Jump to content

Kolejna zbędna rzecz w GT MY99?


Kruk

Recommended Posts

Za prawą lampą w Imprezie GT MY99 jest taki czarny plastikowy walcowaty zbiornik z dochodzącymi trzema wężykami - domyślam się że jest to filtr węglowy do oczyszczania oparów paliwa - jedno z tych eko-tragedii :wink: Pytanie: czy mogę to wywalić? Co wtedy zrobić z tymi wężykami żeby nic nie wybuchło? :roll: Muszę zdobyć trochę miejsca pod maską i pierwsze rzuciło mi się na oczy właśnie to cudo.

Link to comment
Share on other sites

Check engine się nie zapali, ale możesz czuć lekki zapach benzyny w samochodzie. Oil catch tank możesz spróbować zmieścić przed akumulatorem, albo jak mowi kash w miejscu abs'u :twisted:

Link to comment
Share on other sites

W wolnossącym GL-u kiedyś brakowało mi tego, wejście i wyjście (gdzieś w kolektarze ssącym były połączone rurką gumową), a skutkiem takiego rozwiązania był śpiący świerszcz w okolicach tylnej kanapy i bagażnika....

Budził się po rozgrzaniu silnika w czasie jazdy tak co 10 - 15 minut i denerwował podrużujących (jakieś nienaturalne różnice ciśnień się tworzyły w baku i wyrównywało się to dość głośno). Benzynę też od czasu do czasu dało się poczuć, po zainstalowaniu filtra te objawy ustały.

Link to comment
Share on other sites

kashmere, jak Ty wymontujesz ABS to wtedy ja też :razz:

 

[ Dodano: Pią Sty 04, 2008 1:21 pm ]

Wywalić coś ot tak to żadna sztuka. Założyłem temat żeby się dowiedzieć jak wywalić ten filtr oparów z głową, czyli po wyrzuceniu tego filtra co zrobić z tymi wężykami żeby auto jeździło tak jak do tej pory czyli bez żadnych negatywnych skutków typu świerszcze i zapach benzyny - ktoś już to przerabiał i powie jak to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Kruk chcesz wywalić filtr i zeby Ci nie śmierdziało :?: ten filtr jest po to zeby nie śmierdziało :idea:

W prawdziwej A grupie zawsze musi śmierdzieć :idea::mrgreen:....benzyną oczywiście

W sumie to racja, bo ja tankuję Racinga a zapach tego paliwa to jest lepszy niż choinka zapachowa :mrgreen: No dobra to niech sobie śmierdzi - to teraz jak to zrobić żeby było ok? Chodzi mi o to co zrobić z tymi wężykami co zostaną po odłączeniu filtra-zaślepić?połączyć ze sobą? nic nie robić i niech sobie dyndają? a może połączyć w jeden i wypuścić razem z odmą w kosmos?

 

[ Dodano: Sro Sty 09, 2008 2:27 pm ]

Zrobiłem tak: odłączyłem wszystkie 3 wężyki od filtra oparów i połączyłem je z przewodem odmy, który idzie do Catch Oil Tank. Nic nie wybuchło, nic się nie świeci z kontrolek, auto jeździ po staremu. Zapachu paliwa na razie jakoś bardziej niż zwykle nie odczułem. Pojeżdżę to się okaże :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...