Skocz do zawartości

Technika jazdy


Pedros

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz wyprowadzić auto z niespodziewanej nadsterowności (zarzucenia tyłu) należy po prostu szybko wcisnąć sprzęgło i lekko skontrować kierownicą.

 

 

I rozmazac się na ciągniku siodłowym jadącym z przeciwka.

 

W tkaich sytuacjach zdecydowanie wara od sprzęgła u poczatkującyh kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale koniecznie najnowsze wydanie - jest tam o AWD.

czy po i-necie bladzi skan tego najnowszego wydania?

a jezeli nie, to moze ktos chce wyslac mi wydanie papierowe? :mrgreen:

 

p.s. starsze wydanie to nawet jest po litewsku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza 07 prowadzona bez umiejętności i wiedzy też ryje przodem, że aż człowieka krew zalewa.

IMHO, duża przesada. Ze wszystkich samochodów jakimi do tej pory jeździlem to właśnie Impreza MY07 2.0 RC jest cudowna w "czuciu". W żadnym innym granica wchodzenia w uślizg nie była tak łatwa do wyczucia i jednocześnie tak łatwa do opanowania. W praktyce, w śliskim łuku można samochód kontrolować delikatną pracą gazu bez żadnych ruchów kierownicą. Pięknie delikatnym driftem wtedy idzie i cały czas czuć pełną kontrolę nad samochodem. Jest bardzo przyjemnie, delikatnie nadsterwona (przód zacieśnia zakręt - właściwie po co ja to tutaj piszę :oops: ).

Tylko jeden, inny samochód dawał mi tyle frajdy z jazdy bokami - Ford Capri. Pięknie się kontrował. Jedyną wadą było to, że jeśli się bardzo delikatnie przegięło, należało błyskawicznie przerwać kontrę, skręcić koła w kierunku obrotu samochodu, strzelić w gaz i od nowa zakładać kontrę po tym jak już się będzie kończył obracać o 360 stopni. Po prostu trza go było dokręcić. Jak kierownik pojazdu nie umiał wychwycić tego momentu - tyłem opuszczał jezdnię. A poza tym bajka i chyba fajniejsza zabawa niz Imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja robie nie tak, ze mi wyjezdza przod?

Za szybko wchodzisz w zakręt. Przy jeździe blisko granicy przyczepności warto dociążyć przód bezpośrednio przed wejściem w zakręt. Jak pisali moi przedmówcy trzeba ćwiczyć, pracować nad techniką.

Pojedź na SJS albo do AL'a. Naprawdę warto.

 

PS AL twierdzi, że Forek jeszcze łatwiej chodzi bokiem niż Impreza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyprowadzić auto z niespodziewanej nadsterowności (zarzucenia tyłu) należy po prostu szybko wcisnąć sprzęgło i lekko skontrować kierownicą.

 

...dociazysz przod i obrocisz. (chyba, ze masz na mysli strzal ze sprzegla)

 

Jak wyjezdza przodem (przed wierzcholkiem zakrety) na sliskim to niekoniecznie za szybko, moze byc poprostu za duzo gazu (co nie oznacza za szybko) przed skretem. Odpuscic, skrecic, dodac. Przynajmniej u mnie jakos to tak dziala.

 

Chlopaki wlasnie fajnie opisac rozne sposoby napadania na zakret. Ja wiem, ze to nie to samo co praktyka, ale po co ktos ma kombinowac godzinami co i jak robic, skoro moze przeczytac pare wskazowek i pozniej probowac gdzies na placu. Ewentualnie juz z jakas tam wiedza teoretyczna pojechac na SJS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro piszemy o napadaniu na zakręty i dociążaniu przodu ujęciem gazu, warto wspomnieć, że chodzi tutaj o wyższe prędkości obrotowe silnika niż zazwyczaj stosuje się w codziennym toczeniu, czyli odpuszczamy gaz z 4-5 tys obrotów, lub nawet więcej by miało to jakiś efekt, jeżeli będziemy jechać na za wysokim biegu i będzie to 2-2,5 tys obrotów to nic z tego dociążenia nie wyjdzie.

