Skocz do zawartości

Forester 2,0 GX 98r problem z check engine


angod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów i proszę o wskazówki i pomoc w temacie;

1.Prędkościomierz i licznik km niedziałają [sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie wtyczki elekt.]

2.po 2-3 minutach jazdy zapala się check engine i włączają sie wentylatory przy chłodnicy.

Obie usterki wystąpiły jednocześnie.Samochód jezdzi normalnie,temp.w normie.

pozdrawiam

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że komputer wykrywa jakąś usterkę i włącza się tryb awaryjny. Powodów mogą być tysiące :-)

 

Albo baw się w poszukiwanie błędów samemu (instrukcja była już nieraz podawana na forum :arrow: szukajka), albo pojedź do serwisu i podłącz się do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angod, te wszystkie wtyki elektryczne co posprawdzałeś, to pod kolumną kierownicy też zaglądałeś?

obejrzałem,wyglądają OK.Podaj więcej szczegułów,o którą chodzi bo jest tam kilka.Może wiesz jak sprawdzić ten czujnik prędkości.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykręceniu czujnika krótkim szerokim śrubokrętem pokręć ślimakiem w skrzyni ,jeżeli obrócisz o 360 stopni to na bank walnięta jest taka mała francowata plastikowa zębatka napędu,jeżeli poczujesz opór to musisz szukać dalej.W obydwu przypadkach jest przegwizdane

-w pierwszym, wyciągasz skrzynie

-w drugim ,musisz szukac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Temat czujnika prędkości rozwiązany.

Przekładnie w skrzyni i czujnik sprawdziłem wg.zaleceń kolegów odpowiadających na mój post{wyszło że są dobre}.Problem polegał na tym,że czujnik nie zasprzęglał sie z ślimakiem w skrzyni.Trochę uwagi przy montażu i wszystko działa.Zadowolenie powróciło :smile: .Serdecznie dziękuję Kolegom za pomoc w rozwiązaniu problemu.polecam sie .

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...