Skocz do zawartości

Gruba Kreska


arno

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Dyrektorze,

Nie wiem jakie są powody olbrzymiego wzrostu sprzedaźy Subaru w Polsce, podejrzewam, źe nigdzie na świecie ten wzrost nie był tak duży ostatnimi czasy. Ponieważ reklam tych aut nie widzi się bardzo wiele ośmielam się wyciągnąć nieprofesjonalny wniosek, że auto sprzedaje się dzięki tzw word of mouth oraz chwilowej modzie wśród managerów wyższego szczebla. ( Tu podkreślam chwilowej).

Word of mouth jest z pewnością kluczem waszego sukcesu.

Word of mouth jest generowany również na tym Forum. Nie warto z tego rezygnować.

Moda minie, a fanatycy, milośnicy pozostaną.

Ani Pan ani my nie jesteśmy za zamknięciem tego forum, ale musi Pan pójść na kompromis. Moim zdaniem dodanie trzeciej opcji lekko zmiękczającej bardzo by w tym pomogło.

Korona z głowy nikomu nie spadnie, a zostanie uratowane coś, co jest drogie nam Forumowiczom, a przydatne Panu.

Proszę zwrócić uwagę, że na forum niezależnym SIP będzie mocno obrywał od najróżniejszych ludzi. Z pewnością pojawią się niezależni dealerzy itepe.

Moim zdaniem nie warto.

Jestem przeciwny zamykaniu tego forum, głownie dlatego, że w innym miejscu będzie trudno je odbudopwać w podobnej formie.

Mogą nas gorsze rzeczy spotkać, ale po co wylewać to dziecko.

Pozdrawiam

Mariusz Jaworowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też głosowalem na wariant jeden choć ankieta mi się bardzo nie podoba. Chyba nie trzeba patrzeć na cała tą kwestię tak, ze SIP nam tu daje miejsce i narzędzia a my niewdziecznicy gryziemy tą rękę. Generalnie rozumiem dyrekcję, sprwy sprzedaży, biznesu itd. ale chyba niewskazane jest poruszanie sie w tak delikatnej sytuacji z gracją słonia w składzie porcelany. Nieco elastyczności jednak by było wskazane. Jako klient SIPu, osoba, która korzysta z usług tej firmy a także przyczyniła się do zwiększenia jej sprzedaży na zasadzie metody, o której pisze Arno czuję się nieco zarzenowany tą ankietą. Myślę, że to Forum także w pewnej mierze wpłynęło na wzrost sprzedaży NOWYCH AUT SUBARU -conajmniej kilka osób z Forum tym tez się kierowało przy zakupie, a ilu o tym nie pisało bo tylku tu występowali jako słynny Gość. Tak sformuowana ankieta mnie nieco obraża - ale ja nie taki obrażalski :mrgreen:

To Forum musi istnieć 0 dlaczedo? To napisał Arno - sie też pod tym podpisuję. Nie ma co sie zapędzać w kozi róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, też popieram :-)

 

I przewiduję dwa warianty:

- albo Dyrekcja teraz siedzi przed kompem i śmieje się z nas w kułak, bo już dawno postanowiła się "zliberalizować", ale ze względów honorowych musi najpierw wysłuchać litanii błagań, wniosków i zaklęć, żeby następnie okazać ludowi łaskawość :wink: (co jest IMO o tyle prawdopodobne, że jakoś wcześniej Dyrekcja nie raz okazywała luz i zdrowy rozsądek, za co zresztą tę "starą" Dyrekcję większość z nas lubiła i ceniła; ...i co, wzięło i minęło Dyrekcji z dnia na dzień, czyli poszła spać motylkiem, a wstała... eee... innym zwierzątkiem ;-) ...? Nie wierzę i wołam "oddajcie nam poprzednią wersję Dyrekcji"! :twisted: );

- albo Dyrekcja siedzi jak wyżej, ale dlatego, że postanowiła już dawno zamknąć ten wkurzający bajzel zwany The Forum, natomiast - tylko ze względów marketingowych - potrzebuje dobrego pretekstu, mianowicie "winnych wszystkiemu wichrzycieli" (w tej wersji imperialistyczną stonkę zastępujemy m.in. Arno i ja :twisted: ) - to zresztą też jest zupełnie racjonalne działanie, świadczące, że Dyrekcja czasem tylko udaje, że nie czai czaczy :cool:

 

W wersji pierwszej, będzie dobrze.

 

W drugiej też - tylko inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny zamykaniu tego forum, głownie dlatego, że w innym miejscu będzie trudno je odbudopwać w podobnej formie.

 

Tak naprawdę to forum pewnie dawno by się gdzieś przeniosło, gdyby nie, że wszyscy wiemy, że nie da się przenieść atmosfery, historii i paru innych rzeczy, które świadczą o tym, że The Forum jest, jakie jest.

