Skocz do zawartości

Sygnał niezapiętego pasa FORESTER


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jak BEZPIECZNIE zneutralizować (albo przynajmniej zredukować) ohydny, wstrętny pisk. Nie tracąc gwarancji. Oczywiście że trzeba jeździć w zapiętych pasach, ale są sytuacje (np. wolna jazda po polnej drodze) kiedy to nie ma sensu. Nadgorliwość (w sumie wszystkich producentów aut) jest gorsza od faszyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUBORO, jest to kwestia wypięcia "czujki" przy fotelu.

Nie wiem czy będziesz w stanie samodzielnie ją zlokalizować i wypiąć, ale możesz spróbować napisać do carfita ...

 

Jeśli to będzie do opisania "słowami", to na pewno Ci pomoże.

 

Przy przekładce foteli u niego, wypieli mi ten brzęczytk i to była bardzo dobra decyzja :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć, czy w S-Turbo 01 też powinienem mieć taki "bajer"??

Właściwie zawsze zapinam pasy i dlatego dopiero niedawno zwróciłem uwagę, że nie mam żadnej sygnalizacji "niezapięcia".

Czy to znaczy, że poprzedni właściciel grzebał przy czujniczku, czy po prostu TTTM? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już niejednokrotnie, wypiąć wtyczke pod fotelem kierowcy, sa tam dwie lub trzy w zaleznośći czy są poduszki boczne, jedna jest od sugnalizacji pasów, druga od napinacza pasa bezp. trzecia ( jezeli jest) od bocznej poduszki, trzeba sie schylić od tylnej cześci fotela i zobczyć po kablach który idzie do klamry pasa, wypiąć wtyczke i po kłopocie, a może byc jeszcze 4 wtyczka od podgrzewania fotela.

Generalnie mozna odpiąć wszystkie i metodą prób i błedów eliminowac która jest od brzeczyka. Jak nawet odepniecie wtyczke od poduszki czy napinacza i zaswieci sie poduszka , to wpieciu z powrtotem kontrolka zgaśnie wiec stresu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście neutralizuje wpinając pas pasażera

 

ja też, ale podobno/ktoś gdzieś mówił/ że inna jest siła otwarcia poduszki przy zapiętym i otwartym ; nie wiem czy to prawda, ale jakoś nieswojo... :sad:

 

bzdura, w Subaru oprócz podajże wersji USA (od MY06i chyba tylko w STI) jest poduszka jednofunkcyjna, a nawet jak by była dwufunkcyjna to i tak odpalenie zalezy od czujnika przeciązeniowego a nie od zapiecia klamerki od pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak BEZPIECZNIE zneutralizować (albo przynajmniej zredukować) ohydny, wstrętny pisk. Nie tracąc gwarancji.

włącz zaplon i w ciągu chyba 30s. zapnij 20 razy klamre pasa.u mnie to pomogło w foresterze 06.piszczy tylko pre razy po uruchomieniu silnika.Ta operacja dziala do czasu odpięcia akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już niejednokrotnie, wypiąć wtyczke pod fotelem kierowcy, sa tam dwie lub trzy w zaleznośći czy są poduszki boczne, jedna jest od sugnalizacji pasów, druga od napinacza pasa bezp. trzecia ( jezeli jest) od bocznej poduszki, trzeba sie schylić od tylnej cześci fotela i zobczyć po kablach który idzie do klamry pasa, wypiąć wtyczke i po kłopocie, a może byc jeszcze 4 wtyczka od podgrzewania fotela.

Generalnie mozna odpiąć wszystkie i metodą prób i błedów eliminowac która jest od brzeczyka. Jak nawet odepniecie wtyczke od poduszki czy napinacza i zaswieci sie poduszka , to wpieciu z powrtotem kontrolka zgaśnie wiec stresu nie ma

U mnie tez nie piszczalo, wiec zajrzalem pod fotel i ... sa cztery wtyczki i trzy gniazda: zolta AFAIR poduszka, czarna podgrzewane siedzenia, oraz taka plaska, ktora byla u mnie rozlaczona - czujnik zapiecia pasow. Po podlaczaniu piszczy jak trzeba :mrgreen: . Jest jeszcze czwarta wtyczka, tylko, ze gniazd brakuje :lol: , ale chyba to jest od elektrycznych siedzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...