Skocz do zawartości

Skrzynia STI '02 do GT '99-różnice i napotkane przeszkody


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś miałem okazję wypróbować "na sucho" skrzynię biegów oraz sprzęgło i jestem mega :grin:

Skok lewarka jest dużo krótszy niż w GT'ku,biegi wchodzą precyzyjnie a sprzęgło ustawione cud,miód,malina.

Aż się nie chce wysiadać z fotela kierowcy :smile:

Chłopaki poważnie podeszli do tematu i oby tak dalej.Pozostało przerobić półośki,przerobić wydech,założyć walbro i pobawimy się z ciśnieniem doładowania.Jak przyjdzie matki boskiej pieniężnej to pomyślimy o modyfikacjach silnika bo CZARNY zadał mi ciekawy temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) wkad STi i STi RA :

+fajne krótkie przełożenia /1 jest dłuższa, ale tak ma być/

+jedynka prawie zawsze wchodzi

-mała wytrzymałość na moment, między bajki że więcej niż 450 Nm

-dlatego raczej do 2.0

 

Ad 2) skrzynia 6 z STi NewAge :

+do 600 Nm

+da się już wysterować DCCD urządzeniem

-trafić w dobrym stanie...

-cena nowej...

 

Ad3) wzmocnione wkłady (PPG, PAR, MRT, KAAZ, Quafie itp.)

+pancerne

+dobór w dowolnej konfiguracji na życzenie /same proste, mieszane z krzywymi.../

+uroczy dźwięk jazdy na wstecznym

-ostatnio była wyprzedaż i zaczynały się od 8 tyś. :wink:

-głośność wyklucza w normalnym ruchu, głośne wydechy bywają cichsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam też od siebie że miałem zaszczyt posłuchać skrzyni kłowej z prostymi zębami w BMW M3 GTR i dźwięk tej skrzyni powala na kolana. Dla mnie jest po prostu mega hardcorowy i zaje.....y. Jak auto przyspiesza to ten charakterystyczny dźwięk sprawia że ciary łażą po plecach i adrenalina kipi - prędzej czy później w końcu sam na pewno kupię taką skrzynię. Poza tym to jak jest głośna zależy od tego czy masz wybebeszone auto czy nie. Druga sprawa to taka że w porównaniu z zaletami takiej skrzyni dźwięk nawet jak się komuś nie spodoba w co wątpię ma małe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee gadanie .... Jurek P , Samochodzik , Durbos jakos jezdzą/jeżdzili i nikt nie nażekał na jakis mega huk w aucie.

 

Grac, tylko że żaden z nich nie ma kłówki na prostych zębach. Ta jest najgłośniejsza.

 

P.S. Mi dźwięk nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ tematem wątku jest swap 6MT z STi'02 do GT99 to ja mam pytanie jak jest z nowszymi skrzyniami czyli interesuje mnie jak jest z nowszymi modelami? Czy da się przerzucić do GT99 skrzynię 6MT z wałem dyfrem tylnym i półosiami np. z STi 2004-2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszka - na jakich kołach chcesz jeździć 245/70R17 czy 205/50R16 ? Nie wiem czy te pierwsze wejdą do GT?

 

Ale zasadnicze pytanie brzmi: czy to ma znaczenie ,że wstawione graty połączone były z kołami 245/70R17 czyli średnica 634,3 mm a teraz mogą być połączone z kołami 205/50R16 czyli średnica 611,4 mm. Czy też te 2,5 cm nie mają znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszka - na jakich kołach chcesz jeździć 245/70R17 czy 205/50R16 ? Nie wiem czy te pierwsze wejdą do GT?

 

Ale zasadnicze pytanie brzmi: czy to ma znaczenie ,że wstawione graty połączone były z kołami 245/70R17 czyli średnica 634,3 mm a teraz mogą być połączone z kołami 205/50R16 czyli średnica 611,4 mm. Czy też te 2,5 cm nie mają znaczenia ?

OT: to kola od jakiejs terenowki, prawda? :shock: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...