Skocz do zawartości

Nowy Forester


osa551

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

 

Kontrola trakcji przemawia na korzyść w terenie?

 

 

:roll:

 

Tak. Oczywiście w pozycji "wyłączonej", tóra oznacza, że kontrola trakcji pozostaje zachowana lecz bez ograniczania mocy silnika. Sprawdzone :!:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
+ opory powietrza? stary forek nie był również mistrzem Cx, nie wiem jakie Cx ma nowy, ale przypuszczam że 10cm wysokości więcej przy odpowiednich prędkościach też robi swoje...

 

Opór powietrza wynika z pomnożenia wspólczynnika oporu przez powierzchnię czołową (przekroju poprzecznego). Tutaj zarówno wysokość samochodu, jak i szerokość dają o sobie znać ...

 

Wprawdzie te +10 cm wysokości wynika po części z zupełnie innej konstruckji relingów dachowych, lecz i tak karoseria jest jakieś 8 cm wyższa.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo

Próbuję odnaleść informację na stronie subaru.pl dotyczacą forestera diesel ? Jednocześnie oglądam strone subaru.de. Z czego wynika brak jakichkolwiek informacji na polskiej stronie subaru i kiedy ( pomijam fakt że samochody można zamawiać u dealerów ) one się pojawią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o potwierdzenie czy do nowego forka wejdę trzy foteliki na tylna kanapę. Wczoraj zajrzałem przejazdem do Dukiewicza w Wawie i tam dostałem info że nie ma szans, a to jest dla mnie podstawowy temat przy zakupie takiego auta. Do przymiarki fotelików do wystawowego forka pan od sprzedaży nie był chetny, ponieważ z całą pewnością twierdził że sporo brakuje. Wg niego nawet do Tribeci nie wejdzie. Przy najbliższej okazji (raczej nie predko) odwiedze właściwy salon w Warszawie i tam Raju przekona mnie na 100% tak czy nie, ale info przydałby sie już teraz Dodam tylko że do Mitsu Outlandera weszły raczej bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o potwierdzenie czy do nowego forka wejdę trzy foteliki na tylna kanapę.

Merc R-klasa się chwali, że trzy foteliki wchodzą, a skoro się chwalą to znaczy, że to coś niezwykłego. R jest troooochę większy. Myślę, że do forka nawet nie ma sensu próbować. Może lepiej się przymierz do 7 miejscowego auta? I nie będzie trzeba znów zmieniać, jak się przytrafi kolejny potomek :mrgreen:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kolejnych trzech ?

 

wtedy zostaje już tylko autobus :mrgreen:

 

proszę nie robić sobie żartów z kolegi, ja i tak już wystarczająco przerażony jestem . :mrgreen: :wink:

 

Trzy foteliki wchodzą do Outlandera który jest obok Forestera drugim autem które bierzemy bardzo mocno pod uwagę, oględziny Mitsu juz nawet zrobiliśmy i bardzo nam sie podoba. Rklasa to juz zdecydowanie inna liga cenowa, poza tym nie podoba mi sie .

 

Czekam w takim razie na jakies potwierdzone info, jesli sie nie uda to sam podjadę ale to dopiero w przyszłym lub jeszcze nastepnym tygodniu, a ciekawość mnie żżera :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o potwierdzenie czy do nowego forka wejdę trzy foteliki na tylna kanapę.

Merc R-klasa się chwali, że trzy foteliki wchodzą, a skoro się chwalą to znaczy, że to coś niezwykłego. R jest troooochę większy. Myślę, że do forka nawet nie ma sensu próbować. Może lepiej się przymierz do 7 miejscowego auta? I nie będzie trzeba znów zmieniać, jak się przytrafi kolejny potomek :mrgreen:

pozdr

Tribeca przypadkiem nie ma dwóch rzędów siedzeń z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc R-klasa się chwali, .... Może lepiej się przymierz do 7 miejscowego auta? I nie będzie trzeba znów zmieniać, jak się przytrafi kolejny potomek :mrgreen:

pozdr

Tribeca przypadkiem nie ma dwóch rzędów siedzeń z tyłu?

 

Żeby nie było, że namawiam na Merca :roll: Tak tylko pisałem bo oni to reklamują i zapadło mi w pamięć. Tych 7-miejscowych teraz jest cała masa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Prosze o potwierdzenie czy do nowego forka wejdę trzy foteliki na tylna kanapę. Wczoraj zajrzałem przejazdem do Dukiewicza w Wawie i tam dostałem info że nie ma szans, a to jest dla mnie podstawowy temat przy zakupie takiego auta. Do przymiarki fotelików do wystawowego forka pan od sprzedaży nie był chetny, ponieważ z całą pewnością twierdził że sporo brakuje. Wg niego nawet do Tribeci nie wejdzie. Przy najbliższej okazji (raczej nie predko) odwiedze właściwy salon w Warszawie i tam Raju przekona mnie na 100% tak czy nie, ale info przydałby sie już teraz Dodam tylko że do Mitsu Outlandera weszły raczej bez problemów.

 

Jeżeli bez problemów weszły do Outlandera, to do forestera też powinny wejść ...

