Skocz do zawartości

Co sądzicie o tych falgach i oponach?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Felga

http://www.opony.com/felgi/konfigurator ... nk=#gora22

Opona

http://www.opony.com/opony/54563_toyo_proxes_t1_r.html

 

A co myślicie o tej oponie?

http://www.opony.com/opony/54529_toyo_proxes_cf_1.html

 

Czy taki zestaw ma sens i będzie pasować do Forka? Ten profil w pierwszej oponie jakiś mały mi się zdaje, czy to nie będzie wyglądać jak "za małe koła"? A ta druga opona będzie pasować?

 

Jakie zestawy Wy wybralibyście?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

mialem te opony w passacie sa naprawe super po kazdym wzgledem poza trwalosci po 30kkm nadawaly sie tylko na smietnik.... ZNIKAJA W OCZACH

 

Upssss.... :-) Może robiłeś mielonkę na każdych światłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss.... :-) Może robiłeś mielonkę na każdych światłach?

 

to prawda wolno nie jezdzilem a dodatkowo passek byl tylko FWD wiec przednie kola mocno dostawaly po du..ie

 

nie zmienia to faktu ze na fuldach zrobilem 2x wiekszy przebieg... ale nie byly tak dobre jak TOYO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te opony w passacie sa naprawe super po kazdym wzgledem poza trwalosci po 30kkm nadawaly sie tylko na smietnik.... ZNIKAJA W OCZACH

 

To chyba normalne - im lepsze właściwości jezdne, tym szybciej się ścierają :-)

Niekoniecznie, przyklad RE92 i RT-615.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te opony w passacie sa naprawe super po kazdym wzgledem poza trwalosci po 30kkm nadawaly sie tylko na smietnik.... ZNIKAJA W OCZACH

 

To chyba normalne - im lepsze właściwości jezdne, tym szybciej się ścierają :-)

Niekoniecznie, przyklad RE92 i RT-615.

 

RE92 i RT-615 co to znaczy?

 

I pytanko od którego odchodzimy, jaki zestaw letni jest najlepszy dla forka? Jakie felgi jakie opony? Pomóżcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej chodzi o to:

RT-615

RE92

 

Co do tematu, ja bym brał Toyo Proxes T1-R, co do felg się nie wypowiadam, bo osobiście mi się nie podobają

 

Okej kwestia gustu - nie dyskutuje się. Ale jakie rozmiary?

 

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 10:19 am ]

Najprawdopodobniej chodzi o to:

RT-615

RE92

 

Dzięki, ale jakie rozmiary do forka będą OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam mozliwość zakupu felg 17" z ET 35 ale nie mam zbytniej możliwości podpasowania tych felg do auta. Planowane oponki to 205/45 lub 215/40. Zakladal ktoś taką konfigurację do Legaca? Martwi mnie kwestia tego, ze felga będzie troszkę wypchnięta na błotnik - czy to nie będzie o siebie nawzajem haczyć :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej kwestia gustu - nie dyskutuje się. Ale jakie rozmiary?

Dlatego nie mówię, bo będę nie obiektywny :wink: Poprostu w tym konfiguratorze felgi widzę obok samochodu więc może też przez to tak średnio mi się podoba. Może któregoś dnia obejrzę je na żywo to ocenię i wtedy się wypowiem jak według mnie pasują do Forka.

 

Dzięki, ale jakie rozmiary do forka będą OK?

Ja w poprzednim Foresterze miałem 215/60 R16, a co do szerokości 205 i profilu poniżej 55 to nie wiem czy nie będzie już duże przekłamanie prędkościomierza. Chyba że te modele normalnie na takich się poruszały.

 

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 8:40 pm ]

pablo2k nie wiem jak w Legacy, ale w Foresterze i w Outbacku, przynajmniej tych nowszych, offset chyba właśnie wynosi 35, nie wiem jak to było w starszych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam mozliwość zakupu felg 17" z ET 35(...) Martwi mnie kwestia tego, ze felga będzie troszkę wypchnięta na błotnik - czy to nie będzie o siebie nawzajem haczyć :???:

Będzie. Daj sobie spokój z 17" do tego legaca. Rozsądny max to 16", 17" owszem fajnie wygląda, ale progi i nierówności zaczniesz pokonywać z prędkością 150 letniej babci. Przyspieszenie raczej też się nie poprawi, chyba, że jakieś ultralekkie felgi znajdziesz, to może się bardzo nie pogorszy.

 

radekk ja pierwsze słyszę o offsecie z VAG by był dedykowany do Subaru, tutaj raczej panują okolice 55 (choć i 48 daje już radę) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo2k napisał/a:

Podepnę się pod temat. Mam mozliwość zakupu felg 17" z ET 35(...) Martwi mnie kwestia tego, ze felga będzie troszkę wypchnięta na błotnik - czy to nie będzie o siebie nawzajem haczyć :???:

 

Będzie. Daj sobie spokój z 17" do tego legaca. Rozsądny max to 16", 17" owszem fajnie wygląda, ale progi i nierówności zaczniesz pokonywać z prędkością 150 letniej babci. Przyspieszenie raczej też się nie poprawi, chyba, że jakieś ultralekkie felgi znajdziesz, to może się bardzo nie pogorszy.

 

radekk ja pierwsze słyszę o offsecie z VAG by był dedykowany do Subaru, tutaj raczej panują okolice 55 (choć i 48 daje już radę) :)

 

Poczułem się wywołany do tablicy... mam na Legasiu '94 - nowsza buda na lato 17ki, na tę zimę kupiłem 16ki.

Na letnich mam opony 215/45/17 i jest fajnie.... na dobrej drodze prowadzi się idealnie, pokonywanie zakrętów super...

... ale przy nierównościach czujesz wszystko... kumpel się śmiał, że czuć jak koło przejedzie po ołówku... :mrgreen: Nic nie haczy dopóki samochód nie jest obciążony na maxa. ET o ile mnie pamięć nie myli to 45. Jutro sprawdzę...

 

Na zimę mam Speedliny :arrow: http://www.hydrotex.com.pl/p/s3/1185495023.jpg

 

ET jest chyba 48. I niestety przy pełnym skręcie kół przy oponach 205/55/16 obcierają minimalnie o przednie błotniki.

 

VAGowskie ET35 jest niestety nieodpowiednie - prawie przy każdej oponie felga jest odsunięta na zewnątrz za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o to pytałem ale upewnię się jeszcze raz ,bo na dniach będę kupował koła do mojej Imprezy bug-eye'a....

Znalazłem felgi RIAL 6,5 x 16 ET 45 ....opony na to 205/55/16.....czy wszystko będzie grać????

Dzięki za pomoc....

Pozdrowka z Jury..... :grin:

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...