Skocz do zawartości

Temat wałkowany - nawigacja:)


Rzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Boombastic może GPMapa tak, ale takiej nie mam obecnie, w CNE jak nie ustawisz to jest masakra. Mogę ustawić że jestem autobusem a i tak poprowadzi mnie po polnej drodze :mrgreen:

 

Dzisiaj w nocy wróciłem z Austrii jadąc na standardowej navi i powiem że bez żadnych problemów, tam gdzie chciałem to bez problemów dojeżdżałem. Komunikacja głosowa dużo przyjemniejsza niż w AM i CNE. I bardzo podoba mi się opcja z możliwością włączenia 2 okna z mapą i na 1 mam poglądową trasę, na 2 w max przybliżeniu. A na autostradach opcja z najbliższymi zjazdami i odległościami do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak dokladnie gdyz nie widze innej obecnie alternatywy dla wbudowanej navi w aucie.

Po rozmowie z serwiem dowiedzialem sie ze niestety ale przy wymianie urzadzenia zostaje tez wymieniany caly kabel na nowy laczacy konsole z tym urzadzonkiem takze nie wiem czy na starym kabelku to pojdzie .

Moze ktos ma zamontowany wlasnie taki nowy modul u siebie i moze wiecej udzielic info na ten temat lub podeslac jakies fotki ?

u mnie dodatkowo problem gdyz autko mam kupione po za

PL i wolaja jeszce wiecej kasy niz normalnie :cry: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że kupiona w lutym nawigacja G520 miała zainstalowaną mapę CNE 9.0 mimo trzykrotnych telefonicznych zapewnień Krakowa, że dostanę najnowszą wersję (CNE 10 wyszła w grudniu 2007).

 

W Garmin Polska powiedziano mi, że nawigacje kupiona po 1.12.2007 mozna updatowac za darmo... ALE TYLKO GARMINA, a to jest Kenwood, wiec nie przysluguje takie cos.

 

W Krakowie nic mi nie poradzili, powiedzieli, że zapewnienia przed kupnem nie są wiążące, a możliwości sprawdzenia wersji nie było. Tzn. dopiero po zainstalowaniu systemu w samochodzie.

 

PARANOJA. Kompletny brak profesjonalizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PARANOJA. Kompletny brak profesjonalizmu!

 

chyba raczej biznesowe umowy pomiędzy Garmin i Kenwood:

 

dla produktu KNA-G520 pozostaje Order Map Updates (Suggested Retail Price: $ 115.00 USD) :mrgreen:

 

ale dodatkowo (jakby ktoś nie wie) jest update urządzenia do ver 3.60 :arrow: Unit Software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARANOJA. Kompletny brak profesjonalizmu!

 

chyba raczej biznesowe umowy pomiędzy Garmin i Kenwood:

 

dla produktu KNA-G520 pozostaje Order Map Updates (Suggested Retail Price: $ 115.00 USD) :mrgreen:

 

ale dodatkowo (jakby ktoś nie wie) jest update urządzenia do ver 3.60 :arrow: Unit Software

 

Myślę, że jedno i drugie, rozmawiałem z kilkoma osobami, które nie były w temacie kompletnie zorientowane,

to ja im wyjaśniałem jaka jest najnowsza wersja map, kiedy mapy wchodzą na rynek i w ogóle jak się nazywają.

A na dodatek pan z Krakowa powiedział mi, że zamawiam urządzenie i nie powinno mnie interesować

jaka wersja map jest zainstalowana, bo informowanie o tym nie jest w obowiązku SIP (sprzedawcy)!!! :shock: :shock: :shock:

 

Ręce mi opadły.

A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten.

 

Tak prosiłem o odpowiedź na moje pytania:

baltazargabka.jpg

 

Tak szukali odpowiedzi:

Smok1.jpg

 

A tak się ze mnie śmiał jak mu się znudziło szukanie odpowiedzi:

2.jpg

 

A czy jest różnica między CN9 a 10? Nie wiem, ale wydając 2500 euro plus 3500PLN wypadało dać najnowszą mapę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy jest różnica między CN9 a 10?

Oczywiście, że jest i to spora. Szczególnie w części dotyczącej Polski. Jest sporo poprawek, wschodnia Polska jest znacznie bardziej dopracowana, jest sporo więcej danych np z Chorwacji. Krótko mówiąc - różnica jest znacząca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy,

 

chciałbym jednak zakupić najnowszą City Navigator Europe NT SD data card - Kenwood bo mam KNA-G520

 

i teraz pytanie: jako że dostanę SD Card, czy mogę update wykonać samodzielnie* czy pozostaje mi zawracanie dupy ASO celem rozebrania kokpitu i wsadzenia tejże karty do urządzenia?

 

*) za pomocą komputera i wyprowadzonego USB cable

 

Trzeba wsadzić tą kartę do urządzenia, więc samemu chyba niezbyt.

Przez USB można podłączyć komputer i wgrać mapy z mapsource, to w przypadku, kiedy masz mapy na CD/DVD.

Ja miałem dodatkową licencję na GPmapę 5.0, więc załadowałem ją do Kenwooda.

 

P.S. Jakiś głupek załadował do tej nawigacji kartę 1GB, więc mamy 1,5GB w urządzeniu i 1GB na karcie SD, pełna mapa CN 2008 NT ma prawie 2GB, oczywiście musi być w jednym pliku, więc całej się nie da wgrać (jakby ktoś takową kupił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przy okazji w serwisie u AK - powiedzieli wpadaj, wymienimy to SD - no problem (no ale u nich zawsze jest tak :wink: ).

z garmina napisali mi mailem dealera w warszawie - cena za "City Navigator Europe 2008" to 449 PLN (wychodzi dolar po ~3,9 PLN :shock:

:shock: )

 

no wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, słyszeliście coś o "patchowaniu" CN 2008 aby działał via DVD w KNA-DV3200 Kenwooda, które są montowane w Subaru.. Ponoć na Alle można coś takiego zdobyć i żadnych przeróbek nie trzeba - Polak potrafi.. :lol:

 

 

Czekałem na takie coś rok, ale od stycznia mam KNA-G520...

 

Poza tym zapewne jest to piractwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Kenwooda ten model jest wycofywany, ponoć KNA-G421 go zastępuje - porównywałeś te modele czy w Subaru działa tylko 520? Też się zastanawiam jednak nad zmianą modułu bo to coraz tańsze - na ebay już spokojnie poniżej 2000 a jednak mapy w pełni legalne, aktualizowane no i SD - dużo łatwiejsza obsługa niż DVD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...