Skocz do zawartości

Hill holder w Foresterze - cofanie


Boombastic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Nie wiem czy to mój problem nawyku jeszcze po automacie, że przy parkowaniu za często naciskam pedał hamulca czy też nie czasem wina auta. Otóż mam problem z hill holderem w czasie manewrów parkingowych, a dokładniej to podczas cofania pare razy zdarzyło mi się, że auto jest hamowane. Czy to normalne? Zrobiłem dopiero 2500 km, więc jestem świeżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, często jak wycofuje po spadzie z garażu z wciśniętym sprzęgłem i lekko wcisnę hamulec (zeby przyhamować) to hill-holder się uruchamia i już cały czas łapie koła. Trochę denerwujące bo mam ciasno na wyjeździe i wolę popuszczać na hamulcu niż operować sprzęgłem i gazem. No ale wszystko ma swoje wady i zalety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi from Kattowitz, a spadek nie wystarcza, żeby cofać na luzie, tzn. bez biegu i sprzęgła :?: Wedy HH się nie włączy :idea:

 

Owszem wystarczy, ale żeby zacząć wyjeżdżać z garażu to mimo wszystko muszę uzyć silnika, dopiero potem zjeżdżam po spadku. Długo jeździłem Pugiem i został mi nawyk nie zrzucania biegu po wyskoczeniu z garazu. Walka z tym nawykiem póki co nie odniosła pozytywnego skutku tymbardziej, ze teraz najczęściej jeżdzę Focusem i tam nie ma takich bajerów. :wink:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...