 

Przy okazji mała dygresja: biorąc pod uwagę kierunek rozwoju marki, za rok, może dwa to forum będzie inne i z tym się liczmy: petrolheadzi pójdą na fora wszyscy wiemy które :twisted:, a tu proporcja Fanatyków do Użytkowników Samochodu Marki Subaru stopniowo będzie się zmieniać na korzyść (?) tych drugich. Zmierzam do tego, że nie wiem, czy jest o co drzeć szaty...

 

I to jest bardzo smutna dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, zgoda - ale jako człowiek cokolwiek sterany doświadczeniami, staram się uwzględniać każdy wariant rozwoju wydarzeń, także ten gorszy i najgorszy, i na każdy mieć jakiś plan działania...

 

Też bym wolał, żeby tu się dało pozostać, ale może się okazać, że mleko się rozlało.

Wtedy nie ma wyjścia, TRZEBA spróbować odbudować się gdzie indziej... a może raczej spróbować stworzyć coś nowego, co choć w części będzie nawiązywać do atmosfery, etosu i tradycji starego, dobrego The Forum.

 

Już wiadomo, że z różnych względów nie będzie to "trytytkowe" forum, tam, gdzie wiadomo :cool: - ale padła konkretna propozycja czegoś nowego.

 

I co MY nie damy rady wypełnić tego treścią...? Wolne żarty. Odsunę habilitcję o rok, seks z żoną zaniedbam, a się sprężę i pomogę rozruszać nowe TheF. :twisted: :wink:

 

I mam nadzieję, że nie tylko ja.

 

A to, zależnie od decyzji Dyrekcji - niech wtedy albo pozostaje zamknięte do pisania, ale jako baza użytecznej informacji technicznej (myślę, że byłby to jednak miły i szlachetny gest SIP wobec użytkowników, bo nie ich przecież trzeba karać za to, co się stało!), albo znika... trudno :-(

Chyba, że ktoś tu zechce pozostać... pewnie część osób tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu trochę zamknięte koło bo pamiętać należy że jeżeli Dyrekcja odpuści w tym momencie będzie oznaczać to wygraną forumowiczów a więc i ich (nasze) roszczenia w stosunku co do wyglądu i zasad forum. A te jeżeli nie będą spełnione będzie znowu awantura.

Jeżeli wygra Dyrekcja i wprowadzi swoje ostre zasady The forum jako takie przestanie istnieć bo Użytkownicy pójdą za Azraelem i WRCFANEM gdzie będzie spokój i wolność.

 

Państwa głos decyduje.

Forum Subaru na zasadach przedstawionych przez SIP musi istnieć !

Takie zasady są nie do zaakceptowania. Forum trzeba zamknąć !

 

To obrazuje niedorzeczność całej ankiety Dyrekcji bo zarówno pierwsza jak i druga jej opcja spowoduje zniszczenie forum. Jeżeli wybrać pierwszą opcję forum ma działać na zasadach SIP to będzie powoli obumierać.

Druga opcja - wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygra Dyrekcja i wprowadzi swoje ostre zasady The forum jako takie przestanie istnieć bo Użytkownicy pójdą za Azraelem i WRCFANEM gdzie będzie spokój i wolność.

 

To nie jest nawet kwestia wolnosci i spokoju, tylko tego, gdzie bedzie mozna znalezc interesujace forumowiczow informacje.

Co z tego, ze forum zostanie - jesli tych informacji nie bedzie mozna zdobyc tutaj, bo beda sprzeczne z interesem SIP, ktory w wielu przypadkach nie ma nic podobnego do zaoferowania.

 

To obrazuje niedorzeczność całej ankiety Dyrekcji bo zarówno pierwsza jak i druga jej opcja spowoduje zniszczenie forum. Jeżeli wybrać pierwszą opcję forum ma działać na zasadach SIP to będzie powoli obumierać.

Druga opcja - wiadomo.

 

I to jest wlasnie sedno sprawy w tym temacie. Nic dodac, nic ujac.

 

A pomyslec, ze zaczelo sie w sumie "jedynie" od wyrzucenia (dajmy spokoj tym dyrdymalom o wyborze) WRCfana (EDIT) z funkcji moderatora i hipokryzji Subaryty, ktory ta informacje przyniosl...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas piszecie o kompromisie. Kompromis jest wtedy, jak kazda ze stron rozygnuje z czesci swoich żądań.

