Skocz do zawartości

Temat wałkowany - nawigacja:)


Rzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

KNA-G520 bardzo dobrze się sprawdza. Dokup tylko GPMapę (chyba powinna wyjść zaraz v.6) i w KNA powinna być już zainstalowana CNE 10. Jak jest jeszcze 9, to możesz bezpłatnie wymienić na 10, musisz tylko zarejestrować się w Garminie i poczekać na płytę.

Zamontować można chyba w każdym ASO i pewnie też poza nimi. Koniecznie poproś o wyprowadzenie kabla USB do schowka - inaczej z każdą wymianą oprogramowania będziesz musiał jeździć do serwisu albo samemu rozbierać deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam wersję z wyświetlaczem fabrycznym stąd potrzebuję jedynie moduł.

 

Pozdrawiam,

 

Rzeznik

 

PS. Samochód nie jest na gwarancji więc oferta SIP jest tak samo dobra jak każda inna, a jeżeli ktoś robi to taniej to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNA-G520 bardzo dobrze się sprawdza

Może i sam moduł tak, ale mapy które są do tego to tragedia, chyba GPMapa, ale nie pamiętam, bo już nikt z tego nie korzysta. Nie rozróżnia dróg. Ustawiam na szybką a i tak prowadzi drogami którymi jeździliśmy terenówkami i było ciężko. W mieście (przynajmniej Poznań) też prowadzi jakoś dziwnie, a jak uprze się na jakąś drogę to będzie mnie na nią zawracał choćbym już prawie dojechał do celu. Jak dla mnie beznadzieja i nie warto wydawać pieniędzy. Jedyna fajna rzecz że ma dużą bazę informacyjną (muzea, kina, centra handlowe, knajpy, itp.) Ale efekt jest taki że jak gdzieś mam jechać Outbackiem to tak biorę palma z Auto Mapą.

Chyba że już jest jakaś nowsza wersja map które mają rozróżnienie dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNA-G520 bardzo dobrze się sprawdza

Może i sam moduł tak, ale mapy które są do tego to tragedia, chyba GPMapa, ale nie pamiętam, bo już nikt z tego nie korzysta. Nie rozróżnia dróg. Ustawiam na szybką a i tak prowadzi drogami którymi jeździliśmy terenówkami i było ciężko. W mieście (przynajmniej Poznań) też prowadzi jakoś dziwnie, a jak uprze się na jakąś drogę to będzie mnie na nią zawracał choćbym już prawie dojechał do celu. Jak dla mnie beznadzieja i nie warto wydawać pieniędzy. Jedyna fajna rzecz że ma dużą bazę informacyjną (muzea, kina, centra handlowe, knajpy, itp.) Ale efekt jest taki że jak gdzieś mam jechać Outbackiem to tak biorę palma z Auto Mapą.

Chyba że już jest jakaś nowsza wersja map które mają rozróżnienie dróg.

GPMapę musiałeś sobie dokładać, więc powinieneś to pamiętać. :wink:

Jeżeli jednak używasz Polski z CNE, to rzeczywiście nie jest to dobry pomysł. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pamiętam, jest tam mapa co była oferowana z tym zestawem przez SIP, nie chce mi się teraz iść do samochodu patrzeć. I uważam że totalna porażka i cieszę się że nie zamówiłem wtedy od razu jeszcze do Forestera.

To jak mówisz że GPMapa trzeba było dodatkowo, to tego pewnie nie mam. A są jakieś problemy, czy tylko kwestia wgrania i chodzi, czy trzeba coś zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie pamiętam, jest tam mapa co była oferowana z tym zestawem przez SIP.
Z tego co wiem, standardowo KNA montowano wyłącznie z CNE. Tam jest mapa Polski oparta o pierwszą jaka w ogóle była, mapę Polski na GPSa (Nawigator E-mapy z bodaj 2001 roku)! Mało powiedziane, że jest niedoskonała... Możesz to łatwo sprawdzić w zakładce "mapy szczegółowe" w menu "Ustawienia" albo "Narzędzia" (nie pamiętam). Jak masz GPMapę, to Ci wyświetli jej nazwę.

To jak mówisz że GPMapa trzeba było dodatkowo, to tego pewnie nie mam. A są jakieś problemy, czy tylko kwestia wgrania i chodzi, czy trzeba coś zmieniać?

Jeszcze musisz ją kupić... :smile: Ok. PLN 300,-

A potem zainstalować na laptopie oprogramowanie MapSource (jest na płycie), zaktualizować je (warto), pobrać kod odblokowujący (przedtem "wyciągnąć" nr z twojego KNA) ze strony GPMapy, a następnie podłączyć laptopa do KNA i wysłać mapę (w trybie pamięci masowej - na kartę, a nie na dysk "Garmin"!!!).

Tak naprawdę jest to bardzo proste, ale jeżeli tego nigdy nie robiłeś, to lepiej zlecić to fachowcowi, bo dość łatwo możesz wykasować sobie wszystkie mapy... Oczywiście można je odtworzyć, ale po co sobie robić kłopoty. :cool:

Jednocześnie możesz zaktualizować CNE do v.10 (USD 75,-). Podobno Polska jest poprawiona... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to łatwo sprawdzić w zakładce "mapy szczegółowe" w menu "Ustawienia" albo "Narzędzia" (nie pamiętam). Jak masz GPMapę, to Ci wyświetli jej nazwę.

Kojarzę, jutro zobaczę co tam siedzi i w jakiej wersji :mrgreen: Ale jak przejrzałem stronę Garmina to chyba faktycznie to jest CNE.

