Skocz do zawartości

Punkty mocowania zderzaka przedniego i błotników w GT99


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę ściągnąć przedni zderzak. Odkręciłem śruby w podłużnicach i nie wychodzi. Chyba trzyma gdzieś po bokach ale zanim rozbiorę pół auta może ktoś mi powie gdzie trzeba odkręcić? Podobnie z błotnikami - jak najprościej je zdjąć? Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że w moich poprzednich autach zdjęcie zderzaka to było z reguły 5min. roboty bez demontowania czegokolwiek, a tutaj jest trochę więcej zachodu, ale cóż...jak trzeba to trzeba. A błotniki to też tyle roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że w moich poprzednich autach zdjęcie zderzaka to było z reguły 5min. roboty bez demontowania czegokolwiek, a tutaj jest trochę więcej zachodu, ale cóż...jak trzeba to trzeba. A błotniki to też tyle roboty?

 

do błotników nie podchodz bez palnika acetylenowego i szlifierki kątowej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, mam sprawe :cool:

 

jak juz się uda wyrwać zderzak, to czy byś może mógł zwrócić uwagę na takie... prostokąty z pianki czy innego matriału. gdybys je odnalazł to potrzebowałbym ich wymiary, bez nich zderzak mi wisi i mam nieładne szpary ;/

 

 

a co do samego demotażu to forumowicze opisali co i jak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, mam sprawe :cool:

 

jak juz się uda wyrwać zderzak, to czy byś może mógł zwrócić uwagę na takie... prostokąty z pianki czy innego matriału. gdybys je odnalazł to potrzebowałbym ich wymiary, bez nich zderzak mi wisi i mam nieładne szpary ;/

 

 

a co do samego demotażu to forumowicze opisali co i jak :mrgreen:

 

No dobra rozebrałem ten sprzęt i po pierwsze zderzak bez problemu zdjąłem bez zdejmowania atrapy i wyjmowania lamp - był przymocowany na 4 dużych śrubach w podłużnicach, 2 małych śrubach po bokach przy nadkolu i 3 śrubach od dołu. Po drugie co do tych piankowych prostokątów to nic takiego nie znalazłem ale auto miało kiedyś czołóweczkę więc może ich nie założono - nadmieniam że mocowania zderzaka są oryginalne a wszystkie szpary równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie co do tych piankowych prostokątów to nic takiego nie znalazłem

 

no szkoda

 

 

nadmieniam że mocowania zderzaka są oryginalne a wszystkie szpary równe.

 

też mam równe te szpary ale brzydkie jakieś takie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA chyba coś przekombinował, spokojnie można zdjąć zderzak nie ruszając świateł i atrapy.

Jak w swoim zaczepiłem narożnikiem o donicę to tez mi wyjmowali lampę. Chyba żeby się dostać do śrub mocujących zderzak do przedniego wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA chyba coś przekombinował, spokojnie można zdjąć zderzak nie ruszając świateł i atrapy.

Jak w swoim zaczepiłem narożnikiem o donicę to tez mi wyjmowali lampę. Chyba żeby się dostać do śrub mocujących zderzak do przedniego wzmocnienia.

 

Zderzak bardzo ładnie się zdejmuje razem ze wzmocnieniem czołowym bez wykręcania lamp i atrapy więc nie widzę sensu skomplikowanego zdejmowania zderzaka tylko po to żeby zdjąć go bez wzmocnienia czołowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak bardzo ładnie się zdejmuje razem ze wzmocnieniem czołowym bez wykręcania lamp i atrapy więc nie widzę sensu skomplikowanego zdejmowania zderzaka tylko po to żeby zdjąć go bez wzmocnienia czołowego.

Nie to zebym byl przekonany, ze wzmocnienie czolowe w GT jest mocowane w taki sam sposob jak w WRX czy STI /nie chce mi sie schodzic na dol i sprawdzac/, ale jezeli tak, to do jego /wzmocnienia/ zdjecia potrzebowalbys wiertarke, przecinak albo szlifierke katowa lub palnik. Ale oczywiscie moge sie mylic :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...