Skocz do zawartości

V ZLOT PLEJAD 2008


guma

Rekomendowane odpowiedzi

może nie jestem najmłodszy, ale jeszcze (czasem) kumam o co kaman
no z mojego przykładu wynika że młodsi nie zawsze od razu czają :mrgreen:

 

 

Boże...radix99, Ty jestes stomatologiem? (żeby nie powiedziec dentysta :D)

 

boże, przepraszam, że jestem :shock:

 

To ja sie Ciebie boję :grin:

 

czemu to zawsze działa tak samo :mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zemu to zawsze działa tak samo :mrgreen: ?

 

chociaż z drugiej strony jak już będę musiał to zawsze lepiej u forumowicza :mrgreen: (tylko mam troche daleko :D ale to dobrze bo mam niecny plan nastukac kilometrów w A i go sprzedac czym prędzej :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

jak też zaimportowałem to do xls i przeliczyłam na czasy (zgodnie z zasadą 200 - pkt)

ze względu na pewne kłopociki musiałem usunąć PKCe oraz punkty w konkursach pozaupalających :-)

 

wszystkie klasy trasy szosowej, oto link:

http://www5.zippyshare.com/v/81946817/file.html

oraz w starszym xls:

http://www5.zippyshare.com/v/32162204/file.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goory, fajnie tylko po co nam gogle i stewart :) Spróbuj jeszcze to skasować, bo Twoja tabelka jest lepsza od mojej, ma więcej danych. Przejrzałem pobieżnie wyniki, chyba wyszliśmy na to samo.

 

no to wywaliłem.

poprawiełm też jeden błąd. Nie zgadzał się czas jednej z załóg na pierwszej próbie. Załoga z końca stawki a wpisałem im średni czas, więc raczej na tym nie straciła.

 

http://www4.zippyshare.com/v/62396536/file.html

 

Pozdro

 

[ Dodano: Sro Maj 28, 2008 12:25 am ]

Mi brakuje w tych drugich tabelkach numerów załóg.

 

To już trzeba by wpisać z palca, albo przekleić z innej listy. Gdyż nieopatrznie usunąłem na samym początku pracy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku podziału w terenowej to trzeba pamiętać, że w terenie większa moc niekoniecznie oznacza przewagę (pomijam umiejętności). Niejednokrotnie okazuje się, że samochód z mniejszą mocą i mniejszym momentem lepiej wygrzebywał się z piachu czy błota. Znacznie łatwiej złoić turbo w terenowej niż w szosowej. Stąd pewnie brak podziału. W terenie często liczy się umiejętność dobrania "toru" jazdy i odrobina sprytu. Liczy się też umiejętność przewidywania, że tutaj ogniem, a tutaj zdecydowanie z wolnych obrotów. Jak ktoś jest przekonany, że mając turbo ma lepszy sprzęt od N/A to może się niemiło zaskoczyć :twisted:

 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby Forek z dieslem. Ale na to póki co jeszcze musimy zaczekać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

SP8 - DREZYNA :?: - max 400 PKT :?:

 

Hmm czyli 400 minus czas.... to dlaczego załoga numer 47 na szosowej ma w SP8 400 punktów !

Jak by jechali z prędkością dźwięku to przebyli by 2x 150m w sekundę ... wiec powinni mieć 399 punktów. No chyba że poruszali sie szybciej niż dźwięk tą drezyną !

 

Jak by im odjąć średni czas ok 100s to spadają na miejsce 15-ste z 9tego .... ot mała dygresja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to miał numer 12 :roll: :wink:

 

To by sie mogło zgadzać bo mi szanowni rodzice niezbyt zorientowani w imprezach mówili że przewijała sie taka starsza fajna niedaleko :mrgreen:

 

(oni z 8 podążali i byli bardzo zadowoleni chociaż musieli beze mnie poruszać sie wśród fanów marki zdecydowanie od nich wiekszych -a ja weekend nad prawem cywilnym zamiast nad książką drogową...))

 

Pozdrów rodziców - bardzo fajna załoga - ja z rodzinką jechałem z numerem 07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555 Odnośnie braku podziału w terenowej na turbo N/A podam przykład z poprzednich Plejad. Na próbie "kto wyżej wjedzie pod górę po piachu" szczyt zdobyło chyba tylko 7 Forków wszystkie z turbo żaden N/A tego nie dokonał.Czyli większa moc lepszy wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbie "kto wyżej wjedzie pod górę po piachu" szczyt zdobyło chyba tylko 7 Forków wszystkie z turbo żaden N/A tego nie dokonał.Czyli większa moc lepszy wynik

Według mnie to czysty przypadek. Charakterystyka silników Foresterów Turbo może wręcz przeszkadzać na próbach terenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z trasy terenowej pamięta, w którym miejscy był PKC5?

 

Tam gdzie było to błoto, obok tych krzaków.

 

mamusia

Tam akurat nie bylo blota, ale ogromny kamol w trawie po drodze, w ktory kazdy przydzwonil plyta (czy co tam mial) :mrgreen:

 

Czy moze ktos uzupelnic dla trasy terenowej?