Odpowiedź generalna nie jest jednak możliwa, albowiem zależy to od konstrukcji fotelików.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy foteliki wchodzą do Outlandera który jest obok Forestera

Do Forka (na razie :D ) wsadziłem 2 i jeszcze jeden tyż by wszedł ;) Outlander to wielka krowa i fajne auto tylko, że to....krowa ;)

Pozdrawiam

 

P.S. Jak chcesz dokładniejszych porównań PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem ze ty masz możliwość bezpośredniego porównania :oops:

 

fajne auto tylko, że to....krowa

 

ale chyba jednk na tą krowe sie zdecydujemy, jest po prostu wiekszy szczególnie bagażnik, plus 3 rząd awaryjnych siedzen tez może czasem być przydatny na krótkich przejazdach. Poza tym żonce sie bardziej podoba a to auto dla niej i wiec pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym żonce sie bardziej podoba a to auto dla niej i wiec pozamiatane

No to jest argument nie do zbicia :D

Ja wybrałbym Forka ale też błędu nie zrobicie. Dobrze, że nie wpadliście na pomysł Ravki czy innej CRV - to jest dopiero porażka ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem ze ty masz możliwość bezpośredniego porównania :oops:

 

fajne auto tylko, że to....krowa

 

ale chyba jednk na tą krowe sie zdecydujemy, jest po prostu wiekszy szczególnie bagażnik, plus 3 rząd awaryjnych siedzen tez może czasem być przydatny na krótkich przejazdach. Poza tym żonce sie bardziej podoba a to auto dla niej i wiec pozamiatane

 

beben_wrc, Ty przyjedź do raju i stestuj Forka w dieslu za nim w jakieś krowy się wpakujesz :razz: :wink:

 

PS. Forek w dieslu lada dzień będzie u mnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben_wrc, Ty przyjedź do raju i stestuj Forka w dieslu za nim w jakieś krowy się wpakujesz

 

PS. Forek w dieslu lada dzień będzie u mnie

 

zawsze mi się marzyl garaż impreza/forester, ale tym razem sie nie udało. ze wzgledów praktyczno (sporo większy bagażnik, awaryjny 3 rząd siedzeń) - wizualnych (od zawsze jej sie ten outlander bardziej podobał od subaraka, forka brała pod uwagę ze względu na mnie :mrgreen: ) temat jest juz zaklepany, podpisany, zaliczkowany jednym słowem w przyszłym tygodniu jadę po beżowego instyle'a :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich,

 

w tym Dyrekcję po raz pierwszy,

 

i krótkie pytania dotyczące planowanego - teraz - przeze mnie zakupu.

 

W zainteresowaniu: Forester 2.0D (147kM) wersja Exlusiv Navi. Płacę 100% gotówką

 

1) dlaczego tak trudno w salonach o rabat ? Nikt nie oferuje mi rabatu. Jest to dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza ... w końcówce roku.

2) co zawiera pakiet AERO ?

3) czy planuje się na rok 2009 mocnieszy diesel ?

 

Chcę kupić z wielu powodów w PL, ale jeśli nie otrzymam rabatu, udaje się do DE lub CH. Tam na dzień dobry dostanę rabat. Dziwi mnie to tym bardziej, że jest taki trudny okres. W Niemczech Subaru sprzedaje mniej w porównaniu do ub.roku. Ale Polska ... to taki ciekawy wyjątek (

 

ps

ma być 5-g. automat w 2009 (wyczytane w DE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dlaczego tak trudno w salonach o rabat ? Nikt nie oferuje mi rabatu. Jest to dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza ... w końcówce roku.

Dobrze , ze nie doliczaja za ISR , DNA , 3-letni assistance , opony zimowe , alarm , dywaniki , gasnice , trojkat itd.....mimo , ze jest koncowka roku :idea: Ale jakby Pan chcial bez w/w dodatkow zawartych w cenie to mozemy porozmawiac o rabacie :wink: ...o ile jeszcze sa dostępne jakies.....

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić z wielu powodów w PL, ale jeśli nie otrzymam rabatu, udaje się do DE lub CH. Tam na dzień dobry dostanę rabat. Dziwi mnie to tym bardziej, że jest taki trudny okres. W Niemczech Subaru sprzedaje mniej w porównaniu do ub.roku. Ale Polska ... to taki ciekawy wyjątek (

Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę że kupując auto za granicą auto praktycznie masz bez gwarancji?? :cry:

Nie pytaj dlaczego - było kilka razy tłumaczone na forum - musisz poszukać.

Ja też takie opcje rozważałem, za granicą, od brokera i jednak zdecydowałem się kupić w salonie ......... i czekam jak widzisz. :wink:

Dodatkowo te dodatki jak wspomniał pan Andrzej - już masz jakieś 2000 euro

 

zwłaszcza ... w końcówce roku.

Zależy czy taka wersja jest na stanie jeśli nie to masz produkcje 2009 (tak mi się wydaje). Gdybyś zamówił w lipcu sierpniu to byś miał koniec roku.

 

Co do rabatu to myślę że jak się przejedziesz do salonu A. Koper w Warszawie to coś może wytargujesz :wink:, ja u nich zamówiłem, polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rabatu to myślę że jak się przejedziesz do salonu A. Koper w Warszawie to coś może wytargujesz , ja u nich zamówiłem, polecam!!!

Matę bagaznika..... :mrgreen: ...Twoje SpecB to chyba koncza robic. :roll: ...albo juz płynie... :shock:

AK

ps.gwarancja od dilera Subaru w D czy CH to akurat jest.... zakres moze byc inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...