Skocz do zawartości

WRX czy STI


beben

Czy wybierasz sie na wyscigi subaru do wroclawia?  

8 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 lat później...
Temat może brzmi banalnie, ale co wg was jest lepsze:STI 2001/2 czy WRX 2003. Oba samochody można mieć za podobną cenę tj ok 150 tys zł, niewykluczone że najdalej pod koniec roku stanę przed takim wyborem. Co o tym sądzicie. Może ktoś z was jedził juz obiema imprezami?

 

no i był WRX i jednak jest STI :mrgreen:

 

gratki beben :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak odkopujemy, to jeśli ktoś ma wybór, to tylko STi, bo wybierając WRXa zaraz szybko brakuje pewnych bardziej kawiorowych elementów, np. 6biegowej skrzyni.

 

Jeżeli ktoś jeździ tylko po mieście czy w trasę, nie upala, to lepszym wyborem będzie WRX. I zdania nie zmienię. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi...

Ja natomiast wiem, że gdybym miał wybierac jeszcze raz, to tylko i wyłącznie STI, mimo że nie upalam auta wcale, bo szkoda mi ;)

Poprostu jest kilka elementów takich jak skrzynia czy zawieszenie, które wypadają w STi nieco lepiej niż w WRXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jest kilka elementów takich jak skrzynia czy zawieszenie, które wypadają w STi nieco lepiej niż w WRXie.

 

Dlatego napisałem, że WRX jest lepszy na miasto, jeżeli się nie upala. Skrzynia z WRXa nie jest znowu jakaś totalnie słaba, żeby się rozsypywała w ruchu miejskim, no chyba, że ktoś nie potrafi zmieniać biegów. Zawieszenie STi na trójmiejskich drogach to akurat wada, możemy porównać. Ja też jestem za STi, ale po prostu żal tym jeździć tylko po mieście i nie wykorzystywać jego zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia robi się słaba dopiero przy modyfikacjach ;)

W STI poprostu mamy przyjemniejsze, krótsze skoki lewarka, nieco krótsze przełożenia niż w WRXie...

Natomiast co do zawieszenia to jest jednak wyczuwalnie twardsze niż w WRX, więc pod względem komfortu prowadzi WRX, tu się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W STI poprostu mamy przyjemniejsze, krótsze skoki lewarka,

 

short shifter i po sprawie.

 

Jechałem po Plejadach aktualnym WRXem do Warszawy i szczerze powiem, ze zdecydowanie bym wolał jego od STI, gdyby to miał być samochód na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi...

Ja natomiast wiem, że gdybym miał wybierac jeszcze raz, to tylko i wyłącznie STI, mimo że nie upalam auta wcale, bo szkoda mi ;)

Poprostu jest kilka elementów takich jak skrzynia czy zawieszenie, które wypadają w STi nieco lepiej niż w WRXie.

 

... no i ten układ przeniesienia napędu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem po Plejadach aktualnym WRXem do Warszawy i szczerze powiem, ze zdecydowanie bym wolał jego od STI, gdyby to miał być samochód na codzień.

tym brzydkim sedanem? :twisted:

odwoziles nas nim do hotelu, moja lepsza polowa spytala sie pozniej czy to bylo legacy.... :shock: ze wygodne i w ogole....

no ale zupelnie trzezwa nie byla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju mistrzowskie odgrzebanie kotleta :lol: . No miałem wtedy dylematy Mlodego Wertera :mrgreen: .

 

Ówczesne plany wypaliły z lekkim opóźnieniem i w trochę innej formie jednak ze względów rodzinnych zdecydowałem się na WRXa. Super autko do wszystkiego i rodzine przewieziesz i poupalać trochę można :cool: . Jednak obecnie po przesiadce do Sti moge ze 100% pewnością powiedzieć że jeśli tylko ktoś może to niech bierze od razu Sti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym wolał STI.

 

Tylko ja mam problem następujący:

 

Dla mnie najładniejsza Impreza to GT'ek znaleść GT'ka STI to spore wyzwanie oczywiście chodzi mi o zdrowym egzemplarz z kolei kupić nowszą Impreza STI żaden problem bo jest ich więcej.

 

Sam osobiście nie wiem co zrobić czy wpakować wszystkie graty z nowszego STI do mojego GT'ka czy kupić nowsza bude...ale z kolei nowsza buda mi się nie podoba więc sam nie wiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju mistrzowskie odgrzebanie kotleta :lol: . No miałem wtedy dylematy Mlodego Wertera :mrgreen: .

 

Ówczesne plany wypaliły z lekkim opóźnieniem i w trochę innej formie jednak ze względów rodzinnych zdecydowałem się na WRXa. Super autko do wszystkiego i rodzine przewieziesz i poupalać trochę można :cool: . Jednak obecnie po przesiadce do Sti moge ze 100% pewnością powiedzieć że jeśli tylko ktoś może to niech bierze od razu Sti.

 

hehe, aż sam się do siebie uśmiechnąłem, jak znalazłem ten wątek :mrgreen:

jeszcze raz gratki decyzji :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...