Skocz do zawartości

ISR


raju

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi dziś w ręcę pewna broszurka, w której to opisany jest nowy system, mający wpłynąć na mniejszą ilość osób zabitych w wypadkach drogowych...

 

"Codziennie na drogach giną ludzie..." te słowa Ojca Dyrektora rozpoczynają prolog...Subaru Import Polska wprowadza do swojej oferty bezpłatny Inteligentny System Ratunkowy (ISR). W momencie zaistniałej kolizji drogowej lub wypadku, pojazd wyposażony w ISR wysyła do centrali monitorującej sygnał informujący o sytuacji awaryjnej. Szereg czujników zamontowanych w aucie informuje o przeciążeniach jakie zaszły w trakcie zdarzenia drogowego i wysyła na miejsce odpowiednie służby ratunkowe (wysyła operator centrali oczywiście :mrgreen: ).

 

Osobiście uważam, iż jest to ogromny krok, albo inaczej, bardzo niski ukłon w stronę naszego, jakby nie było, jedynego życia. Często czas reakcji służb ratunkowych jest zbyt długi, szanse na ocalenie maleją z każdą minutą. Ogromny szacun dla pomysłodawcy. SIP daje świetny przykład na to, iż nie osiada na laurach, oferując świetny, bezpieczny produkt, ale sam dąży do poprawy bezpieczeństwa na naszych, jakże jeszcze fatalnych drogach.

 

Pozdrowienia

Raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

raju, brzmi jak reklama, a ja nie wiem czy czasem nie jest to wbrew zasadom forum :mrgreen:

 

W tym konkretnym przypadku wcielam się w rolę obserwatora - kierowcę - recenzenta :mrgreen:

Cieszy fakt iż w tej "pajęczynie" politycznych ideologii, "ktoś", zamiast tylko rozmyślać, zaczyna działać...ot, tylko tyle, a jakże wiele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktos zaczal stosowac w samochodach system, ktory montowany jest nawet w "gupich" Cessnach sprzed 10lat... System nazywa sie ELT i po odnotowaniu zbyt duzego jak na normalne uzytkowanie przeciazenia wlacza sie, sygnalizujac na czestotliwosci ratunkowej miejsce katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktos zaczal stosowac w samochodach system, ktory montowany jest nawet w "gupich" Cessnach sprzed 10lat... System nazywa sie ELT i po odnotowaniu zbyt duzego jak na normalne uzytkowanie przeciazenia wlacza sie, sygnalizujac na czestotliwosci ratunkowej miejsce katastrofy.

 

Dokładnie tak Simon1 :smile:

System ISR podaje zaistniałe przeciązenia, już wstępnie informując centralę (służby ratunkowe) o przybliżonych rozmiarach tragedii oraz dokładną pozycję z nadajnika GPS umożliwiając precyzyjne zlokalizowanie zdarzenia drogowego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi dziś w ręcę pewna broszurka, w której to opisany jest nowy system, mający wpłynąć na mniejszą ilość osób zabitych w wypadkach drogowych...

 

"Codziennie na drogach giną ludzie..." te słowa Ojca Dyrektora rozpoczynają prolog...Subaru Import Polska wprowadza do swojej oferty bezpłatny Inteligentny System Ratunkowy (ISR). W momencie zaistniałej kolizji drogowej lub wypadku, pojazd wyposażony w ISR wysyła do centrali monitorującej sygnał informujący o sytuacji awaryjnej. Szereg czujników zamontowanych w aucie informuje o przeciążeniach jakie zaszły w trakcie zdarzenia drogowego i wysyła na miejsce odpowiednie służby ratunkowe (wysyła operator centrali oczywiście :mrgreen: ).

 

Osobiście uważam, iż jest to ogromny krok, albo inaczej, bardzo niski ukłon w stronę naszego, jakby nie było, jedynego życia. Często czas reakcji służb ratunkowych jest zbyt długi, szanse na ocalenie maleją z każdą minutą. Ogromny szacun dla pomysłodawcy. SIP daje świetny przykład na to, iż nie osiada na laurach, oferując świetny, bezpieczny produkt, ale sam dąży do poprawy bezpieczeństwa na naszych, jakże jeszcze fatalnych drogach.

 

Pozdrowienia

Raju

 

w "motorze" też było, aż dziw, że na forum cisza... widocznie tu tylko "plejady" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odnotowaniu zbyt duzego jak na normalne uzytkowanie przeciazenia wlacza sie

Czyli u co niektórych system ten mógłby włączać się dość często, nawet kilka razy dziennie :razz:

W stanach taki system jest dostepny dla wiekszosci samochodow koncernu GM, nazywa sie OnStar. Kiedys nawet najbogatsze wersje Subaru byly wyposażone w OnStar przy okazji współpracy obu firm.

radekk, to co piszesz zdarza sie w rzeczywistości. Ogladalem kiedys jakis program motoryzacyjny, gdzie testowano jakies auto GM wyposarzone w ten system. Redaktor programu nie omieszkał wspomnieć, ze w czasie jazdy po slalomie, auto tak bardzo przechylalo sie na boki, ze sytem wyslal sygnal ostrzegawczy do centrai i po chwili kierowca dostal telefon od operatora z pytaniem czy przypadkiem auto nie lezy na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "motorze" też było, aż dziw, że na forum cisza... widocznie tu tylko "plejady"

 

temat sie pojawił, Przemeq naskrobał w innym watku :wink:

 

 

o tutaj http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=568900#568900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq skopiował krótki artykuł *( :mrgreen:) , w którym to w skrócie opisano zasady działania Inteligentnego Systemu Ratunkowego, oraz wypromowano firmy współpracujące w projekcie.