 

ps. mój legac ostatnio bardzo chętnie stawia się bokiem jak i zapomniał o ryciu przodem :twisted:

 

ce0e8209795fb2e9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki wlasnie fajnie opisac rozne sposoby napadania na zakret. Ja wiem, ze to nie to samo co praktyka, ale po co ktos ma kombinowac godzinami co i jak robic

 

Ale o czym tu się rozpisywać?

 

Jedziesz przed zakrętem, czyli gaz, gaz, gaz, no więcej tego cholernego gazu!!!... potem zapinasz bloki, lekko kontrujesz kiedy cię nosi, potem rzucasz brykę w zakręt, jak zaczyna tyłem wypluwać to kontrujesz i zaraz potem gaz, gaz, gaz, no rzesz czemu tego cholernego gazu jest zawsze tak mało?!?!

No a potem jest prosta, więc można się odprężyć. I zakręt przejechany.

 

Co tu więcej można napisać? :roll:

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz, gaz, gaz, no rzesz czemu tego cholernego gazu jest zawsze tak mało?!?!

 

wiem, gdzie Ci dobrze fure wystroja jak Ci malo :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Sty 04, 2008 11:57 pm ]

że nie wiem o jaki opór idzie :mrgreen:

 

wazne jaki? byle opor :mrgreen:

-Wszystko co po tamtej stronie plota to twoj wrog?

-Kot tyz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mam hamulca dotykać? :shock:

 

Jadę nie na D tylko na 3, bo 4-ty bieg to overdrive i nie hamuje, i sprawa załatwiona.

 

Silnik hamuje tak jak w manualu :cool:

 

Ty wiesz, jak mi fura chce dęba stanąć, gdy wyjeżdżam z drogi do przedszkola na ulicę? (no, mam raptem 30 m asfaltu na tej trasie). I jadę na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej: trzeba swoje wyjeździć, wyćwiczyć i co nieco zniszczyć(oby tylko opony) :mrgreen:

 

Ja dzisiaj trochę potrenowałem na Wyrazowie na lodzie pokrytym śniegiem.

Ćwiczyłem na 4 zakrętach przy prędkości 20km/h i na początku mnie trochę poniewiarało :roll:

 

Ale po 15 minutach się ogarnąłem i już lepiej. :twisted:

Jeszcze poprawiłem na "wieczornym osesie" o 21.30 i nie było najgorzej.

 

Wniosek : trzeba ćwiczyć na torze ile się tylko da :grin:

Mądre gadanie to tylko wskazówki, których chyba tak naprawdę się nie rozumie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę nie na D tylko na 3

Nie znam się na tych automatycznych przełożeniach, ale za wyjątkiem jakichś dłuższych prostych, to mój autobus zadowala się 1+2 (oba z zapiętym reduktorem) i nie przekracza zazwyczaj 60km/h - ważne by obrotomierz wysoko szedł :)

 

Silnik hamuje tak jak w manualu :cool:

No to fajnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od konca:

PS AL twierdzi, że Forek jeszcze łatwiej chodzi bokiem niż Impreza :mrgreen:

To chyba nie moj najstarszy forek turbo.

A co ja robie nie tak, ze mi wyjezdza przod?

Za szybko wchodzisz w zakręt. Przy jeździe blisko granicy przyczepności warto dociążyć przód bezpośrednio przed wejściem w zakręt. Jak pisali moi przedmówcy trzeba ćwiczyć, pracować nad techniką.

Czyli puscic gaz na chwile? Ale wtedy w ogole jedzie bez poslizgu, chyba ,ze chodzi ci o dodanie gazu w drugiej fazie zakretu?

Pojedź na SJS albo do AL'a. Naprawdę warto.

A jest gdzies we Wrocku? Wiela to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...