprezynki jakies namiary ??)..

aha drgania przy zaladowanym aucie sie nasilaja!! (moze to wina twardego zawiasu bardziej przenosi wtedy???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakretki glebiej wszedly niz normalnie

:shock:

 

Martwi mnie ten goracy beben ale nie chce mi sie wierzyc zeby zapieczony hamulec takie drgania powodowal

To nie jest kwestia wiary, po prostu zdejmij koło, rozbierz bęben i zobacz co z niego zostało. Jak potrzeba, to wymień zużyte elementy, doprowadź to do działania. Jeżeli masz łożysko uszkodzone (bardzo możliwe), to je wymień. Innych rad raczej na forum nie dostaniesz, a od pisania samo się nie naprawi, a jak będziesz z tym jeździł i jakimś feralnym zbiegiem okoliczności zablokuje Ci koło przy większej prędkości? Trzeba działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ze za 1,5 tyg wracam do pl (warunki naprawy na parkingu !!!!) wymiana lozyska odpada musi dojechac !!

Co do hamulcow nie ciezko dostac tylnie szczeki z racji tego ze wiekszosc to turbiszcze tu sa i wersje non turobo malo popularne:((MA ktos namiar albo podesle sie wysylki z pl za oplata wszystkiego (szceki sprezynki (bo pewnie jak trafil heble szlak to one beda tez do wymiany!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem wiem jak wyglada w bmw wyciagnolem w 2 czesciach i 5 kulkami:PPPP auto zrobilo ok 700km trasy i w sumie dalej chcialo jecha........ale czlowiek uczy sie na bledach..

PS TAM KOLO MIALO TAKI LUZ ZE STRACH BYLO SIE BAC ,TU SIEDZI SZTYWNO ZERO LUZU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulcow nie ciezko dostac tylnie szczeki z racji tego ze wiekszosc to turbiszcze tu sa i wersje non turobo malo popularne:

Sam sobie zaprzeczasz w tym zdaniu.

Zajrzyj do tego wątku: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=115315

 

Dlaczego nawet się nie starasz pisać bardziej zrozumiale?

Zanim klikniesz wyślij , przeczytaj swoją wypowiedź.

Jak dla mnie to nie jest dys cośtam tylko brak szacunku dla innych.

Bez obrazy, ale ja to tak odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pisalem to jak bylem po 15godz pracy i chcialem juz bardzo isc spac, przepraszam!

 

 

Problem rozwiazany znowu to samo kolo minimalnie sie poluzowalo, tym razem sroby na kleju wklejone dla pewnosci:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...