Ja w swojej krótkiej recenzji, przedstawiłem *(wyrażając swą aprobatę) działania SIPu mające wpłynąć na zmniejsze skutków kolizji oraz wypadków drogowych. Jeszcze raz BRAWO :!:

 

Pozdrowienia

Raju

 

*(...) - myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chwili kierowca dostal telefon od operatora z pytaniem czy przypadkiem auto nie lezy na dachu.

Przepraszam czy nic się panu nie stało, ponieważ miałem informację że samochód kilkukrotnie uległ przewróceniu, na przemian, raz na prawo, raz na lewo itd. Działo się to na odcinku kilku kilometrów :lol::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Ogladalem kiedys jakis program motoryzacyjny, gdzie testowano jakies auto GM wyposarzone w ten system. Redaktor programu nie omieszkał wspomnieć, ze w czasie jazdy po slalomie, auto tak bardzo przechylalo sie na boki, ze sytem wyslal sygnal ostrzegawczy do centrai i po chwili kierowca dostal telefon od operatora z pytaniem czy przypadkiem auto nie lezy na dachu.

 

Nie ma obaw. Testowaliśmy m.in. w samochodach rajdowych podczas RSMP -

fałszywych alarmów brak :cool:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obaw. Testowaliśmy m.in. w samochodach rajdowych podczas RSMP -

fałszywych alarmów brak

 

Bez wątpienia jest to silny argument :cool:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podobno system ten montowany jest w nowych samochodach Subaru, czy dotyczy to tylko aut z SIP czy również z innych krajów EU?

Planuje zakup samochodu od dealera w Estonii czy ISR bedzie zamontowany fabrycznie i jesli tak to czy bedzie w pełni funkcionalny?

Jesli nie to jaka jest możliwość dołożenia i z czym się to wiąże?

 

>N<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietoperz77

 

nie będziesz miał:

 

auto alarmu

dywaników welurowych

znakowania DNA AUTO

systemu ISR

programu assistance (3 lata lub 100.000km)

zestaw bezpieczeństwa Subaru

 

aaaa gwarancję w Polsce będziesz miał jak importer tego auta potwierdzi, że partycypuje w kosztach :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietoperz77

 

nie będziesz miał:

 

auto alarmu

dywaników welurowych

znakowania DNA AUTO

systemu ISR

programu assistance (3 lata lub 100.000km)

zestaw bezpieczeństwa Subaru

 

aaaa gwarancję w Polsce będziesz miał jak importer tego auta potwierdzi, że partycypuje w kosztach :mrgreen::mrgreen:

 

Auto alarm to 1300 zł? tak czy inaczej montowany w ASO

dywaniki welurowe... to jakies grosze

DNA - to mają chyba wszystkie auta fabrycznie?

ISR - z tego co wiem to będzie można to dołożyć za jakies 1000-1500 zł?

Assistance - jest chyba na EU więc nie powinno być problemu?

Gdyby samochód z SIP zepsół się w Estonii? co wtedy jest assistance czy nie ma?

zestaw bezpieczenstwa 20 usd na ebay...

 

Co do gwarancji to mam informacje z SIP ze auto ma gwarancje jesli wszystkie niezbedne dokumenty beda odpowiednio przygotowane.

Jesli dostaje leasing to raczej nie powinno byc z tym problemu?

zreszta ASO tez chyba zalezy na obsłudze takich samochodów?

 

a czego nie dostane u dealera ?

Ceny 29250 Euro za Forestera 2.0D XE

no chyba ze możesz zaproponować oczywiście doliczając dodatki o których piszesz to chętnie kupie nawet jeśli wyjdzie trochę drożej.

W razie czego poprosze na PW.

 

>NietoperZ<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNA - to mają chyba wszystkie auta fabrycznie?

 

tak, ale tylko te oferowane w Polsce.

ISR - owszem,możesz dołożyć. Ochrona to wydatek za samo urządzenie ok. 1500 zł brutto. Dolicz montaż (ok. 500 zł brutto) i abonament miesięczny za ochronę 80 zł netto.

 

Domyślam się, że bierzesz leasing w BRE :mrgreen:

 

Subaru się nie psuje, ale widziałem takiego z Estonii za 29.250 e co się popsół :mrgreen::mrgreen:

 

pozdrowienia

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to "zestaw bezpieczeństwa SUBARU"?????????? Pewnie dostałem, ale nie wiem gdzie szukać :cry:

 

A co do ISR-a, oczywiście świetna sprawa. W umowie mi napisali, że jakbym miał zamiar myć samochód, to mam do nich najpierw zadzwonić :mrgreen: Nie dzwoniłem, bo nie myłem, mył ktoś i nie dzwonił? Nie chcę z siebie zrobić idioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...