Skocz do zawartości

gruchot z biegów skrzyni dobiega


stempel

Rekomendowane odpowiedzi

zanabyłem w dniu wczorajszym drogą kupna z okazji nadchodzącej zimy( śnieżnej mam nadzieje;) moje pierwsze subaru. jest to legacy z '94 ale już w nowej budzie. silnik 2.0 wolnassacy niestety. I mam na wstęp pytań kilka. Jadąc na pierwszym biegu ze skrzyni bądź jej okolic dochodzi grzechot. częstotliwość uzależniona od obrotów i tylko jak przyspieszam, przy zwalnianiu z wlączonym biegiem jest raczej ok. Cóż to może być? łożysko jakieś w skrzyni ?

mam sedana o to chyba to jest przyczyną braku reduktora ? czy jakbym zamieniał skrzynie to da sie zainstalować taką z reduktorem (oczywiście bez konieczności obsługi tego urządzenia bo nie byłbym skłonny do rozpruwania tunelu).

Jeszcze nie zdążyłem podnieść pojazdu i zastanawiam sie gdzie znajduje sie centralny mechanizm przekazywania napędu. Wewnątrz skrzyni ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać skrzynie z reduktorem z zewnatrz jest taka sama tylko z przodu jest taka mała dzwignia

 

sie obawiałem że tej dźwigience towarzyszą jakieś zmiany obudowy czy cuś. Czyli mogę sobie odinstalować dźwigienkę i skrzynka podejdzie?

 

a tunel z kombiaka nie podejdzie do sedana? Reduktor to fajna rzecz.

 

z tym tunelem to chyba nie będę świrował. reduktor owszem fajna rzecz ale przeżyję bez niego... no chyba że mister sprzedając skrzynie dorzuci mi tunelik :mrgreen:

a właśnie MA KTOŚ SKRZYNKĘ DO SPRZEDANIA :?: w okolicach warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać skrzynie z reduktorem z zewnatrz jest taka sama tylko z przodu jest taka mała dzwignia

Głowy nie dam ale oprocz budowy wewnetrznej skrzynie bez / z reduktorem róznia sie rowniez zewnetrznie - skrzynia z reduktorem ma inny profil od gory - zaraz za sprzeglem - jest tam nadbudowa w ktorej miesci sie dodatkowy walek z 2 kolami zebatymi reduktora , trzeba by tylko sprawdzić czy jest miejsce w karoserii , i przestawic reduktor w pozycje HI , no chyba ze i dziwignia zalaczajaca reduktor by weszla to wtedy byłby full wypas czyli turbo dla ubogich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...