Skocz do zawartości

Co sądzicie o tych falgach i oponach?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AdamekA7,otwieram instrukcję i pisze tam że 6,5x16 więc takich szukam...nie znam się na tych wymiarach więc czasem podpytuję Was...pisaliście żebym tylko ET dobre zapodał ...podobno 45 będzie OK.. :smile:

A felgi szukam na lato....

pozdr....Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro już ten temat istnieje to się dopiszę... :P

 

Powiedzcie mi czy któreś z poniższych felg się wam podobają...

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=9 ... =888580191

 

Nie chodzi mi o ekstrawagancję, lecz po prostu chcę znaleźć ładniejsze zamienniki seryjnych 16".

 

BTW dużo auto straci ze swoich terenowych możliwości na 17" ??

Opony które mam to jakiś badziew yokohamy 215/60 R16

 

Podejrzewam że po zmianie profil zmieni się na 50... Czy założenie opon 205/50 R17 będzie możliwe ??

 

Jak to będzie w przypadku 18" ? 205/40 R18 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mój pierwszy post... więc witam serdecznie ;)

 

Pozwoliłem sobie odnowić wątek bo mam pytanie dotyczące felg. Jestem w trakcie szukania jakiś faynych kół do Imprezy 2.0 z 2006 i trafiłem na ebay'u takie ATSy, które chodzą mi po głowie:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :IT&ih=016

 

nie planuje raczej 18" ale jako używane mogą być w dobrej cenie. Mam w związku z tym pytanie, które jak wiem na tym forum jest nieśmiertelne :) - czy będzie pasować i nie obcierać?

Pytałem sprzedawce, który miał te felgi właśnie w Imprezie i mówi, że nie. Jestem jednak trochę sceptyczny ze względu na to ET 40...

 

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do opon - wlasnie zalozylem takie i trzymaja poki co o niebo lepiej od moich starych goodyearow gsd3 f1 ale tamte to byly smiecie. przerazilem sie nieco jednak, gdy przeczytalem test (co prawda innego rozmiaru - 225/45/17) w najnowszym motorze:

 

toyo t1r - ostatnie (16.) miejsce! kurde nie mogli tego opublikowac tydzien wczesniej? 10% dluzsza droga hamowania niz zwyciezczyni pirelli p zero i aquaplaning przy 70kmh zamiast przy 80 :/

 

w moim odczuciu to niezla opona ale zrobilem na niej raptem kilkaset kilometrow i to w suchych warunkach wiec ciezko stwierdzic. wiem, ze testy w gazetach nie sa do konca miarodajne ale to musialaby byc teoria spiskowa, zeby toyo zajelo gorsze miejsce niz kumho i wszystkie koreanskie wynalazki :/

 

wiec zastanow sie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do opon - wlasnie zalozylem takie i trzymaja poki co o niebo lepiej od moich starych goodyearow gsd3 f1 ale tamte to byly smiecie. przerazilem sie nieco jednak, gdy przeczytalem test (co prawda innego rozmiaru - 225/45/17) w najnowszym motorze:

 

toyo t1r - ostatnie (16.) miejsce! kurde nie mogli tego opublikowac tydzien wczesniej? 10% dluzsza droga hamowania niz zwyciezczyni pirelli p zero i aquaplaning przy 70kmh zamiast przy 80 :/

 

w moim odczuciu to niezla opona ale zrobilem na niej raptem kilkaset kilometrow i to w suchych warunkach wiec ciezko stwierdzic. wiem, ze testy w gazetach nie sa do konca miarodajne ale to musialaby byc teoria spiskowa, zeby toyo zajelo gorsze miejsce niz kumho i wszystkie koreanskie wynalazki :/

 

wiec zastanow sie dobrze...

tylko spokojnie :razz:

nie trzeba slepo wierzyc zadnym testom...

 

juz wklejalem (w temacie o letnich oponach do szuwarkow) linki do dwoch testow, ktore zupelnie inaczej ocenily np. tak zachwalana na tym forum RE050A :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko spokojnie :razz:

nie trzeba slepo wierzyc zadnym testom...

 

juz wklejalem (w temacie o letnich oponach do szuwarkow) linki do dwoch testow, ktore zupelnie inaczej ocenily np. tak zachwalana na tym forum RE050A :mrgreen:

to ze testy sa nie do konca wiarygodne to wiem :) mialbym to gdzies, jesli toyo byloby 5te, 8me bo to mogloby byc przeklamanie gotowkowe ale 16te? opony kupilem na podstawie opinii z forum (m.in Twojej ;)), do tego byly calkiem niedrogie (moge polecic sklep jak ktos chce, ponizej 400/szt za 205/50/16)...

a co tam, w piatek jade do kielc to je sprawdze w warunkach bojowych :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mialem te opony w passacie

 

Może zamiast wozić w passacie trzeba było na nich pojeździć? Posiaddywujo jedno zalete. Som z gumy ( Guma, nie bierz se do serca )

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko spokojnie :razz:

nie trzeba slepo wierzyc zadnym testom...

 

juz wklejalem (w temacie o letnich oponach do szuwarkow) linki do dwoch testow, ktore zupelnie inaczej ocenily np. tak zachwalana na tym forum RE050A :mrgreen:

to ze testy sa nie do konca wiarygodne to wiem :) mialbym to gdzies, jesli toyo byloby 5te, 8me bo to mogloby byc przeklamanie gotowkowe ale 16te? opony kupilem na podstawie opinii z forum (m.in Twojej ;)), do tego byly calkiem niedrogie (moge polecic sklep jak ktos chce, ponizej 400/szt za 205/50/16)...

a co tam, w piatek jade do kielc to je sprawdze w warunkach bojowych :twisted:

 

czuje sie zaszczycony :cool: :lol:

 

ok, opisz swe wrazenia... tylko pamietaj o prawidlowym cisnieniu opon, inaczej niewiele z nich zostanie po ostrej pojezdzawce :mrgreen:

 

 

p.s. i pamietaj tez, ze istnieje takie cus jak przytarcie nowych opon :!:

tj. min. 400-500km normalnej jazdy bez szalenstw :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje sie zaszczycony :cool: :lol:

 

ok, opisz swe wrazenia... tylko pamietaj o prawidlowym cisnieniu opon, inaczej niewiele z nich zostanie po ostrej pojezdzawce :mrgreen:

 

p.s. i pamietaj tez, ze istnieje takie cus jak przytarcie nowych opon :!:

tj. min. 400-500km normalnej jazdy bez szalenstw :razz:

na kielcach bardzo malo schodzi opon (kiedys pojechalem tam na nowkach zimowkach i drzalem ale okazalo sie ze niepotrzebnie - w ogole nie bylo roznicy po calym dniu). na co dzien jezdze na 2.2, na tor daje 2.4 - bedzie dobrze?

 

a ponad 500km juz zrobione, mozna testowac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...