Skocz do zawartości

WRX czy STI


beben

Czy wybierasz sie na wyscigi subaru do wroclawia?  

8 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może brzmi banalnie, ale co wg was jest lepsze:STI 2001/2 czy WRX 2003. Oba samochody można mieć za podobną cenę tj ok 150 tys zł, niewykluczone że najdalej pod koniec roku stanę przed takim wyborem. Co o tym sądzicie. Może ktoś z was jedził juz obiema imprezami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie jeździłem żadnym z nich, ale realnie na sprawę patrząc na Twoim miejscu kupiłbym WRX2003...

 

Bo oczywiście, że marzy mi się STi, ale aż taki sportowiec ze mnie nie jest, a co nowy samochód to nowy. Poza tym WRX-em też na pewno da się poszaleć. No i ładniejszy jest...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :!: Przedewszystkim WRX-a będziesz miał nowego, wiesz co masz, docierasz go samemu itd. WRX mniej pali...ale to pewnie nie wielki problem :) STI napewno bardziej dynamiczny i bardziej kultowy.

STI lepszy do skilowania kogos ze swiatel :D

Ja bym wybral nowego WRX, ale ostateczna decyzja nalezy do ciebie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czemu? :roll:

 

 

No jak uważasz że warto kupić STI do wsysania ludzi spod świateł to ja się załamuję...

 

Tak w ogóle to WRX i tak wessie 99% ludzi i przewaga STI nie tutaj jest istona.

 

 

BTW: Jakby mnie było stać na zakup i utrzymanie obu to na pewno byłoby STI.

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D takich odpowiedzi sie spodziewałem. jest pół na pół. Oba mają swoje wady i zalety. Właściwie to pytanie zadałem sobie bardzo niedawno, po przejrzeniu kilku ogłoszeń. Jeśli chodzi o dynamikę to podobno nowy WRX jest juz tylko minimalnie wolniejszy od poprzedniego STI (wg danych kat. 5.9 v 5.5). Oczywiście STI jest topowym autem, ale mi chyba bardziej przypadł do gustu nowy model. Gwarancje powinienem dostac na obydwa - rocznemu STI zostaje przeciez jeszcze 2 lata. Dzisiaj ide na prezentacje nowego modelu w Warszawie - obejrze go po raz pierwszy z bliska, może to coś pomoze. Nawiasem mówiąc całkiem przyjemny problem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie , tzn wg. danych różnica 5,5s do 5,9 s nie jest wielka. Trzeba jednak pamiętać, że juz poprzedni STI w testach był znacznie szybszy (wg. AMS : 5,3, wg. Sport Auto 5,2 s), oraz, że do 100-ki w STI konieczna jest jedna zmina biegu więcej (2 na 3). Faktyczna róznica dynamiki jest więc większa. Co nie zmienia faktu, że już "normalny" WRX przyspiesza lepiej, niż zdecydowana większość innych samochodów (przykładowo porównywalna co do wielkości, 250-konna Alfa 156 GTA przyspiesza gorzej - nie mówię już nawet o mokrej nawierzchni; podobnie ma się sprawa z nowym Golfem R32 i wieloma innymi autkami).

WRX - w mojej ocenie - to b. dynamiczne auto do szybkiego i komfortowego pokonywania tras; STi to sportowy "potwór", który jednak nie całkiem utracił walory użytkowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na szczęscie" mam jeszcze czas aby to przemyslec, planowany zakup dopiero pod koniec roku, ale im dłużej mysle tym ... mniej wiem. To moja fabryczna wada. Pytanie (teoretyczne, właściwie nie potrzebuje tego do szczescia, ale skoro Korsarz juz o tym wspomniał) : jakie prędkości uzyskuje sie na poszczególnych biegach w wrx i sti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Prędkości na biegach to (ok. - zależy od zuzycia opon, cisnienia etc - stąd w praktyce mogą byc minimalne róznice):

WRX

1 - 59

2 - 104

3 - 148

4 - 209

5 - 273 (wartość teoretyczna)

 

STi

1 - 57

2 - 87

3 - 117

4 - 153

5 - 213

6 - 271 (teoretycznie, bo odcina przy 250 :D )

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sti jest jeszcze krotsza skrzynia niz miałem w leonie 6- biegowym, a juz tamta wydawała mi sie strasznie krotka.

Chciałbym poznac obiektywne (Sti 2002 zostało juz raz sprzedane :D )zdanie Dyrekcji na zadane w temacie pytanie. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa prędkości na poszczególnych biegach z quickshiftem??? Chyba jest on przewidziany jako opcja do WRXa prawda? Na czym to polega?

pozdr

 

Quickshift to urządzenie skracające skok lewarka - teoretycznie przyspiesza zmianę biegu, w praktyce ponoć bardziej obciążane są synchronizatory, a i tak ograniczeniem szybkoci zmiany jest lewa noga i koordynacja z ręką.

 

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX ktory jest w komisie subaru.pl to ten sam ktory wystapil w tescie blotnym w styczniowym numerze GT (z tego roku). QUICKSHIFT - mechanizm skracajacy o 30% skok lewarka ( wedlug tej wlasnie gazety) , pisza tez ze z tym czyms troche ciezko sie operuje lewarkiem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX ktory jest w komisie subaru.pl to ten sam ktory wystapil w tescie blotnym w styczniowym numerze GT (z tego roku). QUICKSHIFT - mechanizm skracajacy o 30% skok lewarka ( wedlug tej wlasnie gazety) , pisza tez ze z tym czyms troche ciezko sie operuje lewarkiem :shock:

 

 

Wyjasnijmy jedną rzecz - quickshit może skok redukowac o dowolna wartość zaleznie od modelu a cieższe operowanie głównie wynika z tego że synchronizacja nie nadąża.

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...