Skocz do zawartości

Tłumik końcowy Forester 2.5Xt


kubacki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Forestera, brakuje mi w nim tylko dzwięku subaru. Samochód jest na gwarancji więc nie chcę jej utracić. Można podobno założyć ostatni tłumnik prodriva, pytanie tylko czy zmieni to i w jaki sposób dzwięk ( może ktoś ma jakiegoś linka albo doświdczenia osobiste) oraz jak będzie on podatny na delikatne modyfikacje w przyszłości, których chciałbym dokonać w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

poprzez zmiane tylnego tłumika nie stracisz gwarancji, jest kilka opcji, Supersprint, Devil, Prodrive itd, albo po pewnych przeróbkach od STI ( za grosze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubacki, ja założyłem w serwisie Prodrive'a do Imprezy WRX. Z gwarancją nie ma problemu, jeśli zakładasz końcówkę (która wbrew pozorom jest dość ... długa :)) w serwisie to generalnie zupełnie nie ma problemu.

Prodrive do Imprezy kosztuje 2500 PLN + cośtam za założenie.

 

Jest to baaardzo "cywilny" wydech, tzn. bardzo ładnie (jakby to powiedzieć - "elegancko") bulgocze, bardzo ładnie "odpala" przy zapalaniu, podkreśla dźwięk boksera, jest umiarkowanie głośny, itd.

Jeśli chcesz go porównywać do seryjnego to jakbyś porównywał Dawida z Goliatem, bo serii nie słychać w ogóle :(

 

Jeśli pokonujesz dłuższe trasy, np. 400-500 km to ten wydech Cię nie zmęczy, a jednocześnie będziesz go "czuł". No, taki "ideał".

 

Natomiast ... nie jest BARDZO głośny - nie robi hałasu, jak kto lubi.

 

Myślę, że będziesz zadowolony z Prodrive'a :!:

Pytanie tylko kiedy zapragniesz czegoś więcej :lol: :cool:

 

Będę w Wielkopolsce za tydzień - jeśli chciałbyś posłuchać, daj znać - możemy się umówić. Może będę nawet w Poznaniu (...może :))

 

Jeśli chcesz "zaszaleć", załóż od razu Devila, albo Helixa.

Prodrive nie spełni wtedy Twoich oczekiwań.

Ale przygotuj się na silniejsze doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz "zaszaleć", załóż od razu Devila, albo Helixa.

Prodrive nie spełni wtedy Twoich oczekiwań.

Ale przygotuj się na silniejsze doznania.

Ale jakie doznania ? Tylko akustyczne czy parę kucy też przybędzie ? Bo jak tak to wchodzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOMESTOS 666 gdzie kupiles HELIX? mozesz powiedziec ile kosztowal w polsce??? i na ile cali jest dostosowany.??dzieki

 

Intertuning Częstochowa :cool:

 

jest także tu: http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=140

 

3" :twisted:

 

Ale jakie doznania ? Tylko akustyczne czy parę kucy też przybędzie ? Bo jak tak to wchodzę !

 

Ładowanie wzrosło...podobno Wrx seryjnie ładuje 0,7 Bara, w tej chwili jest od 0,88do 1 bara. (Wskaźnik Greddy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to baaardzo "cywilny" wydech, tzn. bardzo ładnie (jakby to powiedzieć - "elegancko") bulgocze, bardzo ładnie "odpala" przy zapalaniu, podkreśla dźwięk boksera, jest umiarkowanie głośny, itd.

Jeśli chcesz go porównywać do seryjnego to jakbyś porównywał Dawida z Goliatem, bo serii nie słychać w ogóle

 

Jeśli pokonujesz dłuższe trasy, np. 400-500 km to ten wydech Cię nie zmęczy, a jednocześnie będziesz go "czuł". No, taki "ideał".

 

Natomiast ... nie jest BARDZO głośny - nie robi hałasu, jak kto lubi.

 

o dzięki za opis chyba właśnie czegoś takiego szukam :grin:

 

powiedz kiedy dokładnie i w jakich okolicach będziesz w przyszłym tygodniu to może uda nam spotkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez zmiane tylnego tłumika nie stracisz gwarancji, jest kilka opcji, Supersprint, Devil, Prodrive itd, albo po pewnych przeróbkach od STI ( za grosze)

 

Czy Devil jest dużo głośniejszy od Prodrive-a? Ktoś może słyszał?

Pewnie by nie stracić gwarancji muszę montować w ASO.

Oryginalny wydech w forku 2.5 xt 2007 ma 2 cale czy 2,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by nie stracić gwarancji muszę montować w ASO.

 

Jeżeli sam tłumik, to niekoniecznie w ASO.

 

Czy Devil jest dużo głośniejszy od Prodrive-a? Ktoś może słyszał?

 

Brzmi inaczej i jest trochę głośniejszy. Prodrive'a nie słychać specjalnie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecilibyscie z koncowych tlumikow do Forestera S-turbo, aby dzwiek wyraznie podkreslic i troche turbo uwolnic, ale by remab byl niepotrzebny i przeglad, czy tez mierniki miskow Forek przeszedl bez problemu?

 

Czy tez powiecie mi, ze tak, to tylko w Erze?

 

p.s. dzis pekl nastepny tysiac zl na Forka - a to tylko tarcze i klocki na przod plus wymiana. Tak sie zastanawialem, czy to ma sens i czy ja w ten sposob cos zaoszczedze, ale przyszlo mi na mysl, ze przeciez wlasnie oszczedzam na Forka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...