 

PKC 1 - zjazd z ulicy na pole kolo przystanku BUS

SP 1 - proba czasowa na blocku

PKC 1A - ekstremalnie szybka dojazdowka po drodze polnej

SR 1 - ?

PKC 1B - regularka

PKC 2 - dojazdowka

SP 2 - paintball

PKC 3 - dojazdowka (50m?)

SP 3 - piaskownia? Mala zwirownia?

PKC 4 - dojazdowka

SP 4 - duza zwirownia? Wszyscy po 200 pkt (4 bramki po 50?)???

PKC 4A - dojazdkowka

+F+Z - ??

PKC 5 - dojazd z dzieciakami bawiacymi sie tasma kolo domu nr 40

SP 5 - rowery

PKC 6 - dojazdowka (wawoz z trapami)

SP 6 - anulowane liny

PKC 6A - dojazdowka

HALDA - proba na trawie

PKC 6B - wyjazd z haldy?

PKC 7 - dojazdowka (wjazd na halde, zjazd)

SP 7 - proba na trawie bez czasowki (6/12 bramek)?

PKC 8 - dojazdowka na stadion?

SP 8 BR- karne

SP 8 SL- Segway

PKC 9 - meta

 

Co ciekawsze na pierwszej dojazdowce pani na PKC dopisala nam 10pkt karnych, choc podalismy karte na 10s przed koncem wyznaczonej minuty (poprosilem o pokazanie zegarka i widzialem, jak lecialy ostatnie sekundy) - protesty na nic sie zdaly. Czas na PKC 1A zostal wyznaczony z kosmosu, bo grzalem naprawde ostro, a spoznilismy sie jakies 3 minuty. Z kolei nie mam najzielenszego pojecia skad u nas sie wzielo 10 pkt karnych na PKC 2 - na bank mielismy spoznienia na pierwszym pekacu oraz na tym z dzieciakami-figlarzami, a na regularce przyjechalismy minute za wczesnie - i to wszystko. Na kazdym nastepnym bylismy grubo za wczesnie, a karte dawalismy pare sekund po przerzuceniu plytek na wlasciwy czas.

 

Pozostaje wierzyc, ze u kazdej jednej zalogi takie rozbieznosci wystepowaly i suma sumarum statystycznie wynik jest sprawiedliwy ;-)

Ja mam dokładnie takie same problemy ze zrozumieniem punktacji.

Zresztą taki problem mamy tylko po Plejadach. Spóźniliśmy się na jeden PKC a karne mamy na trzech :( Na innych rajdach terenowych konkurencje dodatkowe są tak liczone, że przede wszystkim liczą się PSy a PKCe tylko porządkują jazdę. Np. strzelanie warte by było max 6 punktów a nie 600!

 

Przy okazji wyraże swoje ogólne wrażenia z tegorocznego zlotu: Zdecydowane gratulacje dla organizatorów! Widać, że bierzecie sobie do serca uwagi uczestników. ;) W tym roku organizacyjnie było bardzo dobrze. Jedzenie, muzyka, zakwaterowanie (mimo zamieszania ;)) na piątkę z plusem!.

 

Co do samego rajdu to liczne PKCe co prawda wprowadziły porządek, ale za to wyeliminowały integrację uczestników poczas samego rajdu. ;) Na PKC wjeżdżały najczęściej 2 max 3 załogi, a na lunchu spotkaliśmy niweiele więcej załóg.

 

Zabrakło mi też tzw. atrakcji regionalnych. Tak jak na Podlasiu narzekaliśmy na zbyt mało prób terenowych, a zbyt wiele turystycznych, tak w tym roku był to typowy rajd terenowy (REWELACYJNY!) a turystyki zabrakło. A właśnie to odróżnia Plejady od turystycznych rajdów offroadowych, tak przynajmniej rozumiem ideę zlotu. Zlot V "Książ", a tego zamku nawet nie widzieliśmy :cry:

 

Za to zamienić subaru w pociąg - bezcenne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrzę na wyniki turystycznej i uważam, że mojej załodze należy się jakaś nagroda specjalna. numer startowy 79, miejsce w klasyfikacji końcowej... 79-te :cool:

 

No jeśli ja się nie pomyliłem to raczej 71-sze miejsce :-) (2705 punktów - chyba, że patrzę na kogoś innego).

79-te miejsce zajęła załoga nr 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie patrzę na wyniki turystycznej i uważam, że mojej załodze należy się jakaś nagroda specjalna. numer startowy 79, miejsce w klasyfikacji końcowej... 79-te :cool:

 

No jeśli ja się nie pomyliłem to raczej 71-sze miejsce :-) (2705 punktów - chyba, że patrzę na kogoś innego).

79-te miejsce zajęła załoga nr 55

 

podaj metodologię liczenia :cool:

ja policzyłem, że 11 załóg ma mniej subaraków, niż my. startujących było 90 (vipa nie liczę :wink: ), więc mamy 79 miejsce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...