Skocz do zawartości

Nowy Forester


osa551

Rekomendowane odpowiedzi

ps.gwarancja od dilera Subaru w D czy CH to akurat jest.... zamkres moze byc o porinny...

 

jak Pan Andrzej napisał, taki sam, nawet książka ta sama. Przerabiam już 2-ie auto ściągnięte przeze mnie. 0 problemów z gwarancją. Problem jest tylko języka wpisów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak Pan Andrzej napisał, taki sam, nawet książka ta sama. Przerabiam już 2-ie auto ściągnięte przeze mnie. 0 problemów z gwarancją. Problem jest tylko języka wpisów :wink:

Dokładnie gwarancja dilera D lub CH .... :wink:

Tylko ta cena??? Jesteś pewien że taka atrakcyjna w CH + Vat + akcyza +dodatki + koszty podróży ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ koszty tłumaczenia dokumentów

 

a jak z CH, to w dodatku jeszcze nie wiadomo z jakiego języka :wink:

 

przesadzacie z ceną za tłumaczenia - to pryszcz. W dodatku tłumaczę sobie sam. Kolega tylko podbija (jest przysięgłym tłum.)

Kupuje albo w DE albo w kantonie niemieckojęzycznym CH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leotdi, Ja Ci mówię nie kombinuj tylko jedź do salonu A. Koper w Warszawie :wink:

 

SORRY,

 

ja nie kombinuje, tylko chcę mniej zapłacić. To przecież normalne zjawisko :roll:

 

A kontakt już nawiązany :smile:

 

Ale dzięki za wszelkie sugestie :cool:

 

ps

mały EDIT - w specyfikacji Navi jest bez map Polski - czy to jakiś problem z tymi mapami ?

- niestety, brak po mojej stronie całkowitej orientacji w tym temacie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy akurat maja powiedzmy.. :roll: ...wspólna polityke cenową.... :mrgreen:

AK

Że tak jest to się wszyscy domyślają ale nikt głośno nie mówi. To zdanie Pana AK pewnie przekonało kolegę Janmora, żeby kupił auto w Polsce... :mrgreen: Polecam stary jak świat artykuł:

http://www.egospodarka.pl/17397,Zmowa-c ... ,11,1.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie z szefostwa Subaru kiedy wreszcie będzie nawigacja w polskiej wersji językowej chyba prawie 40 milionowemu narodowi należy się... Zamierzam kupic forestera z nawigacją, ale jak na razie to nie ma ani map polski anie języka. a kupując autko za 36.000 euro nie mam zamiaru przyklejac sobie na szybie przenośnej. Panowie do roboty... Bo konkurencja zapewne juz nad tym pracuje ...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy akurat maja powiedzmy.. :roll: ...wspólna polityke cenową.... :mrgreen:

 

I jest to zupełny przypadek :mrgreen:.

 

Że tak jest to się wszyscy domyślają ale nikt głośno nie mówi. To zdanie Pana AK pewnie przekonało kolegę Janmora, żeby kupił auto w Polsce... :mrgreen:

 

Ojejkoo - najwyraźniej nie znasz kulisów. Zapewniam Cię, że nie jest to kwestia "zmowy" dwóch firm, a raczej fakt ich powiązań organizacyjnych i nie tylko 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejkoo - najwyraźniej nie znasz kulisów. Zapewniam Cię, że nie jest to kwestia "zmowy" dwóch firm, a raczej fakt ich powiązań organizacyjnych i nie tylko 8).

 

Przemeq, kulisy, nie kulisy ale porządek powinien być taki, jak mówi prawo. Czy to na linii diler-diler, czy tym bardziej importer-dilerzy powinny być utrzymane reguły wolnej konkurencji. I wierzę, że tak jest. :mrgreen: Wcale też nie uważam, że to mądre prawo, ale to prawo... :evil:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? Ze nie uwazasz, ze prawo o wolnej konkurencji jest madre? Gdzies od 1945 (z malymi wahaniami) do 1989 takiego prawa nie mielismy... Co prawda wtedy zmowa cenowa byla na troche innym poziomie, ale to tylko kwestia skali.

 

I co? Bylo fajnie?

 

Olleo, wolna konkurencja jest oczywiście OK, ale na temat wyjątków od tego można pewnie kilkaset doktoratów zrobić :mrgreen: Dlatego nie rozwijajmy wątku

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić z wielu powodów w PL, ale jeśli nie otrzymam rabatu, udaje się do DE lub CH. Tam na dzień dobry dostanę rabat.

No no.

Ja bym sie tak z tymi rabatami w CH nie rozpedzal.

Bylem tydzien temu w salonie i zaproponowamo mi raptem 3% i to tez tylko dlatego ze powiedzialem dla jakiej duzej szwajcarskiej firmy pracuje...

I jakos nie widze (w CH) zwiazku miedzy platnoscia gotowka, a nie-gotowka (leasing?).

Tutaj cale multum samochodow jest brane w leasing, takze przez osoby prywatne, wiec klient z gotowka, to troche taki dziwolag... (a przy obecnym kursie franka, to nie wiem jak Ci sie to oplaca biorac pod uwage clo i vat...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić z wielu powodów w PL, ale jeśli nie otrzymam rabatu, udaje się do DE lub CH. Tam na dzień dobry dostanę rabat.

No no.

Ja bym sie tak z tymi rabatami w CH nie rozpedzal.

Bylem tydzien temu w salonie i zaproponowamo mi raptem 3% i to tez tylko dlatego ze powiedzialem dla jakiej duzej szwajcarskiej firmy pracuje...

I jakos nie widze (w CH) zwiazku miedzy platnoscia gotowka, a nie-gotowka (leasing?).

Tutaj cale multum samochodow jest brane w leasing, takze przez osoby prywatne, wiec klient z gotowka, to troche taki dziwolag... (a przy obecnym kursie franka, to nie wiem jak Ci sie to oplaca biorac pod uwage clo i vat...)[/quote

 

Przecież dla salonu w każdej opcji jest gotówka. kwestia tylko czy od u użytkownika czy od leasingodawcy.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla salonu w każdej opcji jest gotówka. kwestia tylko czy od u użytkownika czy od leasingodawcy.

 

nie do końca, bo są też rózne prowizje... jak np. zapłacisz w sklepie kartą, sklep płaci okreslony procent prowizji, a jak dajesz cash to mają 100%. Podobnie przy leasingu musza np. dawać upusty firmom leasingowym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dla salonu w każdej opcji jest gotówka. kwestia tylko czy od u użytkownika czy od leasingodawcy.

 

nie do końca, bo są też rózne prowizje... jak np. zapłacisz w sklepie kartą, sklep płaci okreslony procent prowizji, a jak dajesz cash to mają 100%. Podobnie przy leasingu musza np. dawać upusty firmom leasingowym itp.

 

kartą za samochód ? upusty firmą leasingowym ? jeśli leasing robi jakąś akcję to może i tak ale jak klient wybiera samochód i leasingodawcę to salon wystawia fakturę na ustaloną z klientem kwotę.

Chyba, że coś się wydarzyło o czym nie wiem.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...