Skocz do zawartości

Cruise control a spalanie


yahoo10

Rekomendowane odpowiedzi

my w cytrynie (diesel) ozywaliśmy tempomatu nagminnie (jeśli się dało). spalanie zawsze było niższe niż "manualne". ze wskazań komputera (w cytrynie) wynikało, że tempomat oszczędzał "z górki" i na długich prostych. z górki - bo zmniejszał dopływ paliwa. na prostych - bo nie zwalniał/przyspieszał (jadąc z tempomatem widać, że nawet na płaskim wiele osób nie jedzie równo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że Forek ogólnie pali dużo albo dużo albo troszkę więcej :mrgreen: w każdym razie niżej niż 13/14 nie schodzi... testy również dokonywane przy okazji powrotu z Austrii :)

 

Moja osobista refleksja o cc jest taka że fajny bo można pomerdać stópkami a niefajny bo nudny i kimnąć można :twisted:

 

i na koniec historia o dwóch astrach na pl blachach które najpierw wyprzedziły mnie przy cc 140 a chwile potem musiałem dość mocno hamować bo zadowolone że objechały subaru odpuściły gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisaliśmy "jeśli się da użyć cc" to mieliśmy na myśli przede wszystkim tłok na drodze. jeśli jest gęsto, to na drodze krajowej, lokalnej czy autostradzie tempomatu użyć się nie da (a dokładniej: jest to bezsensowne). z powodu innych kierowców. jak na dłoni widać wtedy:

- b. nierówną jazdę po prostej

- niepotrzebne zwalnianie na każdym łuku

- radosne przyspieszanie z górki zakończone hamowaniem (bo zaczyna się zakręt)

 

najbardziej zabawni są kolesie, którzy jadą z prędkością zbliżoną do ustawionej na CC. można takich mijać nawet kilkanaście razy (no bo z górki, to on jest gość i ty jedziesz za wolno, ale na najbliższym zakręcie...) aż do uzyskania białej piany na ustach (ichnich, oczywiście)

 

 

a jak komuś nudno z CC, to proponujemy użyć wzmiankowanego na mazurskich drogach. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...