To może faktycznie zastanowię się nad tą GPMapą.

 

A ciekawe czy kiedykolwiek doczekamy się oryginalnej płyty z mapą Polski. Bo miałem raz przyjemność korzystać owej nawigacji w Niemczech i uważam że jest bardzo przyjemna w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź moduł nawigacji :smile: Jeżeli masz KVA-DV3200 to czeka cię wymiana modułu na KNA-G520 w serwisie (3800 PLN) albo zakup oddzielnego urządzenia.

 

Rzeznik

 

PS. Ja prawdopodobnie zamówię i założę w SIP - jest tyle fotoradarów, że bez wsparcia będzie ciężko zachować prawko (10 pkt już mam :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na płyty więc chyba DV3200.

Dzięki za info.

Czyli prawdopodobnie masz standardową navi. Map Polski do tego niestety nie ma i nie wiadomo kiedy będą i czy wogóle. Jedyną opcją na navi jest wymiana modułu na KNA-G520 za ok. 4000zł. Będziesz wtedy miał Polskę i Europę zachodnią :arrow: CNE

Mapa Polski jest jest jednak na tym, że tak powiem tragiczna o czym pisałem tu :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=585788#585788 jednak jak pisał Gal jest możliwość dokupienia do tego GPMapy :arrow: GPMapa za ok 300zł która jest ponoć dobra, na ile nie wiem bo nie korzystałem z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie w imieniu kumpla, ktory stal sie wlascicielem forka 2,5xt z full opcją, czyli ma tez nawigacje

 

pytanie proste : co z nia najlepiej zrobic, zeby mozna bylo z niej korzystać w Polsce :?:

 

wiem ze temat jak sam tytul wskazuje byl walkowany, dlatego prosze o krotka rzeczowa odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś próbował sam podłączyć KNA-G520? Czy jest to moduł typu plug&play, czy trzeba robić jakieś przeróbki w okablowaniu? Cena na ebay'u robi się coraz bardziej atrakcyjna teraz już można dostać za 449 euro, co z przesyłką da jakieś 1700 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście (przynajmniej Poznań) też prowadzi jakoś dziwnie, a jak uprze się na jakąś drogę to będzie mnie na nią zawracał choćbym już prawie dojechał do celu. Jak dla mnie beznadzieja i nie warto wydawać pieniędzy. Jedyna fajna rzecz że ma dużą bazę informacyjną (muzea, kina, centra handlowe, knajpy, itp.) Ale efekt jest taki że jak gdzieś mam jechać Outbackiem to tak biorę palma z Auto Mapą.

Chyba że już jest jakaś nowsza wersja map które mają rozróżnienie dróg.

 

Ja używam GPMapy od wersji 3.0. Twoje problemy z prowadzeniem mogą wynikac ze złej konfiguracji sprzętu, czyli unikania zawracania, dróg gruntowych, etc. Tak przynajmniej mam w palmie Garmina. Tak samo czasem usilnie chce poprowadzić swoją trasą, a to dlatego, że kalkuluje trasę odcinkami, co widać w czasie jazdy na duże odległości, gdzie droga jest ewidentnie podzielona na etapy by nie wyznaczać całej trasy od początku przy zboczeniu z drogi tylko do nastepnego punktu wcześniej ustalonego. Jest to upierdliwe, bo ciągle wrzeszczy zawróć czy takie tam, ale wystarczy kazać jeszcze raz przeliczyć trasę i już jest OK. Zresztą GPMapa to tylko mapa, a nie system czy program do nawigacji. Za to odpowiada urządzenie i jego funkcje. Przykładem tego jest tzw. problem komiwojażera. Obśmiałem się strasznie jak mój kolega z Imagisa (producent GPMapy i MapyMap) stwierdził, że pracują nad nowszym softem gdzie będzie taka możliwość, a okazało się, że mój stary palm to już potrafił. Jest to bardzo fajna funkcja dla osoby dużo jeżdżacej po mieście czy wioskach, taka szybka optymalizacja trasy.

Generalnie GPMapa jest jak najbardziej porównywalna z AutoMapą.

A odnośnie napalania się na ostrzeżenia przed fotoradarami to w przypadku GPMapy jest dosyć krucho z tymi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie napalania się na ostrzeżenia przed fotoradarami to w przypadku GPMapy jest dosyć krucho z tymi informacjami.
Boombastic no co ty ? .... w garminie ladujesz to poi loaderem ... jako wlasne punkty poi... moze nie sa za aktualne, ponizej plik ale znowu radary "nie rosna jak grzyby po deszczu" :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem tego jest tzw. problem komiwojażera. Obśmiałem się strasznie jak mój kolega z Imagisa (producent GPMapy i MapyMap) stwierdził, że pracują nad nowszym softem gdzie będzie taka możliwość, a okazało się, że mój stary palm to już potrafił.

 

O jaką funkcjonalność chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPMapa ma część wbudowanych POI dodawanych z aktualizacjami. A cała reszta jest dokładana z różną dokładnością. Dzięki za linka, przyda się. Jednak w moim przypadku barierą jest dalej samo urządzenie, bo korzystam z ultra nieprzyjaznego użytkownikowi iQue3600. Nie mam możliwości ustawienia ostrzeżeń.

 

No dobra, okazuje się, że do mojego zabytku nie da się załadować dodatkowych POI za pomocą POI Loadera, bo nie wspomaga mojego złoma. Poprzez Install Tool także nie, bo nie rozpoznaje plików POI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...