Czy moglibyście napisać w punktach z czego, waszym zdaniem, powinna zrezygnować Dyrekcja i z czego Wy (forumowa "opozycja") możecie zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ta ankieta nic nie zmieni bo wyboru (za brakiem zmian) dokonają mniej aktywni forumowicze, którzy nagle przestraszą się że forum zniknie, grupa zapaleńców zawsze sobie jakoś poradzi zakładając np. inne forum ale ci mniej aktywni będą się bać zamknięcia forum.... Zobaczcie ile już oddano głosów :neutral:

 

Kilka lat temu był sobie takie jedno forum przy vortalu rowerowym, poznałem tam świetnych ludzi, było nas na początku 20-30 osób i bardzo rozkręciliśmy forum, pilnowaliśmy porządku, udzielaliśmy porad itp. Pewnego dnia właściciel vortalu delikatnie mówiąc zrobił nas w konia więc zabraliśmy swoje zabawki i zrobiliśmy swoją własną piaskownicę. Efekt był taki, że my mieliśmy swoje superowe forum i porządni ludzie odeszli do nas (poszli za nami, nadal się kumplujemy i nadal mamy własn prywatne forum) a tamto forum opanowała gówniarzeria i w ciągu kilku miesięcy forum zamknięto bo takie bydło się zrobiło. Do tej pory ten vortal nie ma forum a właściciel dalej jest palantem - co się dziwić, człowieka najtrudniej zmienić :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygra Dyrekcja i wprowadzi swoje ostre zasady The forum jako takie przestanie istnieć bo Użytkownicy pójdą za Azraelem i WRCFANEM gdzie będzie spokój i wolność.

To cos jak komuny hipisowskie w latach 60tych? Jak sie pozniej okazalo, wieksza szanse przetrwania maja zasady jakie proponuje Dyrekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu był sobie takie jedno forum przy vortalu rowerowym, poznałem tam świetnych ludzi, było nas na początku 20-30 osób i bardzo rozkręciliśmy forum, pilnowaliśmy porządku, udzielaliśmy porad itp. Pewnego dnia właściciel vortalu delikatnie mówiąc zrobił nas w konia więc zabraliśmy swoje zabawki i zrobiliśmy swoją własną piaskownicę. Efekt był taki, że my mieliśmy swoje superowe forum i porządni ludzie odeszli do nas (poszli za nami, nadal się kumplujemy i nadal mamy własn prywatne forum) a tamto forum opanowała gówniarzeria i w ciągu kilku miesięcy forum zamknięto bo takie bydło się zrobiło. Do tej pory ten vortal nie ma forum a właściciel dalej jest palantem - co się dziwić, człowieka najtrudniej zmienić

 

I to jest najwieksze ryzyko ewentualnego nowego forum, że bedą na nim ci lepsi/zaufani/wtajemniczeni = cool posiadacze subaru a nie wielbiciele marki niezaleznie od stopnia wiedzy i zaangazowania :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - krotka ankieta na temat obslugi w salonach i ASO Subaru w Polsce - nie chodzi o psioczenie na dilerow. Na pewno niektorzy z nas maja lepsze lub gorsze wspomnienia zwiazane z zakupem fury od dilerow innych marek - klient jest dobry do momentu odebrania kluczykow... Jak to jest w Subaru??? Wydaje mi sie, a niestety osobiscie doswiadczyc tego nie moglem, ze Subaru powinno i jest nieco bardziej wyluzowane niz opel, ford czy inne, z drugiej strony klient jednak rowniez czuje sie tam duzo lepiej - z samej racji faktu, ze tych klientow w Subaru jest duzo mniej. Czy wiec nie lepiej byloby, zeby Dyrekcja i caly SIP skoncentrowali sie na obsludze, krzewieniu subarowszczyzny wsrod gawiedzi a nie na upieraniu przy swoim jedynie dobrze pojmowanym interesie? Zaznaczam, w pelni rozumiem podejscie Dyrekcji - tez nie lubie, kiedy ktos mi robi kolo ogona - ale tak jak ktorys z Was napisal - wazne, ze sie cos dzieje wokol Subaru - powstaja nowe salony, sprzedaz rosnie lawinowo. Proponuje Dyrekcji nieco wiecej luzu + elastycznosci - na tym wszyscy zyskaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zabraliśmy swoje zabawki i zrobiliśmy swoją własną piaskownicę.

 

tutaj zabawkami jest cała baza forum, całe jego archiwum, faq, zdjęcia, wszystkie wątki. I to są zabawki Forumowiczów w piaskownicy Pana Dyrektora, bo to oni stworzyli a nie SIP. Więc jeżeli nas wyrzucają z piaskownicy to tylko z zabawkami i spadamy stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najwieksze ryzyko ewentualnego nowego forum, że bedą na nim ci lepsi/zaufani/wtajemniczeni = cool posiadacze subaru a nie wielbiciele marki niezaleznie od stopnia wiedzy i zaangazowania :???:

Początki prawie zawsze są trudne, coś musi powstać z niczego, nie wiem natomiast dlaczego mieliby tam być tylko posiadacze marki a nie wielbiciele? Jeśli spojrzeć na listę aktywnych forumowiczów to jest NAS ok. 200 osób, te 200 osób przekaże info 1000 osób i praktycznie w kilka miesięcy można powstać równie gigantyczne forum.

 

A archiwum? no cóż, czasami trzeba użyć wspomnianej w tytule grubej kreski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...