Skocz do zawartości

Osram NightBreaker


kofcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szymu, światła moim zdaniem zdecydowanie za wysoko. Na czas dojazdu do warsztatu możesz obniżyć za pomocą pokrętła regulacji. Nie ma nic gorszego niż źle ustawione światła, a to niestety plaga na polskich drogach :/

całe szczęście do stacji diagnostycznej miałem blisko więc niewiele osób oślepiłem. faktycznie było widać jak prawe światło daje po lusterku wstecznym poprzedzającego samochodu :D

 

za to po ustawieniu - miodzio! ostro odcięta linia światła, wyraźnie, jasno, o wiele lepiej niż na drugim zdjęciu - polecam philipsa! (jedyna wada to cena - 90zł za komplet).

 

btw. jakie żarówki wkłada się do świateł pozycyjnych w GT? wiem, że 5W ale mają jakiś symbol? w instrukcji ciężko będzie znaleźć bo mam ją po flamandzku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymu, barwa tych świateł jest tradycyjna żółto-biała czy daje jakieś efekty typu niebieski ?? Nie trawię tych żarówek co udają kseonony - nie wiem jak wam, ale jak dla mnie to one strasznie oślepiają.

Jeśli barwa tradycyjna to pomyślę nad jakimiś kawiorowymi żarówkami do Forestera od ojca. Cena faktycznie mało przyjemna, ale różnica zauważalna. Pytanie jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymu, barwa tych świateł jest tradycyjna żółto-biała czy daje jakieś efekty typu niebieski ?? Nie trawię tych żarówek co udają kseonony - nie wiem jak wam, ale jak dla mnie to one strasznie oślepiają.

Jeśli barwa tradycyjna to pomyślę nad jakimiś kawiorowymi żarówkami do Forestera od ojca. Cena faktycznie mało przyjemna, ale różnica zauważalna. Pytanie jak z trwałością.

hehe nie ma jednej barwy... są TRZY! :D:D:D

w lewo (na przeciwny pas) jest lekko żółta, do przodu jest biała, w prawo (na znaki) jest lekko niebieskawa. mnie z ksenonami się to nie kojarzy i zdaje egzamin (w mieście widać moje światła nawet na ulicach w pełni oświetlonych latarniami co na starych żarówach mi się nie zdarzyło).

 

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng〈=pl

wygląda to tak jak na obrazku ^

 

W5W !

dzięki, zaczynam kolejne poszukiwania :) chyba, że polecacie jakieś konkretne postojówki ale o _białym_ kolorze? byle nie niebieskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Włożyłem do GT-ka Osram Nightbreaker Plus i jestem oczarowany tymi żarówkami. W porównaniu ze standardową żarówą to jakby dwa poziomy "jasności" w górę. Jest wyraźnie lepiej. Jako minus podam że postojówki wyglądają przy nich bardzo żółto, chyba wymienię klosze na aftermarketowe Depo clear bo różnica w barwie jest wielka i nie wygląda to harmonijnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, jakie żarówki kupić do Forestera MY 03? Na postojowe i drogowe? I gdzie?

 

Rozumiem, że potrzebuję zestaw 2x H4 + 2x W5W?

 

Drogowe jak wyżej, postojowe ze względu na fatalny dostęp i konieczność wyjęcia klosza kup ledowe i zapomnij o problemie.

Ja wsadziłem taka kostkę po diodzie na boku i z góry jedna, diody SMD kolor biały ciepły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem do GT-ka Osram Nightbreaker Plus i jestem oczarowany tymi żarówkami. W porównaniu ze standardową żarówą to jakby dwa poziomy "jasności" w górę. Jest wyraźnie lepiej. Jako minus podam że postojówki wyglądają przy nich bardzo żółto, chyba wymienię klosze na aftermarketowe Depo clear bo różnica w barwie jest wielka i nie wygląda to harmonijnie...

Philips bluevision w5w robi robotę świeci jasnym białym światłem mimo niebieskiej bańki i nie widać różnicy miedzy postojówką a lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips bluevision w5w robi robotę świeci jasnym białym światłem mimo niebieskiej bańki i nie widać różnicy miedzy postojówką a lampą

Dokładnie. Nie baw się w żadne LEDy (przetestowałem i wszystkie walą na niebiesko...), tylko kup od razu "niebieskiego" Philipsa. Idelnie pasuje do Osramów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nightbbreaker Plus. Komplet 50zł świecą już rok. Znacznie lepsze niż seria zarówno mijania jak i drogowe - te mają lekką niebieskawą poświatę.

 

Polecam

To chyba popracowali nad trwałością bo te stare Nightbreaker padały mi w gt średnio sztuka na półtora miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Nightbbreaker Plus. Komplet 50zł świecą już rok. Znacznie lepsze niż seria zarówno mijania jak i drogowe - te mają lekką niebieskawą poświatę.

 

Polecam

To chyba popracowali nad trwałością bo te stare Nightbreaker padały mi w gt średnio sztuka na półtora miesiąca.

 

Też miałem kiedyś ten problem. Dzisiaj chyba już siakieś lepsze robią. Podobnie z Night Guide - żywotność porównywalna (albo i lepsza) ze standardowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie, jakie żarówki kupić do Forestera MY 03? Na postojowe i drogowe? I gdzie?

 

Rozumiem, że potrzebuję zestaw 2x H4 + 2x W5W?

 

Drogowe jak wyżej, postojowe ze względu na fatalny dostęp i konieczność wyjęcia klosza kup ledowe i zapomnij o problemie.

Ja wsadziłem taka kostkę po diodzie na boku i z góry jedna, diody SMD kolor biały ciepły :-)

 

Wiedziałem, że mogę liczyć na pomoc forumowiczów. Cierpliwość jest cnotą królów i została nagrodzona :)

 

A co do żarówek, to próbowałem różnych - Philips Night Guide, Blue Vision itp. Moim zdaniem to nie ma specjalnego sensu, żarówki bardzo szybko się przepalały (a nie są tanie) a jakiejś gigantycznej różnicy nie było widać. Kupiłem Philips +15% czy jakoś tak, kosztowało to 7 zł zamiast 50 za sztukę i świeci nie gorzej niż te wyżej wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to w sprzedaży są i ostramy NightBraker'y i NightBraker Plus - te ostatnie mają poprawioną o iles tam procent trawałość. Ja w każdym razie kupę czasu przejeździłem w c klasie merca ze zwykłymi Osram NB H1 - i przez rok nie miałem żadnym problemów, nic się nie przepaliło a zrobiłem w tym czasie grubo ponad 30kkm. Róznica jasności była zauważalna, ale nie powalająca, bo reflektory to tam nie klary a ryflowane były. Myślę, że na klarach w subaru różnica będzie jeszcze większa- będę zmieniał krótce, wtedy się wypowiem jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniem aucie '97 civic mialem H4 Night Breaker i byly swietne, jedyny minus to szybko padaja. wymiana regularnie co 4 miesiace.

 

teraz w B4 swiatla mijania to HIDy a dlugie H1 NightBreaker. super polaczenie. jestem zadowolony i polecam te zarowki.

szukam teraz takich do fogow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś 2 auta wstecz miałem założone Osram NightBreaker i byłem bardzo zadowolony. Wyraźna różnica w świetle jakie dają, ale żywotność wyraźnie krótsza niż nawet tanich żarówek H4. Coś za coś, obecnie jak będę składał auto to chyba znowu się skuszę na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...